úterý 6.2.2018

1 BATE Borisov
0 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 9.2.2018

0 Zbrojovka Brno
1 SKA Chabarovsk
příp.

sobota 17.2.2018

1 Bohemians 1905
0 Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 15:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

neděle 4.3., 18:00

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 15:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

sobota 17.3.

Liberec
Zbrojovka Brno
21.kolo

sobota 31.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
25.kolo

sobota 28.4.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

Jovanović: Pořád se chci zlepšovat

Jovanović: Pořád se chci zlepšovat

B r n o – Hlavní tváří zápasového programu byl pro utkání s Olomoucí Mihailo Jovanović. Pro ty, kteří si program z jakéhokoliv důvodu nemohli obstarat, nyní nabízíme přepis rozhovoru se srbským stoperem.

22.2.2016 | Martin Lísal

 

Mnoho nechybělo, abychom se bavili o pocitu po vstřelení premiérové ligové branky. Jovanovićův gól na Slavii nakonec uznán nebyl, Brno prohrálo a Mihailo se navíc zranil. Sedmadvacetiletý bojovník je ale přesvědčený, že své kvality co nejdřív ukáže.

Mihailo pochází z města Užice, které leží na západě Srbska pod Zlatiborem. Oblast má slavnou partyzánskou minulost, v administrativním regionu žije přibližně sto tisíc obyvatel.

Jaké byly tvé fotbalové začátky?
Začínal jsem v rodné Užici, bylo mi asi devět let. Vydržel jsem tu pak přes dorost až do debutu v mužích. Tehdy se tu hrála druhá liga, pak jsem přestoupil do dalšího tehdy druholigového celku Mladosť Lučani.

Když ti bylo deset, nezažívalo Srbsko zrovna ideální období. Většina lidí u nás si asi nedovede představit, jaké je v takovém věku zažívat válku a nálety.
Samozřejmě, vybavím si nějaké to bombardování. Je to trochu paradoxní, ale tím, že jsem tehdy byl hodně mladý, jsem z toho asi neměl tak zlý pocit. Kdybych byl starší a měl rodinu, bylo by to asi jiné. Trvalo to nějaké tři měsíce, vím, že se tehdy ani nedohrála liga. A pak přišly další navazující problémy, hlavně finanční.

Jak se pak urodil tvůj přesun do Česka?
V Lučani jsem byl tři roky, neprodloužil jsem smlouvu a musel takzvaně čistit papíry, jak se u nás říká. Dohrával jsem tedy ještě půlrok na hostování. Právě tehdy jsem podepsal nového agenta a ten mi řekl, že má pro mě místo stopera v HFK Olomouc, tehdy druholigovém celku. Já nastoupil do přípravy, proti Mattersburgu dal dva góly a vyhrálo se 3:1. Zůstal jsem tu pak až do léta, skončili jsme třetí, ale kvůli finančním problémům se šlo o soutěž níž.

Ligové celky tehdy ještě neměly zájem?
Sigma zájem měla, ale nedopadlo to moc dobře a nakonec jsem skončil v Karviné. Tam byli dobří hráči, kteří prošli ligou, a také ambice. Bohužel se postup zatím nepodařilo dotáhnout, ale těch dvou a půl let tam nelituju.

Nyní v zimě to už bylo jiné?
Zájem mělo víc klubů, pro Brno rozhodlo několik faktorů. Přítelkyně tu sežene práci, je doktorka. Brno hrálo na podzim docela dobře a vysoko. I spoluhráč z Karviné Honza Sedlák, který z Brna hostuje, mi Zbrojovku mohl jen doporučit.

Už jsi prozradil, že jste s Honzou velcí kamarádi. Zůstali jste v kontaktu?
Pořád si píšeme, psal mi i před zápasem na Slavii, že přeje hodně štěstí. Bydleli jsme spolu půl roku, jemu se dařilo, odehrál patnáct zápasů. Tím, že hrál defenzivního záložníka, jsme spolupracovali i na hřišti.

Bohužel, hodně štěstí jsi na Slavii zrovna nezažil. Zranění, neuznaný gól…
A navíc porážka, dva góly po standardkách. Je to tak. Asi by se dalo říct smůla, ale mám tu smlouvu ještě na dva a půl roku. Věřím, že za tu dobu dostanu možnost se ukázat, teď se chci co nejdřív uzdravit.

Dohrávat s takovým zraněním takřka celý zápas, to je skoro na metál. Neuvažoval jsi o vystřídání?
Stalo se to někdy po patnácti, dvaceti minutách, první poločas jsem to trošičku cítil. V tom druhém to začalo opravdu hodně bolet, ale zápasový adrenalin to asi přebil. Doufal jsem, že to nebude nic vážného, bohužel vyšetření ukázalo, že se jedná o zlomeninu. Za tři týdny mám rentgen, to neurychlím, ale věřím, že pak už to půjde rychle.

Zvládneš po jednom zápase porovnat obě soutěže, druhou a první ligu?
Je to ještě poměrně brzy, ale už teď rozdíly vidím. Soutěž vypadá fotbalověji, je lepší atmosféra, větší zájem fanoušků i médií. I fotbal je tak trochu o krok dopředu. Ale v Karviné jsme také měli kvalitní tým a dobré spoluhráče. Teď se musím hlavně snažit, abych se pořád fotbalově zlepšoval.

Když na chvilku opustíme fotbal, jak proběhlo seznámení s Brnem? A se spoluhráči?
Naprosto bez problémů. Bydlíme přímo v centru, v bytě po brankáři Hladkém. I přítelkyně už tu je. V kabině je to také v pohodě, jsou tu dobří kluci, jsou v pořádku. Na soustředění jsem bydlel s Martinem Doležalem, s tím si povídám hodně. Dál pak třeba s Lacim, Radkem Buchtou – prostě můj ročník.

Na soustředění jste narazili i na srbský Voždovac, po utkání sis s některými hráči soupeře dlouho vykládal. Jednalo se o někoho známého?
Ano, pár kluků znám. Jeden z nich pochází také z Užice. Aktuálně je to poměrně stabilní klub, jsou v něm zkušení hráči a myslím, že svou kvalitu ukázali, i když je lidé tady třeba tolik neznají.

Co ostatní kluby? Fandíš třeba některému z bělehradských gigantů?
Fandím Partizanu, ale nejsem nijak velký fanoušek. Spíš jsem hodně přál rodné Užici, když hrála nejvyšší soutěž. Co se Partizanu týče, prožívám spíš basketbal.

Jaká je v Srbsku atmosféra na zápasech? Hlavně ty prestižnější bitvy, to je pro našince až nepředstavitelný rachot.
Na velkých zápasech je to parádní. Hlavně v Bělehradě lidi fotbalem žijí, když se hraje derby, neřeší se nic jiného. Ale musím říct, že se mi líbilo i teď na Slavii. Jejich fanoušci jsou dobří a naši taky, překvapilo mě, kolik jich dojelo. Byli taky super.

O domácí premiéru vinou zranění přijdeš, dojdeš alespoň jako divák?
Budu na tribuně, samozřejmě. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat, i když vím, že stadion ještě nebude hotový. Doufám, že vyhrajeme a začneme pomaličku střádat bodíky.

Jak je na tom celkově srbský fotbal? Reprezentaci se i přes nabitý kádr nedaří, může to být tím, že velké hvězdy minulosti zůstávají často v cizině? Ať už Mijatović, Mihajlović…
Je pravda, že dřív se hráči vraceli, teď tolik ne. Zůstávají v Realu, Miláně, Stanković zůstal v Interu, Stojković je v Japonsku. U reprezentace mi jako hlavní problém přijde, že nefunguje tým. Hráči nebojují tak, jako v klubech. Individuální kvalita je, ale týmová hra není v pořádku. Bohužel poslední kvalifikace podle toho dopadla. I trenérů se poslední roky vystřídalo hodně.

A co liga? Jakou ta má kvalitu?
Myslím, že srbská Superliga je docela kvalitní soutěž. Problémem je, že peníze často nechodí včas, což je pro hráče s rodinami docela komplikace. Nemají takovou jistotu.

Díky a ať se daří!

 

Aktuality

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz