sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Jan Polák: Příprava není příjemná pro nikoho, ale je nezbytné ji absolvovat

Jan Polák: Příprava není příjemná pro nikoho, ale je nezbytné ji absolvovat

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky už jsou v plné práci, ve středu se poprvé sešel celý tým. V kabině nechyběl ani Jan Polák, aktuálně nejzkušenější fotbalista v brněnském kádru.

22.6.2017 | Martin Lísal

 

Šestatřicetiletý borec má za sebou nespočet zápasů v reprezentačním dresu i německé bundeslize, za Zbrojovkou odkopal v součtu 121 duelů. "Ale už před rokem jsem byl nejstarší, až pak se přidal Zavoš," usmíval se Polák před středečním odpoledním tréninkem, když předstoupil před přítomné novináře. "Pro mě se nic nemění, je to pořád stejné. Příprava není příjemná pro nikoho, ale je nezbytné ji absolvovat, protože pak z toho žijeme."

Při zahájení přípravy vládne v Brně tropické počasí, jak se s ním potýkáš?
Máme za sebou teprve testy, dopolední posilovnu a teď nás čekají přihrávky, zatím je to dobré. Jasně, až se to začne kupit, bude to nepříjemné, ale s počasím nic neuděláme a musíme se přizpůsobit. Hráváme v tom i zápasy a většina z nás se v tomhle byznysu pohybuje už nějakou dobu, takže není problém. Člověk by si měl víc loknout, protože během tréninku víc vydá, a hlavní je pořádná regenerace.

Od první tvé přípravy ve Zbrojovce už uplynulo hodně vody, co se od té doby změnilo?
Taková příprava pod Karlem Večeřou a Karlem Jarůškem byla docela ostrá. Tehdy to bylo hodně o běhání, les, pole - zkrátka hodně náročné. Ale byl jsem ještě mladý, hodně mladý (úsměv). Je jasné, že některé věci nejde udělat tak, jako tehdy. Musím si to trošku pohlídat. Beru to tak, že to k létu patří a musím se připravit co nejlépe.

Jak vnímáš otázky ohledně skladby kádru?
Nechávám to na vedení. Vím, že mají nějaké představy a jednají, takže doufám, že se jim podaří přivést hráče, které si představují, což nám dodá kvalitu. Zatím přišel Tomáš Pilík, ten prokazuje kvalitu několik let a je to výrazná posila. Přeju mu, ať mu slouží zdraví, absolvuje celou přípravu a dostane se do takové formy, aby nám co nejvíc pomohl.

Změnila se po odchodu Pavla Zavadila nějak tvoje role v kabině? Radíš třeba víc mladším klukům, co a jak?
Myslím, že tohle fungovalo dobře už minulý rok. Kdykoliv někdo cokoliv potřeboval, přišel a zeptal se. I když se klukům snažím něco říct, snaží se to vnímat. V tomhle problém nebyl ani nebude.

Co očekáváš od nadcházející sezony?
Představovali jsme si to všichni trochu jinak, hlavně doma jsme poztráceli spoustu bodů zbytečně. Ale dostali jsme se do toho sami, výkony jsme měli nevyrovnané. Z domácího stadionu musíme vytěžit víc, musí to být zase tvrz, kam soupeři nebudou jezdit rádi a musejí vědět, že je to tu nepříjemné.

V úvodu nadcházejícího ročníku vás čeká Baník, se kterým se utkáš od svého návratu poprvé. Zavzpomínáš ještě na bitvy s tímto soupeřem na lužáneckém stadionu?
Vybavím si je. Uvidíme, co nás čeká teď. Je jasné, že Baník je ambiciózní a natěšený po postupu, s nadšenými fanoušky. Bude to nesmírně těžký zápas, ale takový je dnes každý. Podcenit nelze nikoho a každého soupeře musíš přehrát, abys měl šanci uspět.

Jak jsi trávil letní pauzu?
Byli jsme s rodinou čtrnáct dní na dovolené v Turecku, na nějakou dobu od fotbalu pryč (úsměv).

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz