sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

Zbrojovka míří do Edenu, v neděli vyzve od 18 hodin Slavii

Zbrojovka míří do Edenu, v neděli vyzve od 18 hodin Slavii

B r n o – V 9. kole HET ligy čeká na Zbrojovku hodně náročný test. Brňané se v neděli 1. října představí na hřišti pražské Slavie, jednoho z aspirantů na titul. Hraje se od 18 hodin, duel přenáší O2 Sport. Co k utkání řekl trenér Dostálek?

29.9.2017 | Martin Lísal

 

Zatímco Slavii patří v tabulce třetí pozice, Brňané jsou po prohře v Karviné poslední. Papírově jsou tedy role rozdány jasně. „V podobných případech se hojně používá klišé, že není co ztratit. Postavení je pro nás složité, rádi bychom ale zápas vybojovali s úspěchem a se ctí,“ přeje si trenér Richard Dostálek.

Duel na Slavii patří k těm, na které se snadno hledá motivace. „Budeme hrát na nejmodernějším stadionu ve výborné atmosféře, to je pro hráče velká výzva. Mohou se ukázat, budou bojovat za Brno i za sebe, protože pokud takový zápas zvládnou, bude to znamenat plusový bod v jejich budoucí kariéře, pokračoval Dostálek.

A propos, atmosféra. Nemůže to být zejména pro mladší hráče až svazující? „V týdnu jsme se o tom bavili a mluvili o tom. Slavii viděli na podzim v televizi několikrát, ta samotná realita na hřišti pak samozřejmě může pro někoho být překvapující, ale snažíme se hráče na to připravit,“ potvrdil kouč.

Vzájemné zápasy? Dařilo se oběma soupeřům

Sám na Slavii dlouho působil, otázky na podobné téma tedy před vzájemnými zápasy vždycky přicházejí. „Já už ale odděluju hráčskou a trenérskou kariéru. Je pravda, že jsem ve Slavii nějakou dobu byl a něco tam odehrál, teď je ale přede mnou výzva v podobě dalšího zápasu, v němž toužíme uspět,“ zopakoval.

V jaké sestavě Brňané do duelu nastoupí? Jisté je, že chybět bude dlouhodobě zraněný Šural (v pondělí podstoupí operaci) a gólman Melichárek, který obdržel jednozápasový distanc za vyloučení v předchozím kole. „Trochu s tím zase bojujeme, nemoci a zranění se nás nechtějí pustit. Ještě nás čeká sobotní trénink, po něm bude jasněji. K utkání tentokrát vyrážíme až v neděli, po dopoledním rozcvičení se přesuneme ku Praze, kde nás čeká oběd, odpočinek a příprava na samotné utkání,“ prozradil kouč, že mužstvo tentokrát nebude v dějišti zápasu nocovat.

Vzájemné zápasy obou týmů vyznívají v poslední době pro Slavii, která třikrát za sebou vyhrála. Předtím se zase dařilo Brňanům, kteří zvítězili čtyřikrát v řadě a jednou se jim povedlo díky výhře 3:1 vyplenit i Eden.

V reprezentační přestávce proti Vítkovicím

V nadcházející reprezentační pauze se Zbrojovka nudit nebude. Tréninkový plán je hodně nabitý a na programu je znovu i přípravné utkání. Zbrojovka změří síly s druholigovými Vítkovicemi, v jejichž kádru hostuje i Jakub Kučera. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské, vstup je volný.

"Chtěli jsme zápasovou zátěž v podobě utkání s druholigovým týmem. Hráči, kteří do pátečního duelu nezasáhnou, pak absolvují v sobotu modelovaný zápas s juniorkou," doplnil Dostálek.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz