sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Milan Lutonský: Ve Zbrojovce su de facto doma

Milan Lutonský: Ve Zbrojovce su de facto doma

K a p r u n - Zbrojovák Milan Lutonský patří ve Zbrojovce spolu s Radkem Buchtou ke služebně nejstarším hráčům. Je mu sice teprve třiadvacet let, v první lize ale odehrál už 111 zápasů a pamatuje i roční druholigovou anabázi. V Brně před letošní sezonou podepsal novou smlouvu.

18.7.2017 | Martin Lísal

 

Autor šesti ligových tref je v Brně od svých čtrnácti let. "Člověk samozřejmě vždycky přemýšlí, jestli něco změnit, ale ve Zbrojovce su de facto doma. Byl bych rád, kdyby se nám povedlo hrát ve vyšších patrech tabulky, věřím a doufám, že vše půjde správným směrem. A třeba časem se i dostaneme do nějaké kvalifikace o evropské poháry. Všechno je to v nějakém časovém horizontu a uvidíme, jak to bude," povídal Lutonský v rozhovoru, který jsme pořídili na soustředění v rakouském Kaprunu.

V kabině jsi aktuálně služebně nejstarší, máš díky tomu i větší slovo?
Co se týče nastavení pravidel, od toho jsou v kabině spíše starší kluci – Honza Polák, Dušan Melichárek, Peťa Pavlík. Já osobně v kabině nemám problém s nikým, snažím se dělat dobrou náladu a pomoci tím týmu. Takže su spíš ten, co dělá srandu.

Ještě déle je součástí týmu Radek Buchta, byť ten si na rok a půl odskočil do Znojma. Máte díky tomu k sobě blíž?
Jasně, s Radkem se znám hodně dlouho, asi nejdéle z celého týmu, jsme tu spolu už od druhé ligy. Srandu si tím pádem děláme ze sebe navzájem. Jsme dobří kamarádi.

Co říkáš na jeho rozhodnutí skloubit hráčskou kariéru s trenérskou?
Asi to teď pro něj bude náročné, ale jak sám říkal v rozhovoru, čeká rodinu a všechno pečlivě uvážili, dali si dohromady pro a proti. Kdyby se chtěl pořád naplno věnovat hráčské kariéře, třeba by sáhl po jiném angažmá, ale rozhodl se takhle, s trénováním má zkušenosti z minulosti. A když se to vezme z druhé strany – pokud se mu bude dařit a vše bude fungovat, je to i pro něj velké plus do života po kariéře. Bude mít zkušenosti a může v tom pokračovat dál.

Přejděme k letošní sezoně. Jak aktuálně vidíš boj o místo v základní jedenáctce? Na krajích hřiště je konkurence solidní.
Vnímám to tak, že je potřeba se ukázat. Není to ale tak, že pokud bych neměl konkurenci, dával bych tomu míň. Za tu dobu, co jsem tedy, se na mé pozici vystřídalo hodně hráčů a vždycky jsem se přes těch dvacet zápasů za sezonu dostal, navzdory zranění. Já se snažím pořád makat naplno a pokud někdo bude lepší a bude se mu dařit, tak to vezmu. A když se dostanu na hřiště třeba v závěru zápasu, udělám vše pro to, abych ho dokázal zastoupit a co nejlépe pomohl tak týmu.

V přípravě se zatím cítíš jak?
V zápasech jsem se cítil docela dobře, škoda jen, že místo dvou tyček s Trnavou jsem nedal gól nebo dva. Mohli jsme vyhrát a na zápas by se nahlíželo zase jinak. Na druhou stranu je to příprava, hlavní je, abychom v lize dokázali ty šance zopakovat a tentokrát je proměnit. Ideálně tak, aby z toho byly tři body proti Baníku.

Když jsme u toho Baníku, co říkáš na los? Atraktivní soupeř s fanouškovskou základnou, navíc tým, proti kterému jsi v lize poprvé skóroval.
To bylo ještě na Bazalech, v první prvoligové sezoně. Co se jejich aktuální síly týče, těžko říci, ve druhé lize soupeře válcovali, ale jejich úroveň přesně odhadnout nedokážu. Ale každý tým, který postoupí, jede na vítězné vlně a v euforii. Před rokem se takhle dařilo Karviné. Baník je klub s velkou tradicí, chodí hodně lidí a bude to určitě zajímavý a těžký zápas. Je to první kolo, takže doufám, že vyjde i počasí a dojde hodně lidí. Atmosféra bude dobrá, snad to bude i dobrý zápas.

Jak zatím hodnotíš letošní soustředění? Prostředí už po těch letech znáš jako své boty, liší se něco od minulých let?
Jsem tu už asi počtvrté, chyběl jsem jen první rok. Prostředí je tady pěkné, to se nemění, v hotelu vše funguje a máme pěkné hřiště. Pozitivní je, že letos nemusíme jezdit na tréninky, ono když dvakrát denně někam jedete, v součtu to spolkne hodně času. Snad bude soustředění probíhat v pohodě a zápasy zvládneme s dobrou hrou i výsledkem, abychom se před ligou naladili.

S kým letos bydlíš na pokoji?
Bydlím s Ondrou Vintrem. Dřív jsem bydlíval s Petrem Buchtou, ten už tady není. Potom s Davidem Paškem, taky odešel. A naposledy s Radkem Buchtou, který už taky do Kaprunu nejel. Tak snad neodejde i Ondra (smích).

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz