sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Kapitán Polák proti Spartě - v roli stopera přispěl k remíze

Kapitán Polák proti Spartě - v roli stopera přispěl k remíze

B r n o - Kapitána Zbrojovky jsou fanoušci poslední roky zvyklí hledat v záloze, odkud tým poslední roky dirigoval Pavel Zavadil. Po zraněném špílmachrovi v letošní sezoně přebral štafetu Jan Polák. Toho byste však v neděli ve středové řadě hledali marně.

3.10.2016 | Michal Hladký, Martin Lísal

 

Defenzivní záložník totiž v utkání s pražskou Spartou zastal post stopera. "S trenérem jsme se bavili o tom, zda bych šel hrát stopera. I když jsem jej dlouho nehrál, tak jsem neváhal. Do Brna jsem přišel pomoct, a když je potřeba nějaký záskok, budu se snažit odvést maximum na postu, na kterém zrovna nastoupím,“ přidával svůj pohled na překvapivé zařazení.

Atraktivní zápas nakonec skončil remízou. „Za tento výsledek musíme být určitě rádi. Byly tam sice šance, a kdyby někdo z nás dal rozdílový gól, mohlo to být jiné, ale s remízou jsme spokojení, protože zápas už byl téměř rozhodnutý," hodnotil bezprostředně po zápase výkon svého týmu. Do poslední standardky už šli brněnští vabank a ve vápně Sparty se objevil i brankář Melichárek. „Do toho rohu jsme šli na sto padesát procent, takže jsme si to zasloužili. Ten gól byl Dušanův, on tam udělal zmatek," zavtipkoval na adresu brněnského gólmana záložník, který svou hlavičkou k vyrovnání výrazně přispěl.

Po zápase se také rozebírala možná ztráta motivace ze strany Sparty, která si v týdnu poradila i se slavným Interem Milán. „Takovéto zápasy jsou těžké. Sám to znám, když má člověk po velkém úspěchu hlavu nahoře a pak se přijede v lize někam, kde se prostě vyhrát musí. Nakonec se to na nich možná docela odrazilo, hlavně v prvních třiceti minutách. Poté už sice drželi balón, ale my jsme to dobře uhráli a s trochou štěstí nakonec vybojovali skvělý výsledek."

Podíl na tom měl také nadějný junior Ladislav Krejčí, který si proti pražskému týmu překvapivě odbyl svůj ligový debut. „O Láďovi jsem věděl už od začátku týdne, kdy nám o tom něco pověděl trenér. Když s námi trénoval, bylo na něm vidět, že v sobě něco má. Zvládl to celé na výbornou," uzavřel pochvalou svoje pozápasové dojmy.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz