sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Lutonský o přípravě: Je náročná, ale zatím to všichni zvládáme dobře

Lutonský o přípravě: Je náročná, ale zatím to všichni zvládáme dobře

B r n o - Milan Lutonský je jedním z pětice Zbrojováků, kteří na podzim zasáhli do všech zápasů. Z pozice levého beka asistoval u dvou branek, další zápisy do statistik už ale nejspíše přidá znovu z pozice krajního záložníka.

26.1.2017 | Martin Lísal

 

Na tento post se vrátil po příchodu Tomáše Jablonského. A právě spolupráce těchto dvou hráčů předcházela Škodově brance ve středečním utkání s Trnavou.

Milane, jak bereš svůj návrat do zálohy?
Je to pro mě snadnější, sedí mi to víc. Přece jen mě to vždycky táhne dopředu.

Jak ti sedí spolupráce s novou posilou, Tomášem Jablonským?
Myslím, že se bude jenom zlepšovat. S Tomášem jsme se samozřejmě nijak neznali, že bych třeba věděl, jakým konkrétním stylem hraje. Musí si to sednout, ať už budu v záloze hrát já, Olin nebo někdo jiný. Je to na nás, abychom si na hřišti vyhověli a dobře se sehráli.

A co příprava jako celek, jak bys ji srovnal s těmi minulými?
Těžko říct, abych se přiznal, moc si tu loňskou nevybavím, předloni jsem část zimy byl zraněný. Zatím mi příprava přijde dobrá, tréninky jsou dobře poskládané. Více času trávíme v posilovně, nebo na TRX systémech. Přijde mi to tak lepší. Příprava byla prozatím náročná, ale všichni jsme to zvládli dobře a teď už je před námi Turecko. Tam nás čeká už sehrávání a více fotbalu.

Co box, jak ti vyhovoval?
Bavilo mě to. Jasně, není to něco, co by člověk použil do zápasu (smích). Ale bylo to náročné a kondičně nám to pomohlo, hlavně na horní část těla. Bylo to zajímavé zpestření.

Na soustředění v Turecku vás čeká také pár novinek - jiný hotel, přímý let. Kvituješ to s povděkem?
Vím, že kluci se o tom bavili, hledali si to na internetu. Já to ale nějak neřešil. Kde to je, jak daleko jsou tréninkové plochy - nevím, nechám se překvapit (úsměv). Let bez přestupu je určitě pohodlnější, odpadne tím pár hodin zdržení, to beru pozitivně.

Kdysi byla v rozhovoru řeč o tvém studiu, respektive jeho přerušení. Pohráváš si třeba s myšlenkou se do školy vrátit?
Aktuálně ne. Věřím, že fotbal budu ještě nějakou dobu hrát, třeba jako Zavoš (úsměv). Co bude pak, je daleko, teď to není otázkou. A pokud bych se vrátil, asi ne na stejný obor. Studovat chemii dálkově by asi nebylo optimální. Ani při denním studiu se to moc nedalo stíhat, ani s náhradními termíny, přece jen je to náročnější než jiné školy. V nejbližší době tak návrat do školy neplánuju (úsměv).

Po odchodu Davida Paška je z tebe služebně nejstarší Zbrojovák, že?
Asi to tak bude, jsem v áčku o půl roku déle než Zavoš, zažil jsem ještě druhou ligu. V mládeži samozřejmě ještě déle, od nějakých čtrnácti let. Stejně dlouho tu je Radek Buchta, který rok strávil ve Znojmě.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz