sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

Pavlík po Sigmě: Tři body jsou odměnou za obětavost

Pavlík po Sigmě: Tři body jsou odměnou za obětavost

B r n o - Na Zbrojováky nečekalo v sobotu nic snadného - přijela druhá Olomouc, na hrotu nastoupil v Brně dobře známý Kuba Řezníček. Domácí ale nakonec vybojovali cennou výhru, k čemuž přispěl i stoper Petr Pavlík.

26.2.2018 | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

 

Šéf obrany nastoupil jako obvykle v dresu s krátkými rukávy. Jeho někdejší spoluhráč a nyní rival Řezníček shodou okolností taky. Tvrďák, který během dvou let ve Zbrojovce nastřílel dvacet gólů, se i díky Pavlíkovi tentokrát neprosadil. "Známe se spolu odsud z Brna a věděli jsme, co máme jeden od druhého čekat. Je to bezesporu jeden z nejlepších útočníků v lize, a tak jsme rádi, že nám dnes gól nedal. Souboje s ním byly tvrdé, ale nebyla tam žádná zákeřnost, což oceňuji. Tak to ve fotbale má být,“ ocenil Pavlík přístup soupeře.

Kromě bránění obávaného kanonýra se Pavlík dostal i do zakončení, na konci poločasu měl na hlavě druhý domácí gól. „Asi jsem to přeběhl, Kraťas mi to z křídla centroval a kdybych to dal o kousíček blíž k bráně, mohlo to být už dva nula a hned by to bylo jiné. Naštěstí i díky naší bojovnosti jsme dnes zaslouženě vyhráli," naznačil, že jej situace s ohledem na výsledek nakonec nemusela mrzet.

Právě bojovnost byla pro takový zápas nezbytnou devizou. "Věděli jsme, že oproti Bohemce musíme v mnoha aspektech ještě přidat. Tyhle zápasy nejsou tolik o fotbalové kráse. Trenér nám dal taktické pokyny, bylo vidět, že má soupeře načteného. Soupeř nás ničím nepřekvapil, my zápas zvládli a užíváme si vítězství. Věříme si, doma jsme silní, zlepšili jsme se v defenzivě a věřím, že kluci vpředu se taky rozstřílí a začne jim to tam padat. Kolikrát je to o jednom gólu, který znamená větší sebedůvěru," pokračoval Pavlík.

Věty o bojovnosti zněly v sobotu na Srbské vůbec často. Hlavně v závěru utkání jeli Zbrojováci nadoraz. „Musím se přiznat, že asi od 86. minuty už jsem čas tlačil i očima,“ popisoval své dojmy s úsměvem Pavlík. "Musím za ten zápas pochválit celý tým. V bráně nás na konci podržel Dušan, v útoku zas třeba Tonda Růsek. Udělal tam spoustu práce a vepředu spoustu balónů podržel. A tak bych mohl jméno za jménem pokračovat. A za tuhle obětavost a týmovost jsou odměna právě ty dnešní tři body,“ uzavřel spokojeně hodnocení sobotního moravského derby.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz