sobota 10.3.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Mladá Boleslav
20.kolo

pátek 16.3.2018

2 Liberec
0 Zbrojovka Brno
21.kolo

úterý 20.3.2018

3 Senica
1 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 31.3., 15:00

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
25.kolo

sobota 28.4.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

sobota 12.5.

Teplice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Lukáš Vraštil úspěšně završil bakalářské studium

Lukáš Vraštil úspěšně završil bakalářské studium

B r n o - Lukáš Vraštil vybojoval hned na prahu nové sezony jednu úspěšnou bitvu. Ne však na fotbalových trávnících, nýbrž v přednáškových sálech Vysoké školy ekonomické v Praze. Zde v pondělí úspěšně završil bakalářské studium oboru Mezinárodní obchod!

28.6.2017 | Martin Lísal

 

"Byla to úleva, přece jen to studium trvalo nějaké tři, čtyři roky. Vždycky jsem si říkal, že zkusím semestr a pak se uvidí. V každém zkouškovém jsem měl chuť s tím seknout, když jsem viděl, co mě čeká. Ale nakonec to vždycky nějak šlo a posouval jsem to, až teď v posledním semestru už jsem měl jen jeden předmět a bakalářku," usmíval se třiadvacetiletý stoper.

Ten začal se studiem v Praze hned po maturitě na jičínském gymnáziu. "Já ani tehdy ještě nebyl členem áčka, ani jsem moc neváhal. Bylo jasné, že musím jít někam, kde půjde studium skloubit s fotbalem, to mi doporučovali i lidé v mém okolí. Původně jsem chtěl fyzioterapii, ale to by s fotbalem asi nešlo, zvlášť když se dojíždí. A VŠE nakonec byla dobrou volbou."

Vysokoškolské studium vyžaduje i určitou dávku disciplíny. "Ty fáze, kdy jsem se na to chtěl vykašlat, jsem vždycky překonal. I díky lidem kolem, vždycky jsem měl podporu z rodiny i z klubu. Navíc jsem si tím i trochu odpočinul od fotbalu. Když máte v sezoně jeden trénink, odpoledne se plácáte a vymýšlíte, co s časem. Já měl tenhle koníček. A navíc jsem i celkem cílevědomý a skončit se školou by mi ego asi nedovolilo," pokračoval rodák z Železnice.

Ten nyní může řešit otázku, co dál. "Nikam jsem se nepřihlásil, původně jsem měl v plánu se začít učit jiné věci - hrát na klavír, francouzštinu, španělštinu, případně kytaru, kterou zatím jen tak šmrdlám. Ale už po jedné noci mi otrnulo a říkal jsem si, že můžu zkusit dodělat inženýra nebo magistra. Tím, že přijímačky už vesměs proběhly, aktuálně zbývají spíš jen soukromé školy, případně můžu nějaký čas počkat, nebo to nechat být a stát se klavíristou," smál se Vrašťa.

Podle jeho slov byl náročný zejména závěr celé studentské anabáze. "Učit jsem se začal už po konci sezony, protože mi bylo jasné, že se začátkem přípravy bude učení náročnější. Ten poslední týden byl už docela hrozný, přes den tréninky, večer učení, spát jsem šel v noci a druhý den pak byl dost rozbitý. Možná to bylo i trochu znát," vzpomínal na hektické dny. "Naštěstí je to pryč a mám to za sebou. Dík patří i trenérovi, který s tím neměl problém a pomáhal mi, v té škole viděl smysl."

Druhý týden letní přípravy už tedy Lukáš nemusí škole věnovat pozornost. "Trénujeme hodně, je to náročné, ale já si v pondělí trochu odfrkl, měl jsem zkoušku," směje se dál dobře naladěný stoper. "Musíme to absolvovat, patří to k létu. Brzy už se to přehoupne a budeme dělat víc fotbalové a taktické věci, takže to bude zase jiné," zakončil novopečený bakalář.

 

Aktuality

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz