sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Milan Lutonský hovoří o přípravě i turnaji "dvacítky" ve Francii

Milan Lutonský hovoří o přípravě i turnaji ”dvacítky” ve Francii

B r n o - Milan Lutonský měl oproti ostatním Zbrojovákům dobu volna o něco kratší. Druhou polovinu května si totiž zpestřil účastí na turnaji reprezentační "dvacítky" ve Francii. Nyní už Milan vstřebává tréninkové dávky pod čtvrtým trenérem, kterého u "áčka" zažil.

24.6.2016 | Martin Lísal

 

Zní to zdánlivě nelogicky - Milan Lutonský oslaví v srpnu 23. narozeniny, v lize už odehrál přes osmdesát zápasů. Pro turnaj Festival International Espoirs ovšem měli trenéři možnost nominovat i starší hráče (Pavel Hoftych tak kromě Milana vzal například i exbrněnského Sýkoru).

Lutonský nastoupil od začátku proti Mali (1:0, v utkání přihrál na jediný gól) a Bulharsku (0:0). Jako střídající hráč naskočil do utkání s Francií (0:2), proti Mexiku a v neúspěšném utkání o bronz s Portugalskem nehrál.

Milane, jak turnaj hodnotíš ze svého pohledu?
Bylo to zase jiné a nové prostředí, nový trenér - Pavla Hoftycha jsem viděl poprvé. A samozřejmě nová zkušenost, viděl jsem zase jinou zemi, zahrál si proti evropským týmům i proti Mali. Celkový dojem je tedy dobrý a jsem za to rád.

Nenarušil turnaj tvoje dovolenkové plány?
Moc jsem nepobyl v Brně - sotva jsem se vrátil z Francie, letěli jsme na dovolenou. Jinak to ale vzhledem k termínům udělat nešlo.

Nejexotičtějším soupeřem asi bylo Mali. Jak vypadal zápas s držiteli bronzu ze světového šampionátu dvacítek?
Africké týmy jsou většinou rychlostně a technicky dobře vybavení, hráči byli vyspělí, zkrátka silní a svalnatí chlapi. Nebyli ale tak týmoví, čehož jsme využili a dokázali je porazit dobře organizovanou hrou a týmovým výkonem.

Pár dnů poté začal ve Francii jiný turnaj - očekávané EURO. Stíháš jej sledovat a máš nějaký oblíbený tým?
Sledoval jsem spíš naše zápasy, ty ostatní tolik ne. Jsme v přípravě a není to tak, že bych dojel večer domů a hned zapínal televizi s fotbalem. Dřív jsem přál Anglii kvůli Gerrardovi, ale ten už tam není, takže to trošku opadlo. Mým oblíbeným hráčem je ale Bale, takže přeju Walesu, aby se dostal co nejdál.

V kádru Zbrojovky patříš věkově k mladším hráčům, ale zkušenosti už máš hodně bohaté, můžeš srovnávat. Liší se v něčem letní dril od těch předchozích?
Je to trochu jiné než posledně. Jedná se zatím samozřejmě jen o začátek přípravy, kdy nabíráme kondici, to se nějak zásadně neliší. Ale skladba tréninků je trochu jiná, náročná. Což mi nevadí, já mám celkem rád, když se běhá s míčem, vím, že mi to pomůže, abych byl dobře připravený.

Překvapilo tě zatím něco v tréninkovém plánu?
Asi se nedá říct, že by se tam objevilo něco, co bych nikdy nezažil. Ale samozřejmě děláme nějaká cvičení, která jsou odlišná. Třeba u tréninku přihrávek používáme trochu jiné způsoby, tam změnu registrujeme.

Stihli jste už probrat s trenéry, na jaký post s tebou počítají?
Konkrétně ještě ne, to probíhá postupně. Pokud mohu soudit z tréninkových her, počítají se mnou spíše na levého beka.

Jak ti tahle role sedí?
Vždy záleží na vývoji utkání. Pokud se budeme bránit z bloku a bude nám do vápna létat jeden centr za druhým, tak to ideální nebude. Nejsem nejvyšší, to je trochu můj deficit (úsměv). Ale v útočné fázi zase můžu těžit z toho, že jsem hrával krajního záložníka i útočníka, po téhle stránce to bude dobré.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz