sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6.2018

1 Sokol Lanžhot
6 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 1.9.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
7.kolo

Nový kapitán Pavlík: Věřím, že jsem od Zavoše nějaké dobré vlastnosti okoukal

Nový kapitán Pavlík: Věřím, že jsem od Zavoše nějaké dobré vlastnosti okoukal

B r n o - Když v zimě přicházel do Zbrojovky vyztužit obranné řady, zřejmě jen málokdo očekával, jaký spád jeho působení v Brně zabere. Řeč je o Petru Pavlíkovi, který mužstvo povede do nové sezony jako kapitán.

27.7.2017 | Michal Hladký, Martin Lísal

 

Houževnatý stoper po poněkud dramatickém konci Myjavy ve slovenské lize přestoupil na jih Moravy, kde se okamžitě zabydlel v základní sestavě a stal se pevným pilířem zadních řad. O půl roku později už se tedy na předsezónní tiskové konferenci představil po boku trenéra Habance rovnou jako kapitán, aby mohl čelit smršti novinářských otázek.

„Nemůžu říct, že jsem to čekal. Kdybych tvrdil, že ano, tak by to znělo asi divně,“ komentoval svoji novou roli lídra kabiny. „Už jsem tu funkci zastával nějakou dobu v Senici, takže nějaké zkušenosti určitě mám. Doufám ale, že ten tým nepovedu jen já, ale všichni starší, kteří v týmu jsme,“ vyřkl své předsezonní přání.

Při volbě nového kapitána bylo hned několik kandidátů, nakonecc však Svatopluk Habanec vybral po diskuzi se staršími hráči právě spolehlivého stopera. Ten nebude mít lehkou roli, protože bude nahrazovat brněnskou ikonu Pavla Zavadila, který po pěti letech strávených s kapitánskou páskou v léte klub opustil. „Trochu mě to překvapilo, ale jsem rád, že se na mně shodli a všichni do mě vložili důvěru. Nahradit Zavoše bude těžké. Jsem rád, že jsem jej aspoň půl roku jako kapitána zažil a věřím, že jsem od něj nějaké dobré vlastnosti okoukal,“ zamyslel se Pavlík.

Náplní práce nového kapitána bude také komunikace s rozhodčími. „Nejsem tolik výbušný jako někteří hráči a budu se snažit udržet v rámci slušnosti. Přece jen jsme lidi a ne zvířata. Někdy není lehké se uhlídat. Ale když se na to pak podíváte zpětně, tak je vidět, že rozhodčí to mají hodně těžké, a proto se musíme ovládat,“ ocenil nelehký úkol všech arbitrů.

Řeč přišla také na příjemnější témata. Jak už bývá zvykem, každý kariérní posun něco stojí a nejinak to bylo i v Petrově případě, kdy musel hned na začátku ze své peněženky přispět do týmové kasy. „Už jsem něco zaplatil a s klukama už jsem vyrovnaný,“ zasmál se. Zároveň zadoufal, že to nebude poslední výdaj, který jej čeká. „V Baníku jsem naskočil do ligy, mám tam rodinu a o to víc chci, abychom teď vyhráli. Stále tam znám i pár kluků, třeba gólmana Petra Vaška nebo zraněného Tomáše Mičolu. Slíbil jsem proto klukům nějaké větší občerstvení, když se zadaří. Můžou si vybrat, co budou chtít, je to pro nás totiž velmi důležitý vstup do sezony,“ burcoval nový kapitán všechny svoje druhy.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz