sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

Petr Pavlík: Premiéra s Baníkem? Klukům jsem slíbil speciální prémie

Petr Pavlík: Premiéra s Baníkem? Klukům jsem slíbil speciální prémie

K a p r u n - Obránce Petr Pavlík přišel do Zbrojovky letos v zimě, ihned se ale zabydlel v kádru a stal se velkou oporou zadních řad týmu. Právě s Petrem jsme si krátce povídali o soustředění i blížící se ligové premiéře.

21.7.2017 | Martin Lísal

 

Ta má pro Petra zvláštní náboj - Zbrojovka totiž vyzve Baník, kde v minulosti působil. V rozhovoru ale zazní i jiné věci. Tou možná nejzásadnější je, že stoper, který zítra oslaví třicáté narozeniny, čeká přírůstek do rodiny.

Petře, v kariéře už máš za sebou desítky soustředění, jak zatím hodnotíš to letošní?
Přímo tady v Kaprunu jsem poprvé, líbí se mi tu. Od A až po Z je tu perfektní prostředí a zázemí. Máme to pár minut na hřiště, které je v super stavu. Ubytování, jídlo, regenerace, zkrátka všechno je parádní. Máme tu veškeré věci a veškerý servis, který potřebujeme na soustředění.

Na pokoji jsi znovu s Tomášem Jablonským, tam asi nebylo nad čím váhat?
S Jablim jsme si k sobě našli cestu hned na začátku a držíme spolu. I v obraně (smích). S týmem už jsem za ten půlrok taky sžitý.

Do začátku ligy už zbývá v podstatě týden, lišila se příprava něčím od těch předchozích, které jsi absolvoval?
V detailech je to vždycky jiné, ale schéma je podobné. Začátek přípravy byl jako obvykle náročný, čtrnáct dní se nabírala síla, s blížícím se termínem ligy se to zvolňuje a jde se spíš do taktiky. Když jsou dva tréninky denně, jsou spíše kratší a je to spíš o taktice a herních situacích, než o běhání. Zkrátka klasický formát přípravy.

Letos máte díky blízkosti hřiště možnost zůstávat po tréninku déle, využíváš toho?
Asi každý si v případě potřeby přidává a něco piluje. Komunikujeme s klukama z obrany a s Honzou Polákem, který hraje před námi. Jak reagovat, jak se posouvat. Každý ví, kde má svoje slabiny, takže po tréninku zůstáváme třeba patnáct, dvacet minut. A pilujeme to, v čem má každý osobně problém.

Trénuješ i útočné výpady? V přípravě tě to občas vyneslo dopředu, třeba proti Zlatým Moravcům.
Občas se to tak vyvine. Vždycky je to o domluvě, vím, že tam kluci jsou, Poly nebo Sedlo. Třeba by to mohla být naše tajná zbraň (smích). Ale já jsem na hřišti hlavně od toho, abychom góly nedostávali.

V úterním utkání s Düsseldorfem jsi byl hodně slyšet, bylo i v organizaci hry tohle měření sil hodně náročné?
Křičelo se, bylo to nejen po fyzické stránce náročné. Kdo to sledoval, tak viděl, že Düsseldorf na tom byl v hodně věcech lépe. Nám pomáhala organizace, Dušan to zezadu řídil a já se snažil taky, protože mluvením si můžeme strašně moc pomoci a ulehčit si situaci. Lidi mají možná sklon druhou německou ligu podceňovat, ale já věděl, že to bude hodně kvalitní soupeř a zápas, což se potvrdilo. Pro nás to znamenalo užitečnou konfrontaci. Víc takových zápasů, které by nás tak trochu vysvlékly do naha a posunuly nás dál.

Jak trávíte vy dva volný čas? Klasický PlayStation tu nevidím.
PlayStation tu nemáme, ty doby už jsou u nás pryč (smích). Spíš se chodíme projít, po výletech, ve středu jsme byli u jezera. Jinak pak knížky, filmy.

Co máš aktuálně rozečteného?
Tak aktuálně mám knížku Ahoj, tati, kterou mi dala manželka (smích).

To vypadá jako jasný signál, že čekáte přírůstek do rodiny?
Ano, mělo by se narodit v prosinci, takže už se připravuju a je to moje aktuální čtení. Termín je kolem vánoc, času je ještě dost, ale už teď se nemůžu dočkat. Doufám, že to půjde všechno bez problémů.

Už víte, co to bude?
Zatím se schovává, sedí v tureckém sedu, takže stoprocentní to není. Hlavně ať je zdravé.

Los vám na začátek ligy poslal do cesty Baník, to je speciálně pro tebe asi hodně pikantní, že?
Je to start do ligy, Baník se do ní vrací po roce. Hrával jsem tam, mám tam známé, už jsem říkal klukům, že to musíme zvládnout. A vypíšu speciální prémie. Chceme to zvládnout herně i výsledkově, ať se odrazíme do sezony, nejlépe vítězně. Nastartovat, dát se do týmové pohody a šlapat dál.

Těšíš se už na kulisu zápasu, která bude asi hodně bouřlivá?
Co vím, tak dojede hodně fanoušků z Ostravy. Našich dojde taky doufám hodně, takže atmosféra bude určitě parádní. Doufám, že po konci zápasu se budeme radovat my.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz