sobota 10.3.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Mladá Boleslav
20.kolo

pátek 16.3.2018

2 Liberec
0 Zbrojovka Brno
21.kolo

úterý 20.3.2018

3 Senica
1 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 31.3., 15:00

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
25.kolo

sobota 28.4.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

sobota 12.5.

Teplice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Pivarník po příchodu do Brna: Rozhodování bylo rychlé, nebylo nad čím přemýšlet

Pivarník po příchodu do Brna: Rozhodování bylo rychlé, nebylo nad čím přemýšlet

B r n o - Nový trenér Zbrojovky Roman Pivarník si před sebe klade jasné cíle. Co nejrychleji poznat mužstvo a do konce podzimu s ním pokud možno dosáhnout na metu šestnácti bodů. Co dalšího zaznělo od Pivarníka na dnešní tiskové konferenci?

4.10.2017 | Martin Lísal

 

Roman Pivarník disponuje bohatými i hráčskými zkušenostmi, naposledy působil ve Viktorii Plzeň. Od tohoto týdne je tedy koučem Zbrojovky, se kterou podepsal dvouletý kontrakt. Novinářům dnes poskytl první rozhovor během nového angažmá.

Další obsáhlý rozhovor o Pivarníkově hráčské i trenérské kariéře si pak můžete přečíst v zápasovém bulletinu na utkání se Slováckem.

Jak máte Brno nastudované a co o něm aktuálně víte?
Brno znám z minulosti poměrně dobře, často jsme se utkávali. Vím, že došlo k určitým změnám v kádru a hře, některé zápasy jsem viděl naživo, jiné v televizi. Osobně z kádru neznám nikoho, ale to je většinou podobné všude. Nikoho jsem neznal ani v Bohemians, v Plzni dva hráče. Teď bude nejdůležitější poznat klub a mužstvo zevnitř, protože času není moc.

Jaké jsou podle vás hlavní příčiny toho, že má Zbrojovka na kontě pouze čtyři body?
To by bylo na delší analýzu, ale víme, že bodů mohlo být víc. Někdy hraje roli trochu štěstí – když se zápasy na hraně otočí proti vám, což se v jednom dvou zápasech stalo. Pro nás je důležité, že rozdíl je minimální a dole je více týmů s podobnými problémy pohromadě.

Jak jste trávil volno po ukončení angažmá v Plzni?
Patřím k lidem, kteří si dokáží volna vážit a využít ho naplno. Pokud ve fotbale jednou začnete, pak už pro vás existuje jen fotbal a věnujete se mu naplno. Já měl volno po dlouhých letech, kdy jsem byl mimo domov, takže jsem si ho užil. Také ho samozřejmě využívám k tomu, abych analyzoval minulost, podíval, co se děje.

Jaké si kladete cíle?
Po podzimu bych byl z osobního hlediska spokojen se 16 body. Bude to těžká práce, ale je to reálné. Je to klišé, ale v této situaci je opravdu důležité dívat se na nejbližší zápas a snažit se pokaždé bodovat, pokud možno naplno.

Možností, kde trénovat, jste měl více. Proč jste se rozhodl právě pro Zbrojovku?
Nabídek jsem měl v létě víc, člověk zvažuje, kam jít. Při téhle nabídce nebylo moc o čem přemýšlet, protože splňuje všechny požadavky, které mám. Těmi jsou klub, zázemí, v neposlední řadě fanoušci a tradice. Na tu já dávám a Brno tradici má. Rozhodování bylo tedy rychlé a dohoda se rychle uzavřela.

Jakou podobu bude mít nový realizační tým?
Asistentem bude Tomáš Trucha, trenérem gólmanů Martin Vaniak. Snažím se vodit si na angažmá své lidi, neboť jsou ztotožnění s mou filozofií. Tu musíte pochopitelně korigovat od mužstva k mužstvu a dle cílů. Jsme na sebe v práci zvyklí a víme, co od sebe čekat. Zejména teď je to důležité, protože tohle je moje druhá štace, kterou zahajuji v průběhu sezony, času je tedy méně. O to rychleji to musí šlapat. Důležité je poznat se s novými lidmi.

Jaký fotbal hodláte se Zbrojovkou produkovat?
O tom je teď předčasné se bavit. Priorita je dostat se co nejdřív v tabulce výš. Každé mužstvo v takové situaci psychicky upadne, hráči hrají pod své možnosti a to je vždy potřeba zdvihnout. Pak se můžeme bavit o něčem dále, ale teď to musíme rozklíčovat a pokusit se pokaždé bodovat, nejlépe naplno.

Považujete z tohoto hlediska za důležité nadcházející utkání se Slováckem?
Nechci použít slovo klíčové, protože klíčový pro nás bude každý zápas. Základ je zvládat zápasy doma, body z venkovních hřišť jsou plus.

Odkud budete čerpat informace o stávajícím kádru?
Přesun Richarda Dostálka zajišťuje vazbu a kontinuitu, informace budu čerpat od něho. Na zápasy se člověk podívá rychle. Když ale dojdu k mužstvu, na minulost se moc nedívám. Trochu to zanalyzujeme, ale nechci se v tom pitvat, stále se dívám dopředu. Dneska je tak, zítra to může být jinak – to platí i na hřišti. Budu se snažit ihned začít pracovat s hráči na tom, co bude příští zápas.

Přestupní termín skončil. Věříte, že je v silách současného kádru cíle zvládnout?
Pokud bych nevěřil, tak bych tady nebyl. Jsem přesvědčen, že cíl dokážeme splnit. V soutěži se pohybuju dlouho, osm mužstev je na tom stejně a rozhoduje aktuální stav, kabina, klima. To, jak se vše dá do kupy. Věřím, že jsme konkurenceschopní a cíl dokážeme splnit. Jako spasitel se necítím, tlak je pokaždé. A přispět k tomu musí hlavně hráči, ti rozhodují na hřišti. My vytvoříme vše pro to, abychom jim dokázali pomoci.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz