úterý 6.2.2018

1 BATE Borisov
0 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 9.2.2018

0 Zbrojovka Brno
1 SKA Chabarovsk
příp.

sobota 17.2.2018

1 Bohemians 1905
0 Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 15:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

neděle 4.3., 18:00

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 15:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

sobota 17.3.

Liberec
Zbrojovka Brno
21.kolo

sobota 31.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
25.kolo

sobota 28.4.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

SOUHRN: Ohlédnutí za soustředěním v Turecku

SOUHRN: Ohlédnutí za soustředěním v Turecku

B r n o - Zbrojováci mají za sebou zimní soustředění v Turecku, kterému jsme se v uplynulých dnech pochopitelně podrobně věnovali. V tomto souhrnu si nyní můžete projít všech deset dní, které brněnský tým v Laře strávil.

13.2.2018 | Martin Lísal

 

Přesněji řečeno těch dní bylo jedenáct. I přílet do cílové destinace k soustředění patří, jakkoliv je někdy únavný a zúčastnění by jej nejraději přeskočili.

Během každého dne soustředění jste mohli na sociálních sítích i webu klubu sledovat fotky, videa a rozhovory, stejně jako živé přenosy všech zápasů na soustředění (dva z nich přímo na Zbrojovka TV). K tomu jako bonus krátká videa (často v odlehčeném duchu), určená primárně pro sociální sítě.

U každého dne tak najdete odkazy na video, denní souhrn (s kompletní fotogalerií) a případně také na nejzajímavější příspěvky k danému dni.


FOTO: Jak bydleli Zbrojováci v Turecku?


Přílet - středa 31. ledna

Hlavním a jediným cílem dne bylo dostat se v pořádku a se všemi zavazadly ze Srbské až do hotelu Trendy Lara. Obě místa od sebe dělí vzdušnou čarou přibližně 1800 kilometrů. Vše proběhlo bez problémů - cesta autobusem do Vídně, následný let do Antalye i finální přesun do hotelu.

Na místě se Zbrojováci stihli ubytovat, přeřídit si hodinky o dvě hodiny, navečeřet se a absolvovat úvodní mítink.


Zbrojováci dorazili do Lary, zítra je čeká první trénink


Den první - čtvrtek 1. února

Dopoledne čekal na hráče první trénink - na hřišti v těsné blízkosti Mardan Stadium. Harmonogram dne byl uzpůsoben pozdnímu příletu. Odpoledne hráči makali v posilovně. Po celý den se také seznamovali s rozsáhlým hotelovým komplexem. To vše za příjemného počasí, teploty přesáhly přes dvacet stupňů.
První den na soustředění


Den druhý - pátek 2. února

Krásné počasí přetrvávalo, na programu byly tento den dva výživné tréninky. Denní plán oživil večerní mítink - a také příjezd dvou "opozdilců". Z Brna dorazil Michal Škoda, z Kanárských ostrovů reprezentant Ladislav Krejčí.Druhý den na soustředění - k týmu se připojili Škoda a Krejčí


Den třetí - sobota 3. února

První zápasový den. Dopolední trénink tak patřil k těm lehčím. Krátce po obědě nasedli Zbrojováci do autobusu a vydali se do Beleku. Utkání s Dunajskou Stredou bylo nakonec jediným, které jsme odehráli mimo naši destinaci. A také jediným, které jste nemohli sledovat přímo na Zbrojovka TV (stream zajišťoval náš soupeř).

Brňané ve vyrovnaném duelu podlehli 1:2 (report zde), jednalo se o vůbec první zimní porážku. Jediný gól vstřelil z přímého kopu Pilík. Po návratu na hotel se hráči věnovali už jen odpočinku a regeneraci.

Třetí den na soustředění - dopoledne trénink, odpoledne zápas


Den čtvrtý - neděle 4. února

Neděli hráči mohli "oslavit" o hodinu delším spánkem, snídaně byla naplánována na devátou. Dopoledne je čekal trénink přímo na Mardan Stadium. Pilovala se hlavně taktika, jednotka trvala hodinu a půl.

Odpoledne měli hráči volno. Část týmu se vydala do nedaleké Lary, další zamířili na pláž. Cesta přívozem rozhodně nebyla nudná. Pak už přišla na řadu regenerace, večeře a mítink. A večer dorazil poslední člen výpravy - reprezentant Tonda Růsek. Jsme kompletní!Čtvrtý den na soustředění


Den pátý - pondělí 5. února

Soustředění už je v polovině. Dopoledne jsme trénovali na Mardan Stadium, odpoledne na vodárenském hřišti (dobře známém z let 2014 a 2015). Hotel se po víkendu takřka vyprázdnil, což je celkem příjemné. A příjemné je nadále i počasí - stále neprší, stále nefouká vítr. Večeř hráči regenerují a nabírají síly na zítřejší utkání s Borisovem.Pátý den na soustředění


Den šestý - úterý 6. února

A je tu další zápasový den! Dopoledne tedy jen lehčí trénink, odpoledne nás na Mardan Stadium čeká Borisov. Tým se zkušenostmi z Ligy mistrů i Evropské ligy. Nevedeme si zle, nicméně z řady šancí gól nedáváme a soupeř se jednou prosadit dokázal.

Přenos na Zbrojovka TV sledovalo sedm tisíc diváků. Solidní číslo, lepší sledovanost měly jen letní duely se Stuttgartem a Kayserisporem. Vše běželo bez problémů - i díky skvělým podmínkám, které na Mardan Stadium jsou. Není divu, své ligové zápasy tu svého času hrával místní Antalyaspor a doposud se tu hrává řada mezinárodních duelů.

Reportáž z utkání


Den sedmý - středa 7. února

Středa byla tradičním pozápasovým dnem. Dopoledne se hráči vydali na vodárenské hřiště, kde absolvovali trénink s řadou taktických a technických prvků.

Odpoledne čekal na hráče výlet do nedaleké Antalye. Procházka po starém městě, návštěva přístavu a nezbytné nákupy, čaj a káva - zkrátka závan středomořské pohody v jinak našlapaném programu.Sedmý den na soustředění


Den osmý - čtvrtek 8. února

Denní plán zahrnoval dva tréninky. Před cestou na ten dopolední jsme chvilku čekali na opožděný autobus, čehož hráči využili a zmocnili se místního vozidla. Dopoledne jsme trénovali na Mardan Stadium, odpoledne na vodárenském hřišti. A večer mítink. Počasí nadále parádní, jen ráno spadlo pár kapek a vítr byl chvílemi trochu silnější.Osmý den na soustředění


Den devátý - pátek 9. února

Poslední celý den v Turecku - a také poslední zápas. Ještě předtím nás ráno čeká trénink. Přípravu na samotné utkání jste si mohli prohlédnout na Zbrojovka TV - a to pohledem samotného hráče, konkrétně Ladislava Krejčího.

V samotném utkání opět nejsme horší, ale opět prohráváme 0:1 (report zde). Přímý přenos si na Zbrojovka TV naladilo dva a půl tisíce fanoušků. Večer probíhá regenerace a také poslední mítink, na kterém trenér shrnul průběh soustředění i celé přípravy.Devátý den na soustředění


Den desátý - sobota 10. února

Snídaně, lehký pozápasový trénink, časný oběd - a po poledni místního času opouštíme hotel. Letadlo z Antalye se odlepí z letištní plochy přesně podle plánu, stejně hladké je i přistání a výdej bagáže. Přesně ve čtyři (už středoevropského času) tak vyrážíme klubovým autobusem z Vídně, a před šestou už vybalujeme na Srbské. Soustředění je u konce!Soustředění končí, Zbrojováci se dnes vrátili do Brna


 

Aktuality

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz