sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Milan Lutonský: Ve Zbrojovce su de facto doma

Milan Lutonský: Ve Zbrojovce su de facto doma

K a p r u n - Zbrojovák Milan Lutonský patří ve Zbrojovce spolu s Radkem Buchtou ke služebně nejstarším hráčům. Je mu sice teprve třiadvacet let, v první lize ale odehrál už 111 zápasů a pamatuje i roční druholigovou anabázi. V Brně před letošní sezonou podepsal novou smlouvu.

18.7.2017 | Martin Lísal

 

Autor šesti ligových tref je v Brně od svých čtrnácti let. "Člověk samozřejmě vždycky přemýšlí, jestli něco změnit, ale ve Zbrojovce su de facto doma. Byl bych rád, kdyby se nám povedlo hrát ve vyšších patrech tabulky, věřím a doufám, že vše půjde správným směrem. A třeba časem se i dostaneme do nějaké kvalifikace o evropské poháry. Všechno je to v nějakém časovém horizontu a uvidíme, jak to bude," povídal Lutonský v rozhovoru, který jsme pořídili na soustředění v rakouském Kaprunu.

V kabině jsi aktuálně služebně nejstarší, máš díky tomu i větší slovo?
Co se týče nastavení pravidel, od toho jsou v kabině spíše starší kluci – Honza Polák, Dušan Melichárek, Peťa Pavlík. Já osobně v kabině nemám problém s nikým, snažím se dělat dobrou náladu a pomoci tím týmu. Takže su spíš ten, co dělá srandu.

Ještě déle je součástí týmu Radek Buchta, byť ten si na rok a půl odskočil do Znojma. Máte díky tomu k sobě blíž?
Jasně, s Radkem se znám hodně dlouho, asi nejdéle z celého týmu, jsme tu spolu už od druhé ligy. Srandu si tím pádem děláme ze sebe navzájem. Jsme dobří kamarádi.

Co říkáš na jeho rozhodnutí skloubit hráčskou kariéru s trenérskou?
Asi to teď pro něj bude náročné, ale jak sám říkal v rozhovoru, čeká rodinu a všechno pečlivě uvážili, dali si dohromady pro a proti. Kdyby se chtěl pořád naplno věnovat hráčské kariéře, třeba by sáhl po jiném angažmá, ale rozhodl se takhle, s trénováním má zkušenosti z minulosti. A když se to vezme z druhé strany – pokud se mu bude dařit a vše bude fungovat, je to i pro něj velké plus do života po kariéře. Bude mít zkušenosti a může v tom pokračovat dál.

Přejděme k letošní sezoně. Jak aktuálně vidíš boj o místo v základní jedenáctce? Na krajích hřiště je konkurence solidní.
Vnímám to tak, že je potřeba se ukázat. Není to ale tak, že pokud bych neměl konkurenci, dával bych tomu míň. Za tu dobu, co jsem tedy, se na mé pozici vystřídalo hodně hráčů a vždycky jsem se přes těch dvacet zápasů za sezonu dostal, navzdory zranění. Já se snažím pořád makat naplno a pokud někdo bude lepší a bude se mu dařit, tak to vezmu. A když se dostanu na hřiště třeba v závěru zápasu, udělám vše pro to, abych ho dokázal zastoupit a co nejlépe pomohl tak týmu.

V přípravě se zatím cítíš jak?
V zápasech jsem se cítil docela dobře, škoda jen, že místo dvou tyček s Trnavou jsem nedal gól nebo dva. Mohli jsme vyhrát a na zápas by se nahlíželo zase jinak. Na druhou stranu je to příprava, hlavní je, abychom v lize dokázali ty šance zopakovat a tentokrát je proměnit. Ideálně tak, aby z toho byly tři body proti Baníku.

Když jsme u toho Baníku, co říkáš na los? Atraktivní soupeř s fanouškovskou základnou, navíc tým, proti kterému jsi v lize poprvé skóroval.
To bylo ještě na Bazalech, v první prvoligové sezoně. Co se jejich aktuální síly týče, těžko říci, ve druhé lize soupeře válcovali, ale jejich úroveň přesně odhadnout nedokážu. Ale každý tým, který postoupí, jede na vítězné vlně a v euforii. Před rokem se takhle dařilo Karviné. Baník je klub s velkou tradicí, chodí hodně lidí a bude to určitě zajímavý a těžký zápas. Je to první kolo, takže doufám, že vyjde i počasí a dojde hodně lidí. Atmosféra bude dobrá, snad to bude i dobrý zápas.

Jak zatím hodnotíš letošní soustředění? Prostředí už po těch letech znáš jako své boty, liší se něco od minulých let?
Jsem tu už asi počtvrté, chyběl jsem jen první rok. Prostředí je tady pěkné, to se nemění, v hotelu vše funguje a máme pěkné hřiště. Pozitivní je, že letos nemusíme jezdit na tréninky, ono když dvakrát denně někam jedete, v součtu to spolkne hodně času. Snad bude soustředění probíhat v pohodě a zápasy zvládneme s dobrou hrou i výsledkem, abychom se před ligou naladili.

S kým letos bydlíš na pokoji?
Bydlím s Ondrou Vintrem. Dřív jsem bydlíval s Petrem Buchtou, ten už tady není. Potom s Davidem Paškem, taky odešel. A naposledy s Radkem Buchtou, který už taky do Kaprunu nejel. Tak snad neodejde i Ondra (smích).

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz