sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

Roman Pivarník hodnotí utkání s Vítkovicemi

Roman Pivarník hodnotí utkání s Vítkovicemi

B r n o - Trenér Roman Pivarník dnes vedl Zbrojovku poprvé do zápasu. V přípravě proti Vítkovicím Brňané záhy vedli, nakonec ale podlehli 1:2. Jaké bylo utkání z trenérova pohledu?

6.10.2017 | Martin Lísal

 

Je jasné, že nový realizační tým nemohl hráčům vštípit všechny požadavky, všichni společně absolvovali jen dva tréninky. "Jsem ale rád, že jsme zápas odehráli a mohli mužstvo vidět zevnitř během zápasu. Mohli jsme vidět hráče, jak se chovají v určitých situacích. Jsme si vědomi toho, že nastoupilo jen třináct hráčů do pole a zejména na pozicích stopera a ve středu pole jsme improvizovali. Pocity mám smíšené. Nejde o výsledek, ale bylo tam hodně prvků, na kterých musíme pracovat," hovořil Pivarník s novináři krátce po skončení utkání.

Kde konkrétně viděl trenér rezervy? "Ve všem. Jak se chováme v ofenzivě, defenzivě, po stranách. K vidění bylo hodně nevynucených chyb, kdy ztrácíme balony. Zatím nebyl čas aplikovat to, jak chceme hrát a rozehrávat. S tím, co chceme změnit, jsme začali hned, aby to vstřebali hráči, které máme k dispozici. Musíme v tom pokračovat. Uvidíme v lize, jak to hráči dokáží aplikovat a plnit na ploše, přátelská utkání vám nikdy neukážou, jak na tom mužstvo je. Víme, že to bude fuška, ale naším úkolem je, aby se mužstvo do konce podzimu zvedlo," zopakoval Pivarník, který vnímá, že na mužstvu leží jistá deka. "U mužstev, která jsou dole, to tak bývá. Musíme s tím zápolit."

Zbrojováci předvedli lepší výkon v první půli, v té druhé už se příliš neprosazovali. "V první půli jsme byli lépe konsolidovaní, ve druhé jsme nebyli dobře poskládaní a kompaktní, vázla nám organizace a dopustili jsme mnoho ztrát. Byli jsme orientovaní dopředu, ztratili míč a soupeř nám šel do brejku," hodnotil nový kouč.

K utkání, jak již zaznělo, nominoval pouze třináct hráčů do pole a dva brankáře. Kratochvíl s Kijanskasem si plní reprezentační povinnosti, nemoc nepustila do hry Sedláka a Pavlík teprve začíná s tréninkem. "Volno měl také Polák. Nominovali jsme ty, co zůstali fit. Hráli dva mladí stopeři, chyběla nám šestka. Dominik Janošek hrál slušně, ale není to jeho post. V utkání jsme střídali kraje, které jsme měli zdvojené," řekl Pivarník ke kádru.

Původně plánované modelované utkání "áčka" s juniorkou se zítra neuskuteční, hráči se znovu sejdou v pondělí, kdy je čekají dva tréninky. Celý týdenní cyklus pak vyvrcholí sobotní bitvou se Slováckem (17:00).

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz