sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Milan Lutonský hovoří o přípravě i turnaji "dvacítky" ve Francii

Milan Lutonský hovoří o přípravě i turnaji ”dvacítky” ve Francii

B r n o - Milan Lutonský měl oproti ostatním Zbrojovákům dobu volna o něco kratší. Druhou polovinu května si totiž zpestřil účastí na turnaji reprezentační "dvacítky" ve Francii. Nyní už Milan vstřebává tréninkové dávky pod čtvrtým trenérem, kterého u "áčka" zažil.

24.6.2016 | Martin Lísal

 

Zní to zdánlivě nelogicky - Milan Lutonský oslaví v srpnu 23. narozeniny, v lize už odehrál přes osmdesát zápasů. Pro turnaj Festival International Espoirs ovšem měli trenéři možnost nominovat i starší hráče (Pavel Hoftych tak kromě Milana vzal například i exbrněnského Sýkoru).

Lutonský nastoupil od začátku proti Mali (1:0, v utkání přihrál na jediný gól) a Bulharsku (0:0). Jako střídající hráč naskočil do utkání s Francií (0:2), proti Mexiku a v neúspěšném utkání o bronz s Portugalskem nehrál.

Milane, jak turnaj hodnotíš ze svého pohledu?
Bylo to zase jiné a nové prostředí, nový trenér - Pavla Hoftycha jsem viděl poprvé. A samozřejmě nová zkušenost, viděl jsem zase jinou zemi, zahrál si proti evropským týmům i proti Mali. Celkový dojem je tedy dobrý a jsem za to rád.

Nenarušil turnaj tvoje dovolenkové plány?
Moc jsem nepobyl v Brně - sotva jsem se vrátil z Francie, letěli jsme na dovolenou. Jinak to ale vzhledem k termínům udělat nešlo.

Nejexotičtějším soupeřem asi bylo Mali. Jak vypadal zápas s držiteli bronzu ze světového šampionátu dvacítek?
Africké týmy jsou většinou rychlostně a technicky dobře vybavení, hráči byli vyspělí, zkrátka silní a svalnatí chlapi. Nebyli ale tak týmoví, čehož jsme využili a dokázali je porazit dobře organizovanou hrou a týmovým výkonem.

Pár dnů poté začal ve Francii jiný turnaj - očekávané EURO. Stíháš jej sledovat a máš nějaký oblíbený tým?
Sledoval jsem spíš naše zápasy, ty ostatní tolik ne. Jsme v přípravě a není to tak, že bych dojel večer domů a hned zapínal televizi s fotbalem. Dřív jsem přál Anglii kvůli Gerrardovi, ale ten už tam není, takže to trošku opadlo. Mým oblíbeným hráčem je ale Bale, takže přeju Walesu, aby se dostal co nejdál.

V kádru Zbrojovky patříš věkově k mladším hráčům, ale zkušenosti už máš hodně bohaté, můžeš srovnávat. Liší se v něčem letní dril od těch předchozích?
Je to trochu jiné než posledně. Jedná se zatím samozřejmě jen o začátek přípravy, kdy nabíráme kondici, to se nějak zásadně neliší. Ale skladba tréninků je trochu jiná, náročná. Což mi nevadí, já mám celkem rád, když se běhá s míčem, vím, že mi to pomůže, abych byl dobře připravený.

Překvapilo tě zatím něco v tréninkovém plánu?
Asi se nedá říct, že by se tam objevilo něco, co bych nikdy nezažil. Ale samozřejmě děláme nějaká cvičení, která jsou odlišná. Třeba u tréninku přihrávek používáme trochu jiné způsoby, tam změnu registrujeme.

Stihli jste už probrat s trenéry, na jaký post s tebou počítají?
Konkrétně ještě ne, to probíhá postupně. Pokud mohu soudit z tréninkových her, počítají se mnou spíše na levého beka.

Jak ti tahle role sedí?
Vždy záleží na vývoji utkání. Pokud se budeme bránit z bloku a bude nám do vápna létat jeden centr za druhým, tak to ideální nebude. Nejsem nejvyšší, to je trochu můj deficit (úsměv). Ale v útočné fázi zase můžu těžit z toho, že jsem hrával krajního záložníka i útočníka, po téhle stránce to bude dobré.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz