sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Lutonský o přípravě: Je náročná, ale zatím to všichni zvládáme dobře

Lutonský o přípravě: Je náročná, ale zatím to všichni zvládáme dobře

B r n o - Milan Lutonský je jedním z pětice Zbrojováků, kteří na podzim zasáhli do všech zápasů. Z pozice levého beka asistoval u dvou branek, další zápisy do statistik už ale nejspíše přidá znovu z pozice krajního záložníka.

26.1.2017 | Martin Lísal

 

Na tento post se vrátil po příchodu Tomáše Jablonského. A právě spolupráce těchto dvou hráčů předcházela Škodově brance ve středečním utkání s Trnavou.

Milane, jak bereš svůj návrat do zálohy?
Je to pro mě snadnější, sedí mi to víc. Přece jen mě to vždycky táhne dopředu.

Jak ti sedí spolupráce s novou posilou, Tomášem Jablonským?
Myslím, že se bude jenom zlepšovat. S Tomášem jsme se samozřejmě nijak neznali, že bych třeba věděl, jakým konkrétním stylem hraje. Musí si to sednout, ať už budu v záloze hrát já, Olin nebo někdo jiný. Je to na nás, abychom si na hřišti vyhověli a dobře se sehráli.

A co příprava jako celek, jak bys ji srovnal s těmi minulými?
Těžko říct, abych se přiznal, moc si tu loňskou nevybavím, předloni jsem část zimy byl zraněný. Zatím mi příprava přijde dobrá, tréninky jsou dobře poskládané. Více času trávíme v posilovně, nebo na TRX systémech. Přijde mi to tak lepší. Příprava byla prozatím náročná, ale všichni jsme to zvládli dobře a teď už je před námi Turecko. Tam nás čeká už sehrávání a více fotbalu.

Co box, jak ti vyhovoval?
Bavilo mě to. Jasně, není to něco, co by člověk použil do zápasu (smích). Ale bylo to náročné a kondičně nám to pomohlo, hlavně na horní část těla. Bylo to zajímavé zpestření.

Na soustředění v Turecku vás čeká také pár novinek - jiný hotel, přímý let. Kvituješ to s povděkem?
Vím, že kluci se o tom bavili, hledali si to na internetu. Já to ale nějak neřešil. Kde to je, jak daleko jsou tréninkové plochy - nevím, nechám se překvapit (úsměv). Let bez přestupu je určitě pohodlnější, odpadne tím pár hodin zdržení, to beru pozitivně.

Kdysi byla v rozhovoru řeč o tvém studiu, respektive jeho přerušení. Pohráváš si třeba s myšlenkou se do školy vrátit?
Aktuálně ne. Věřím, že fotbal budu ještě nějakou dobu hrát, třeba jako Zavoš (úsměv). Co bude pak, je daleko, teď to není otázkou. A pokud bych se vrátil, asi ne na stejný obor. Studovat chemii dálkově by asi nebylo optimální. Ani při denním studiu se to moc nedalo stíhat, ani s náhradními termíny, přece jen je to náročnější než jiné školy. V nejbližší době tak návrat do školy neplánuju (úsměv).

Po odchodu Davida Paška je z tebe služebně nejstarší Zbrojovák, že?
Asi to tak bude, jsem v áčku o půl roku déle než Zavoš, zažil jsem ještě druhou ligu. V mládeži samozřejmě ještě déle, od nějakých čtrnácti let. Stejně dlouho tu je Radek Buchta, který rok strávil ve Znojmě.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz