sobota 10.3.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Mladá Boleslav
20.kolo

pátek 16.3.2018

2 Liberec
0 Zbrojovka Brno
21.kolo

úterý 20.3.2018

3 Senica
1 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 31.3., 15:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 13:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
25.kolo

sobota 28.4.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

sobota 12.5.

Teplice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Pavel Zavadil: Pět krásných let, mé nejlepší angažmá. Doba ale nazrála k návratu domů

Pavel Zavadil: Pět krásných let, mé nejlepší angažmá. Doba ale nazrála k návratu domů

B r n o - Pavel Zavadil byl pět dlouhých let nedílnou součástí Zbrojovky. Odehrál za ní 115 zápasů a vstřelil 16 gólů, po skončení letošní sezony se ovšem přesune do Opavy. Devětatřicetiletý záložník nyní o svém přestupu promluví v exkluzivním rozhovoru.

13.5.2017 | Martin Lísal

 

Pavle, můžeš prozradit, jak tvoje rozhodování o další kariéře vypadalo?
Je pravda, že nabídek jsem měl víc. Od Brna jsem dostal velmi dobrou nabídku, ale rozhodl jsem se nakonec jinak. To rozhodnutí ve mně zrálo hodně dlouho a nakonec jsem dospěl k tomu, že se po pěti letech chci vrátit domů. Chtěl bych, aby tu na mně lidi vzpomínali v dobrém a s tím, že jsem tu odvedl nějakou práci. Musím říct, že o možnosti zůstat v Brně jsem uvažoval velmi silně. Nakonec jsem si ale dal všechno dohromady, všechno pečlivě zvážil a vyšlo mi, že jsem se v životě nacestoval a nastěhoval už hodně. De facto pořád jsem byl mimo domov, někam se přesouval a někam jezdil. Teď opravdu po pěti letech v Brně doba nazrála k tomu, abych se vrátil domů a pomohl Opavě. I pro mne to tak je nová motivace.

V jednu chvíli se přitom zdálo, že už jsi rozhodnutý se do Brna přestěhovat. Hrálo v tvém rozhodnutí nakonec roli i to, že v Opavě už jsi zabydlený?
Ano, a velkou. Rodina je tu zvyklá a mám tu zázemí. Postupně mi docházelo, jak složité by bylo všechno do Brna přestěhovat. Starší syn navíc hraje v Opavě fotbal, chodí tam do školy, bylo by to složité. Myslím, že takhle to má být.

Rozhodovala i finanční stránka věci?
O peníze nešlo vůbec. Musím říct, že si obrovsky vážím pana Bartoňka, který pro fotbal v Brně dělá hrozně moc. Nabídka byla férová a velmi dobrá, rozhodnutí bylo jen na mně.

Opava je pořád ve hře o postup do ligy, navíc vyhlíží pohárové finále. Hrálo roli i tohle?
Přál bych si s Opavou jít výš, ale uvidíme, jak to bude. Sezona ještě neskončila, čeká je těžký poslední krok v podobě pohárového finále. Ať už to dopadne jakkoliv, Opava bude mít ty nejvyšší cíle a z mého pohledu to neznamená, že bych to tam šel jen dohrát. Pořád si myslím, že se můžu ještě zlepšovat, na velký fotbal pořád stačím. Chtěl bych, aby to tak bylo dál a abych něco doma dokázal.

Podle médií byly ve hře i nabídky Baníku a Olomouce. Zvažoval jsi je? A co vlastně na takový zájem říkáš?
Nebudu lhát, potěšilo mě to. Ale od začátku jsem byl rozhodnutý tak, že buď zůstanu v Brně, nebo půjdu do Opavy. Nic jiného ve hře nebylo.

Informace o tvém přestupu se v médiích objevila dříve, než bylo v plánu. Nebude teď pro tebe těžší soustředit se na poslední tři kola?
S ohlášením jsme chtěli počkat na pozdější dobu. Opava ještě hraje o hodně a my v Brně ještě neměli jistotu záchrany. Chci se soustředit na poslední tři zápasy, protože ve hře jsou ještě body a je potřeba jich získat co nejvíc. Každý z nás umí počítat a víme, že záchrana je prakticky jistá, ale čeká nás Příbram a pak Plzeň a Slavia. Přeju si, aby z toho závěru měli lidi v Brně dobrý pocit. Pokud zvládneme závěr co nejlépe, vrhne to na celou sezonu zase trochu jiné světlo.

Jak budeš na roky v Brně vzpomínat?
Myslím, že z toho, co jsem v naší lize odehrál, je tohle moje nejlepší angažmá. Já se během těch pěti let těšil na každý zápas, každý trénink. Poznal jsem tu spoustu skvělých lidí a kamarádů, kteří mi zůstanou. Vždycky se sem rád přijedu na fotbal podívat. Na Brno budu vzpomínat jen v dobrém, mám to tu strašně rád. Ale všechno jednou končí.

Na který z brněnských zápasů nebo gólů budeš vzpomínat nejraději? Třeba na famózní trefu předloni na Slovácku?
Asi nejde vypíchnout jeden konkrétní zápas, já se opravdu těšil na každý trénink, zápasů mám v hlavě hodně. U gólů je to podobné. Ten na Slovácku byl možná můj nejlepší, ale dobrý pocit jsem měl i teď s Boleslaví. Já byl rád za každý gól, který jsem tu dal, a vždycky jsem si ho strašně užil.

Máš představu, kdo by tě v brněnském dresu mohl v budoucnu nahradit?
Jsem přesvědčen, že v mladých hráčích v Brně je obrovský potenciál. Ať už je to Laďa Krejčí nebo kluci, kteří jsou v juniorce a dorostu. Jsou hodně šikovní a bude záležet jen na nich. Musí se s nimi pracovat, liga je něco jiného než dorostenecká soutěž. Ale když sleduju Ladíka nebo Tondu Růska, tak vidím obrovský potenciál. Pokud budou pracovat jako doposud, dotáhnou to daleko, o to bych neměl strach.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Více o přestupu Pavla Zavadila

 

Aktuality

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz