V Příbrami za tři body!

P Ř Í B R A M - Šestadvacáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA otevřela Zbrojovka televizním soubojem v Příbrami. Po bezbrankové první půli rozhodl o osudu duelu druhý poločas, v němž v rozmezí deseti minut skórovali po asistencích střídajícího Petera Štepanovského nejprve Denis Alijagič a pak také Roman Potočný. Brno se tak dočkal první jarní venkovní výhry.

Oproti domácímu souboji s Opavou udělal trenér Lukáš Kříž v sestavě dvě změny, místo vykartovaných Smejkala a Granečného naskočili od začátku uzdravený Lukáš Endl a také Jiří Texl. Vinou zdravotních problémů pak chyběli Gyamfi a Koželuh.

V úvodních minutách neměl ani jeden z týmů herně navrch, domácí dobře tupili snahy Alijagiče či Řezníčka o prvotní útočné rejdy. Po čtvrthodině přišla první šance duelu, kterou měla Příbram, když Hošek posadil svůj centr na hlavu Falla, ale jeho pokus Sváček vyrazil. Na druhé straně se o dvě minuty později dostal na malém vápně do zakončení Řezníček, svatyni soupeře však přestřelil.

Přesně po třiceti minutách se na obranné polovině Brna hlavami nepříjemně srazili domácí Fall a hostující Šural, pro obránce Zbrojovky utkání kvůli krvavému zranění skončilo předčasně a do hry šel místo něj Peter Štepanovský.

Ten se mohl během několika okamžiků hned zapsat do střelecké listiny a otevřít skóre duelu, když si do vápna naběhl na skvělý Nového centr, ale hlavičku zblízka dokázal domácí gólman Melichar neskutečným reflexivním zákrokem pravou rukou vyrazit. Zbrojovka měla závěr půle kontrolou a byla častěji na míči, branku však úvodní poločas nenabídl.

Zkraje druhého poločasu zahrozil domácí Matoušek nepřesnou střelou, zařízení netrefil v další akci Krch. V 57. minutě se do zajímavé pozice dostal Roman Potočný, hlavičku směřující k tyči dokázal Melichar dalším důležitým zákrokem zneškodnit. Pět minut nato hrozil opět domácí Krch, jeho kroucený centr na zadní tyč nadělal Sváčkovi mírné vrásky, ale branku nakonec úplně minul.

Zbrojovka nakonec svou herní převahu zužitkovala v 67. minutě. V rychlém brejku se míč dostal od Texla před vápno ke Štepanovskému, který prokázal své zkušenosti a ještě vylepšil akci přihrávkou doleva na Denise Alijagiče. Ten pravačkou propálil brankáře Melichara – 0:1. Domácí poté reagovali trojitým střídáním, na straně Zbrojovky se do hry dostal Peter Juritka právě za dosavadního hrdinu Alijagiče.

Deset minut od první trefy přišla pojistka vítězství a opět v tom měl prsty Štepanovský. Míč dostal po Nového přihrávce opět na osu hřiště před vápno a tentokrát kolmicí doprava uvolnil Romana Potočného, který využil clony obránce a kolem jeho nohou zakončil na bližší tyč úplně mimo dosah Melichara – 0:2. Zbrojovka se druhou brankou definitivně uklidnila, do hry šli místo Fouska a Řezníčka Mara se Šmidem. Pro druhého jmenovaného šlo o letošní premiéru v "áčku".

V úplném závěru pak měl ještě jeden gól Brna na kopačce po dlouhém výkopu Sváčka Juritka, tomu první gól ve F:NL sebral zákrokem Melichar. Domácí už se na závěrečný tlak nezmohli, a tak si Zbrojovka z Příbrami veze první venkovní a celkově druhou jarní výhru. Dominik Sváček zapsal třetí jarní nulu.

Trenér Kříž po utkání v Příbrami
03.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

P ř í b r a m – Po bezbrankové první půli zlomila Zbrojovka Příbram dvěma brankami, na kterých se...
Denis Alijagić: Dnes to bylo o prvním gólu

P ř í b r a m – Sedm gólů, z toho šest venkovních. A tři vítězné. Taková je po dnešku bilance...