sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Muž utkání Polák: Konečně tři body!

Muž utkání Polák: Konečně tři body!

B r n o - Konečně se Zbrojováci dočkali! V utkání 5. kola dokázali zdolat odvěkého rivala, pražskou Spartu. Pod výhrou 2:0 byl výrazně podepsaný i zkušený záložník Jan Polák.

26.8.2017 | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO: Roman Kantor

 

Ten dirigoval probuzení Zbrojovky ze zálohy, první gól sám dal a na druhý nahrál. Po dvaceti minutách hry se krásně zavěsil do Pilíkova centru a s pomocí hostujícího Šurala dopravil míč do sítě. Ve druhé půli pak znovu hlavou poslal míč Vraštilovi, který zvýšil na 2:0.

„Je to super! Nikdo z nás si nepředstavoval, že začneme sezonu takto špatně, takže jsme za tenhle zápas rádi. Je důležité, že jsme konečně získali tři body," neskrýval úlevu brněnský mazák. „Měli jsme super začátek utkání. V týdnu jsme se hodně připravovali na standardky, abychom je využili, i když jich třeba bude málo. Jednoznačně se to povedlo. Pilda to tam kopnul suprově, já už jsem si jen naběhl a lízl míč. Potom už jsme se mohli trochu zatáhnout a Sparta musela tvořit, což ji dnes naštěstí moc nešlo,“ pokračoval šťastný Polák dále. "Ve druhém poločase jsme se dostali opět po standardce k odraženému míči a přidali druhý gól."

Fanoušci museli být s proměnou Zbrojovky spokojení. Honza však měl o příčíně hned jasno. „Byl tam jednoznačný rozdíl v bojovnosti a v soudržnosti. Bylo hodně vidět, že jeden pomáhá druhému. Škoda jen, že to přišlo až teď. Na začátku sezony jsme to chtěli řešit hlavně fotbalově a to se nám bohužel moc nedařilo. Možná, že budeme muset přejít na soubojovost a sbírat body i na úkor předvedené hry. Ty podle mě fanoušky zajímají ze všeho nejvíc. Nesmíme si ale teď myslet, že když jsme porazili Spartu, půjde všechno samo.“

V nejbližších dnech teď čeká Zbrojovku reprezentační pauza, kterou nakonec bude moci strávit v mnohem lepším rozpoložení. „Kdo ví, třeba vyhrajeme i po pauze a nebudeme to vůbec muset řešit. Ale nejspíš je to dobře, že budeme mít chvíli klid. Teď toho bylo dost, i na hlavy nás všech. My se teď aspoň můžeme trochu uklidnit,“ našel fanoušky zvolený hráč dnešního utkání pozitiva na nadcházejícím fotbalovém půstu.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz