sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

ROZHOVOR: Trenér Habanec na startu přípravy

ROZHOVOR: Trenér Habanec na startu přípravy

B r n o - Trenér Habanec dnes přivítal své svěřence na prvním společném tréninku. Sešel se takřka kompletní tým, novou tváří byl testovaný Nizozemec Alvin Fortes.

21.6.2017 | Martin Lísal

 

Třiadvacetiletý křídelní hráč patří nizozemskému Vitesse Arnhem, v poslední sezoně nastupoval za rezervu ve třetí nizozemské lize. Ve Zbrojovce je na týdenních testech.

Ještě před tréninkem odpovídal kouč Habanec na otázky přítomných novinářů.

Obligátní otázka na úvod - v jakém stavu je proces tvorby kádru na novou sezonu?
První dotaženou posilou je Tomáš Pilík, od začátku přípravy s námi trénuje. Věříme, že brzy přibudou další. Jednání probíhají a víme, na kterých postech nás tlačí bota.

Je možné prozradit, o které posty se konkrétně jedná?
Jednoznačně spíše o hráče do ofenzivy, i když ani v defenzivě nemáme některé posty zdvojené. Postově devítka, desítka a křídlo. Odchody byly, tomu musí odpovídat příchody. Dnes tu máme na testech jednoho hráče z nižší nizozemské ligy.

A jak je na tom jednání ohledně avizovaných potenciálních posil z Plzně, Poznara s Chrienem?
Je to už spíše otázka hodin, kdy by se mělo rozhodnout, a to nejenom u Tomáše, ale i u jiných hráčů. O těchto dvou se vedla debata a úvaha, ale jsou tu i jiní.

Jak to vypadá s Michalem Škodou a Borysem Tashchym, který dostal od klubu nabídku pokračovat?
Michalovi běží hostování, a to až do 24. července. Norská liga je takto nastavená, hraje systémem jaro - podzim. Pokud nedojde k prodeji, bude Michal nadále naším hráčem, má tu smlouvu. Co se Boryse týče, nabídku od nás dostal. Stuttgart postoupil do ligy, Borys má na rok smlouvu a jeho plat odpovídá spíše Slavii, než Zbrojovce. Chtěl ale hlavně hrát, nabídku od nás má - uvidíme.

Jaká jsou očekávání před nadcházející sezonou?
Všichni víme, že ta minulá nebyla nijak úspěšná. Máme za sebou takový seznamovací rok, hodně hráčů odešlo, hodně přišlo. Na rovinu říkám, že si teď nemůžeme dovolit chybu v posilování. Věřím, že se zvedneme tabulkově i herně. Natěšenost je velká, je ale potřeba pečlivě vybírat hráče. A to i typologicky, protože v nové sezoně bychom rádi hráli spíše systémem 4-3-3.

Lze ještě očekávat i odchody ven z klubu? Vrátilo se několik hráčů z hostování a kádr by po příchodu posil byl poměrně široký.
Tak jak řešíme příchody, budeme řešit i odchody, hostovačky a případně prodeje. Takového Tomáše Briganta jsem viděl naživo v Senici, ale potřebuju ho vidět víc. U Mihaila Jovanoviće je v jednání jeho návrat do Karviné. Chtěl bych, abychom měli kádr pokud možno hotový čtrnáct dní před odjezdem na soustředění, což vychází na příští týden.

Co Zbrojováky na úvod přípravy čeká?
Tradičně je těch prvních čtrnáct dní věnovaných té nejhrubší přípravě, obecná vytrvalost, síla. Je známo, že v té době nerad hrávám zápasy. Aktuálně panují velká horka, je potřeba si dávat pozor na pitný režim a vše kolem toho.

Antonín Růsek byl nominován do reprezentace U19 pro nadcházející EURO, je to při aktuálním nedostatku útočníků komplikace?
Počítali jsme s ním, je to v tomto ohledu trochu čára přes rozpočet, ale jednoznačně mu to přejeme, protože mistrovství je velká událost.

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz