sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Petr Pavlík: Premiéra s Baníkem? Klukům jsem slíbil speciální prémie

Petr Pavlík: Premiéra s Baníkem? Klukům jsem slíbil speciální prémie

K a p r u n - Obránce Petr Pavlík přišel do Zbrojovky letos v zimě, ihned se ale zabydlel v kádru a stal se velkou oporou zadních řad týmu. Právě s Petrem jsme si krátce povídali o soustředění i blížící se ligové premiéře.

21.7.2017 | Martin Lísal

 

Ta má pro Petra zvláštní náboj - Zbrojovka totiž vyzve Baník, kde v minulosti působil. V rozhovoru ale zazní i jiné věci. Tou možná nejzásadnější je, že stoper, který zítra oslaví třicáté narozeniny, čeká přírůstek do rodiny.

Petře, v kariéře už máš za sebou desítky soustředění, jak zatím hodnotíš to letošní?
Přímo tady v Kaprunu jsem poprvé, líbí se mi tu. Od A až po Z je tu perfektní prostředí a zázemí. Máme to pár minut na hřiště, které je v super stavu. Ubytování, jídlo, regenerace, zkrátka všechno je parádní. Máme tu veškeré věci a veškerý servis, který potřebujeme na soustředění.

Na pokoji jsi znovu s Tomášem Jablonským, tam asi nebylo nad čím váhat?
S Jablim jsme si k sobě našli cestu hned na začátku a držíme spolu. I v obraně (smích). S týmem už jsem za ten půlrok taky sžitý.

Do začátku ligy už zbývá v podstatě týden, lišila se příprava něčím od těch předchozích, které jsi absolvoval?
V detailech je to vždycky jiné, ale schéma je podobné. Začátek přípravy byl jako obvykle náročný, čtrnáct dní se nabírala síla, s blížícím se termínem ligy se to zvolňuje a jde se spíš do taktiky. Když jsou dva tréninky denně, jsou spíše kratší a je to spíš o taktice a herních situacích, než o běhání. Zkrátka klasický formát přípravy.

Letos máte díky blízkosti hřiště možnost zůstávat po tréninku déle, využíváš toho?
Asi každý si v případě potřeby přidává a něco piluje. Komunikujeme s klukama z obrany a s Honzou Polákem, který hraje před námi. Jak reagovat, jak se posouvat. Každý ví, kde má svoje slabiny, takže po tréninku zůstáváme třeba patnáct, dvacet minut. A pilujeme to, v čem má každý osobně problém.

Trénuješ i útočné výpady? V přípravě tě to občas vyneslo dopředu, třeba proti Zlatým Moravcům.
Občas se to tak vyvine. Vždycky je to o domluvě, vím, že tam kluci jsou, Poly nebo Sedlo. Třeba by to mohla být naše tajná zbraň (smích). Ale já jsem na hřišti hlavně od toho, abychom góly nedostávali.

V úterním utkání s Düsseldorfem jsi byl hodně slyšet, bylo i v organizaci hry tohle měření sil hodně náročné?
Křičelo se, bylo to nejen po fyzické stránce náročné. Kdo to sledoval, tak viděl, že Düsseldorf na tom byl v hodně věcech lépe. Nám pomáhala organizace, Dušan to zezadu řídil a já se snažil taky, protože mluvením si můžeme strašně moc pomoci a ulehčit si situaci. Lidi mají možná sklon druhou německou ligu podceňovat, ale já věděl, že to bude hodně kvalitní soupeř a zápas, což se potvrdilo. Pro nás to znamenalo užitečnou konfrontaci. Víc takových zápasů, které by nás tak trochu vysvlékly do naha a posunuly nás dál.

Jak trávíte vy dva volný čas? Klasický PlayStation tu nevidím.
PlayStation tu nemáme, ty doby už jsou u nás pryč (smích). Spíš se chodíme projít, po výletech, ve středu jsme byli u jezera. Jinak pak knížky, filmy.

Co máš aktuálně rozečteného?
Tak aktuálně mám knížku Ahoj, tati, kterou mi dala manželka (smích).

To vypadá jako jasný signál, že čekáte přírůstek do rodiny?
Ano, mělo by se narodit v prosinci, takže už se připravuju a je to moje aktuální čtení. Termín je kolem vánoc, času je ještě dost, ale už teď se nemůžu dočkat. Doufám, že to půjde všechno bez problémů.

Už víte, co to bude?
Zatím se schovává, sedí v tureckém sedu, takže stoprocentní to není. Hlavně ať je zdravé.

Los vám na začátek ligy poslal do cesty Baník, to je speciálně pro tebe asi hodně pikantní, že?
Je to start do ligy, Baník se do ní vrací po roce. Hrával jsem tam, mám tam známé, už jsem říkal klukům, že to musíme zvládnout. A vypíšu speciální prémie. Chceme to zvládnout herně i výsledkově, ať se odrazíme do sezony, nejlépe vítězně. Nastartovat, dát se do týmové pohody a šlapat dál.

Těšíš se už na kulisu zápasu, která bude asi hodně bouřlivá?
Co vím, tak dojede hodně fanoušků z Ostravy. Našich dojde taky doufám hodně, takže atmosféra bude určitě parádní. Doufám, že po konci zápasu se budeme radovat my.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz