sobota 5.5.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Jablonec
27.kolo

neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5., 16:00

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

FOTO: Jak bydleli Zbrojováci v Turecku?

FOTO: Jak bydleli Zbrojováci v Turecku?

L a r a - Soustředění v Turecku už je u konce, Zbrojováci dnes opustí Antalyi a přes Vídeň se vrátí do Brna. V dnešním článku se můžete podívat na to, v jakém prostředí uplynulých deset dní strávili.

10.2.2018 | Martin Lísal

 

Hotel Trendy Lara je poměrně nový, postaven byl v roce 2016. Jedná se o tři vzájemně propojené sedmipatrové budovy, přičemž Zbrojováci obývali páté patro třetího bloku. Pouze trenéři se usadili o patro výš.

Hráči bydleli na pokoji po dvou. Některé páry už jsou spolu déle, jiné se daly dohromady teprve pro toto soustředění. Například co se nových posil týče, Konstantin Bazeljuk bydlel celkem logicky s Tadasem Kijanskasem, Acostovi dělal společníka Ashiru a Lukáš Kryštůfek bydlel s Ondrou Sukupem.

Denní režim Zbrojováků se lišil spíše v detailech - snídaně byla stanovena na 8:00, případně na 8:30. To byly pevně dané časy, kdy musel každý člen výpravy být přítomen v jídelně. Pak následoval dopolední trénink, odpolední program už býval rozmanitější. Nejčastěji se jednalo o odpolední trénink, případně zápas. Jednou měli hráči naordinovanou posilovnu, dvakrát volno. Nikdy ale nechyběla regenerace.

Trénovat se jezdilo většinou na Mardan Stadium, kde Brňané sehráli také dva ze tří zápasů. Pár tréninků proběhlo na vodárenském hřišti západně od Lary. Cesta zabrala většinou kolem deseti minut.

Denní program uzavírala večeře, po níž se občas tým sešel na mítinku. Zhruba do deseti hodin místního času pak jela dvoučlenná masérská linka, o níž se starali Petr Doubrava a Jirka Bílý. O pokoj vedle vydával oblečení a propriety kustod Jirka Havlíček, připraven byl doktor Milan Novotný, kondiční trenér Pepa Mlčuch pak měl na starosti kondiční tréninky a individuální plány pro marody. A pokud se vyskytl jakýkoliv organizační problém, vyřešil jej vedoucí mužstva Libor Došek ve spolupráci s "Gekym" - Gökmenem Kore, který se o nás po dobu pobytu staral.

Největší devizou hotelu byl klid. Část pokojů měla výhled na kanál a nedaleké moře, část na vrcholky stromů v okolí hotelu. Spojení s pláží obstarával přívoz, v samotném areálu hotelu se nachází bazény a řada dalších atrakcí.

Co se týče stravování, na výběr byla většinou evropská a středomořská kuchyně - hovězí a drůbeží maso, ryby, těstoviny, rýže. A spousta zeleniny, ovoce či sýrů, nechyběl ani bohatý výběr dezertů. Prakticky kdekoliv jste mohli narazit na kávovar, přičemž asi nejlepší káva se podávala na hotelovém baru.

Kdo s kým bydlel

 • Dušan Melichárek, Tomáš Pilík
 • Tadas Kijanskas, Konstantin Bazeljuk
 • Jan Polák, Petr Pavlík
 • Ondřej Sukup, Lukáš Kryštůfek
 • Martin Juhar, Lukáš Vraštil
 • Jan Sedlák, Ladislav Krejčí
 • Miloš Kratochvíl, Jakub Přichystal
 • Rafael Acosta, Musefiu Ashiru
 • David Gáč, Pavel Halouska
 • Milan Lutonský, Francisco Gomes
 • Martin Zikl, Jiří Floder
 • Michal Škoda, Antonín Růsek

Fotogalerie

               

 

Aktuality

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz