sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

ROZHOVOR: Trenér Habanec na startu přípravy

ROZHOVOR: Trenér Habanec na startu přípravy

B r n o - Trenér Habanec dnes přivítal své svěřence na prvním společném tréninku. Sešel se takřka kompletní tým, novou tváří byl testovaný Nizozemec Alvin Fortes.

21.6.2017 | Martin Lísal

 

Třiadvacetiletý křídelní hráč patří nizozemskému Vitesse Arnhem, v poslední sezoně nastupoval za rezervu ve třetí nizozemské lize. Ve Zbrojovce je na týdenních testech.

Ještě před tréninkem odpovídal kouč Habanec na otázky přítomných novinářů.

Obligátní otázka na úvod - v jakém stavu je proces tvorby kádru na novou sezonu?
První dotaženou posilou je Tomáš Pilík, od začátku přípravy s námi trénuje. Věříme, že brzy přibudou další. Jednání probíhají a víme, na kterých postech nás tlačí bota.

Je možné prozradit, o které posty se konkrétně jedná?
Jednoznačně spíše o hráče do ofenzivy, i když ani v defenzivě nemáme některé posty zdvojené. Postově devítka, desítka a křídlo. Odchody byly, tomu musí odpovídat příchody. Dnes tu máme na testech jednoho hráče z nižší nizozemské ligy.

A jak je na tom jednání ohledně avizovaných potenciálních posil z Plzně, Poznara s Chrienem?
Je to už spíše otázka hodin, kdy by se mělo rozhodnout, a to nejenom u Tomáše, ale i u jiných hráčů. O těchto dvou se vedla debata a úvaha, ale jsou tu i jiní.

Jak to vypadá s Michalem Škodou a Borysem Tashchym, který dostal od klubu nabídku pokračovat?
Michalovi běží hostování, a to až do 24. července. Norská liga je takto nastavená, hraje systémem jaro - podzim. Pokud nedojde k prodeji, bude Michal nadále naším hráčem, má tu smlouvu. Co se Boryse týče, nabídku od nás dostal. Stuttgart postoupil do ligy, Borys má na rok smlouvu a jeho plat odpovídá spíše Slavii, než Zbrojovce. Chtěl ale hlavně hrát, nabídku od nás má - uvidíme.

Jaká jsou očekávání před nadcházející sezonou?
Všichni víme, že ta minulá nebyla nijak úspěšná. Máme za sebou takový seznamovací rok, hodně hráčů odešlo, hodně přišlo. Na rovinu říkám, že si teď nemůžeme dovolit chybu v posilování. Věřím, že se zvedneme tabulkově i herně. Natěšenost je velká, je ale potřeba pečlivě vybírat hráče. A to i typologicky, protože v nové sezoně bychom rádi hráli spíše systémem 4-3-3.

Lze ještě očekávat i odchody ven z klubu? Vrátilo se několik hráčů z hostování a kádr by po příchodu posil byl poměrně široký.
Tak jak řešíme příchody, budeme řešit i odchody, hostovačky a případně prodeje. Takového Tomáše Briganta jsem viděl naživo v Senici, ale potřebuju ho vidět víc. U Mihaila Jovanoviće je v jednání jeho návrat do Karviné. Chtěl bych, abychom měli kádr pokud možno hotový čtrnáct dní před odjezdem na soustředění, což vychází na příští týden.

Co Zbrojováky na úvod přípravy čeká?
Tradičně je těch prvních čtrnáct dní věnovaných té nejhrubší přípravě, obecná vytrvalost, síla. Je známo, že v té době nerad hrávám zápasy. Aktuálně panují velká horka, je potřeba si dávat pozor na pitný režim a vše kolem toho.

Antonín Růsek byl nominován do reprezentace U19 pro nadcházející EURO, je to při aktuálním nedostatku útočníků komplikace?
Počítali jsme s ním, je to v tomto ohledu trochu čára přes rozpočet, ale jednoznačně mu to přejeme, protože mistrovství je velká událost.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz