sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Lukáš Vraštil úspěšně završil bakalářské studium

Lukáš Vraštil úspěšně završil bakalářské studium

B r n o - Lukáš Vraštil vybojoval hned na prahu nové sezony jednu úspěšnou bitvu. Ne však na fotbalových trávnících, nýbrž v přednáškových sálech Vysoké školy ekonomické v Praze. Zde v pondělí úspěšně završil bakalářské studium oboru Mezinárodní obchod!

28.6.2017 | Martin Lísal

 

"Byla to úleva, přece jen to studium trvalo nějaké tři, čtyři roky. Vždycky jsem si říkal, že zkusím semestr a pak se uvidí. V každém zkouškovém jsem měl chuť s tím seknout, když jsem viděl, co mě čeká. Ale nakonec to vždycky nějak šlo a posouval jsem to, až teď v posledním semestru už jsem měl jen jeden předmět a bakalářku," usmíval se třiadvacetiletý stoper.

Ten začal se studiem v Praze hned po maturitě na jičínském gymnáziu. "Já ani tehdy ještě nebyl členem áčka, ani jsem moc neváhal. Bylo jasné, že musím jít někam, kde půjde studium skloubit s fotbalem, to mi doporučovali i lidé v mém okolí. Původně jsem chtěl fyzioterapii, ale to by s fotbalem asi nešlo, zvlášť když se dojíždí. A VŠE nakonec byla dobrou volbou."

Vysokoškolské studium vyžaduje i určitou dávku disciplíny. "Ty fáze, kdy jsem se na to chtěl vykašlat, jsem vždycky překonal. I díky lidem kolem, vždycky jsem měl podporu z rodiny i z klubu. Navíc jsem si tím i trochu odpočinul od fotbalu. Když máte v sezoně jeden trénink, odpoledne se plácáte a vymýšlíte, co s časem. Já měl tenhle koníček. A navíc jsem i celkem cílevědomý a skončit se školou by mi ego asi nedovolilo," pokračoval rodák z Železnice.

Ten nyní může řešit otázku, co dál. "Nikam jsem se nepřihlásil, původně jsem měl v plánu se začít učit jiné věci - hrát na klavír, francouzštinu, španělštinu, případně kytaru, kterou zatím jen tak šmrdlám. Ale už po jedné noci mi otrnulo a říkal jsem si, že můžu zkusit dodělat inženýra nebo magistra. Tím, že přijímačky už vesměs proběhly, aktuálně zbývají spíš jen soukromé školy, případně můžu nějaký čas počkat, nebo to nechat být a stát se klavíristou," smál se Vrašťa.

Podle jeho slov byl náročný zejména závěr celé studentské anabáze. "Učit jsem se začal už po konci sezony, protože mi bylo jasné, že se začátkem přípravy bude učení náročnější. Ten poslední týden byl už docela hrozný, přes den tréninky, večer učení, spát jsem šel v noci a druhý den pak byl dost rozbitý. Možná to bylo i trochu znát," vzpomínal na hektické dny. "Naštěstí je to pryč a mám to za sebou. Dík patří i trenérovi, který s tím neměl problém a pomáhal mi, v té škole viděl smysl."

Druhý týden letní přípravy už tedy Lukáš nemusí škole věnovat pozornost. "Trénujeme hodně, je to náročné, ale já si v pondělí trochu odfrkl, měl jsem zkoušku," směje se dál dobře naladěný stoper. "Musíme to absolvovat, patří to k létu. Brzy už se to přehoupne a budeme dělat víc fotbalové a taktické věci, takže to bude zase jiné," zakončil novopečený bakalář.

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz