sobota 10.3.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Mladá Boleslav
20.kolo

pátek 16.3.2018

2 Liberec
0 Zbrojovka Brno
21.kolo

úterý 20.3.2018

3 Senica
1 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 31.3., 15:00

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
25.kolo

sobota 28.4.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

sobota 12.5.

Teplice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Jan Polák: Příprava není příjemná pro nikoho, ale je nezbytné ji absolvovat

Jan Polák: Příprava není příjemná pro nikoho, ale je nezbytné ji absolvovat

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky už jsou v plné práci, ve středu se poprvé sešel celý tým. V kabině nechyběl ani Jan Polák, aktuálně nejzkušenější fotbalista v brněnském kádru.

22.6.2017 | Martin Lísal

 

Šestatřicetiletý borec má za sebou nespočet zápasů v reprezentačním dresu i německé bundeslize, za Zbrojovkou odkopal v součtu 121 duelů. "Ale už před rokem jsem byl nejstarší, až pak se přidal Zavoš," usmíval se Polák před středečním odpoledním tréninkem, když předstoupil před přítomné novináře. "Pro mě se nic nemění, je to pořád stejné. Příprava není příjemná pro nikoho, ale je nezbytné ji absolvovat, protože pak z toho žijeme."

Při zahájení přípravy vládne v Brně tropické počasí, jak se s ním potýkáš?
Máme za sebou teprve testy, dopolední posilovnu a teď nás čekají přihrávky, zatím je to dobré. Jasně, až se to začne kupit, bude to nepříjemné, ale s počasím nic neuděláme a musíme se přizpůsobit. Hráváme v tom i zápasy a většina z nás se v tomhle byznysu pohybuje už nějakou dobu, takže není problém. Člověk by si měl víc loknout, protože během tréninku víc vydá, a hlavní je pořádná regenerace.

Od první tvé přípravy ve Zbrojovce už uplynulo hodně vody, co se od té doby změnilo?
Taková příprava pod Karlem Večeřou a Karlem Jarůškem byla docela ostrá. Tehdy to bylo hodně o běhání, les, pole - zkrátka hodně náročné. Ale byl jsem ještě mladý, hodně mladý (úsměv). Je jasné, že některé věci nejde udělat tak, jako tehdy. Musím si to trošku pohlídat. Beru to tak, že to k létu patří a musím se připravit co nejlépe.

Jak vnímáš otázky ohledně skladby kádru?
Nechávám to na vedení. Vím, že mají nějaké představy a jednají, takže doufám, že se jim podaří přivést hráče, které si představují, což nám dodá kvalitu. Zatím přišel Tomáš Pilík, ten prokazuje kvalitu několik let a je to výrazná posila. Přeju mu, ať mu slouží zdraví, absolvuje celou přípravu a dostane se do takové formy, aby nám co nejvíc pomohl.

Změnila se po odchodu Pavla Zavadila nějak tvoje role v kabině? Radíš třeba víc mladším klukům, co a jak?
Myslím, že tohle fungovalo dobře už minulý rok. Kdykoliv někdo cokoliv potřeboval, přišel a zeptal se. I když se klukům snažím něco říct, snaží se to vnímat. V tomhle problém nebyl ani nebude.

Co očekáváš od nadcházející sezony?
Představovali jsme si to všichni trochu jinak, hlavně doma jsme poztráceli spoustu bodů zbytečně. Ale dostali jsme se do toho sami, výkony jsme měli nevyrovnané. Z domácího stadionu musíme vytěžit víc, musí to být zase tvrz, kam soupeři nebudou jezdit rádi a musejí vědět, že je to tu nepříjemné.

V úvodu nadcházejícího ročníku vás čeká Baník, se kterým se utkáš od svého návratu poprvé. Zavzpomínáš ještě na bitvy s tímto soupeřem na lužáneckém stadionu?
Vybavím si je. Uvidíme, co nás čeká teď. Je jasné, že Baník je ambiciózní a natěšený po postupu, s nadšenými fanoušky. Bude to nesmírně těžký zápas, ale takový je dnes každý. Podcenit nelze nikoho a každého soupeře musíš přehrát, abys měl šanci uspět.

Jak jsi trávil letní pauzu?
Byli jsme s rodinou čtrnáct dní na dovolené v Turecku, na nějakou dobu od fotbalu pryč (úsměv).

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz