sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Díky Pavlasovi mám první gól za Zbrojovku, smál se Lukáš Mareček

Díky Pavlasovi mám první gól za Zbrojovku, smál se Lukáš Mareček

B r n o - Lukáš Mareček, další talent z brněnské fotbalové líhně, přijal pozvání a během dovolené přijel na Kaloudovu rozlučkovou exhibici. Skvělý defenzivní záložník odešel z Brna v roce 2010, kdy po něm sáhl slavný Anderlecht Brusel.

6.6.2018 | Jakub Sabol. FOTO: Deník/Lubomír Stehlík

 

Po řadě dalších štací se do Belgie vrátil, aktuálně hraje za Lokeren.

Jaké to je znovu stát na hřišti v Králově Poli?

Především je to skvělý pocit. Po dlouhé době jsem oblékl dres Zbrojovky a su rád, že se můžu proběhnout po hřišti a zahrát si Lubošem a dalšími.

Je tu hodně hráčů, které jste dlouho neviděl?

No určitě, Paťa Siegl, Petr Pavlík, Došan, Honza Truska. Prožil jsem s nimi krásné časy tady v Brně. Pavlas mi tu napovídá, ať řeknu, že jsem díky jeho exkluzivní nahrávce skóroval. A vlastně je to můj první gól za Zbrojovku. (úsměv)

V zápase jste hrál poměrně dlouho. Měl jste to nařízené od starších hráčů?

To je pravda, ale pak jsem zase dlouho seděl. V tom vedru jsme se museli prostřídat všichni a bez ohledu na věk.

Fotbalová nálada v Brně není ideální. Co říkáte na výkony Zbrojovky?

Sledoval jsem to bedlivě a musím říct, že mě mrzí, že to schytalo Brno. Na druhou stranu už tam jednou bylo, takže zhruba ví, co a jak. Moc mu přeju, aby se vrátilo.

Jste v Belgii spokojený?

Lokeren neměl zprvu dobrou sezónu, protože skončil třináctý. Pak jsme ale hráli play off 2, kde se začínalo od nuly, vyhráli jsme skupinu a z třináctého místa jsme najednou hráli o Evropskou ligu. Ten systém má své kouzlo, tak jsem zvědavý, jak bude fungovat tady. Já osobně hrávám v základu, tak doufám, že mi to vydrží co nejdéle. Bydlím v Gentu, což je jedno z nejhezčích měst. Do Lokerenu dojíždím každý den autem, protože to je kousek. Oproti Bruselu je to tam o dost klidnější.

Připomínají Vám v Lokerenu vaše české předchůdce?

Takový Jan Koller má fotku přes celou tribunu, hodně se mluví i o Romanu Vonáškovi a Danu Zítkovi. Udělali tam výraznou stopu a mají je rádi jak fanoušci, tak vedení klubu.

Mrzí Vás konec ve Spartě, respektive jeho konkrétní podoba?

Už nad tím nepřemýšlím. Ale je to určitě nepříjemné, když musíte najednou trénovat individuálně. Když se na to dívám zpětně, tak to pro mě bylo takové vysvobození. V Belgii jsem šťastný.

Myslíte, že ten dres, který máte na sobě, ještě někdy navléknete?

To je těžká otázka. Dokud budu mít nějaké větší ambice, tak bych rád hrál v zahraničí. Na druhou stranu Brno je moje srdeční záležitost. Vyrostl jsem tady, klub mě vychoval k velkému fotbalu a vyslal do světa. Chci se sem jednou vrátit. Nejen já, ale i další kluci v mé kategorii by se mnou mohli ještě kopat za Zbrojovku.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz