sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Lukáš Vraštil úspěšně završil bakalářské studium

Lukáš Vraštil úspěšně završil bakalářské studium

B r n o - Lukáš Vraštil vybojoval hned na prahu nové sezony jednu úspěšnou bitvu. Ne však na fotbalových trávnících, nýbrž v přednáškových sálech Vysoké školy ekonomické v Praze. Zde v pondělí úspěšně završil bakalářské studium oboru Mezinárodní obchod!

28.6.2017 | Martin Lísal

 

"Byla to úleva, přece jen to studium trvalo nějaké tři, čtyři roky. Vždycky jsem si říkal, že zkusím semestr a pak se uvidí. V každém zkouškovém jsem měl chuť s tím seknout, když jsem viděl, co mě čeká. Ale nakonec to vždycky nějak šlo a posouval jsem to, až teď v posledním semestru už jsem měl jen jeden předmět a bakalářku," usmíval se třiadvacetiletý stoper.

Ten začal se studiem v Praze hned po maturitě na jičínském gymnáziu. "Já ani tehdy ještě nebyl členem áčka, ani jsem moc neváhal. Bylo jasné, že musím jít někam, kde půjde studium skloubit s fotbalem, to mi doporučovali i lidé v mém okolí. Původně jsem chtěl fyzioterapii, ale to by s fotbalem asi nešlo, zvlášť když se dojíždí. A VŠE nakonec byla dobrou volbou."

Vysokoškolské studium vyžaduje i určitou dávku disciplíny. "Ty fáze, kdy jsem se na to chtěl vykašlat, jsem vždycky překonal. I díky lidem kolem, vždycky jsem měl podporu z rodiny i z klubu. Navíc jsem si tím i trochu odpočinul od fotbalu. Když máte v sezoně jeden trénink, odpoledne se plácáte a vymýšlíte, co s časem. Já měl tenhle koníček. A navíc jsem i celkem cílevědomý a skončit se školou by mi ego asi nedovolilo," pokračoval rodák z Železnice.

Ten nyní může řešit otázku, co dál. "Nikam jsem se nepřihlásil, původně jsem měl v plánu se začít učit jiné věci - hrát na klavír, francouzštinu, španělštinu, případně kytaru, kterou zatím jen tak šmrdlám. Ale už po jedné noci mi otrnulo a říkal jsem si, že můžu zkusit dodělat inženýra nebo magistra. Tím, že přijímačky už vesměs proběhly, aktuálně zbývají spíš jen soukromé školy, případně můžu nějaký čas počkat, nebo to nechat být a stát se klavíristou," smál se Vrašťa.

Podle jeho slov byl náročný zejména závěr celé studentské anabáze. "Učit jsem se začal už po konci sezony, protože mi bylo jasné, že se začátkem přípravy bude učení náročnější. Ten poslední týden byl už docela hrozný, přes den tréninky, večer učení, spát jsem šel v noci a druhý den pak byl dost rozbitý. Možná to bylo i trochu znát," vzpomínal na hektické dny. "Naštěstí je to pryč a mám to za sebou. Dík patří i trenérovi, který s tím neměl problém a pomáhal mi, v té škole viděl smysl."

Druhý týden letní přípravy už tedy Lukáš nemusí škole věnovat pozornost. "Trénujeme hodně, je to náročné, ale já si v pondělí trochu odfrkl, měl jsem zkoušku," směje se dál dobře naladěný stoper. "Musíme to absolvovat, patří to k létu. Brzy už se to přehoupne a budeme dělat víc fotbalové a taktické věci, takže to bude zase jiné," zakončil novopečený bakalář.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz