sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Sukup před Boleslaví: Věřím, že zápas zvládneme

Sukup před Boleslaví: Věřím, že zápas zvládneme

B r n o - Zbrojovka vyhlíží svůj čtvrtý jarní zápas - v sobotu 10. března hostí Mladou Boleslav. Pokud se nestane nic nepředvídaného, měl by do něj zasáhnout i Ondřej Sukup. Jedna ze zimních posil se totiž pevně usadila na pravém kraji obrany Zbrojovky.

9.3.2018 | Martin Lísal

 

Brňané mají za sebou tři zápasy s rozdílnými výsledky - prohra, výhra, remíza. "Myslím, že nás to povzbudilo, nebyly to lehké zápasy a dá se s nadsázkou říct, že nešlo o nějaké povinné body. Teď nás asi čeká psychicky vypjatější a náročnější zápas o šest bodů, ale nesvazuje nás to. V sobotu musíme vyhrát," má jasno Sukup.

Po třech soupeřích z horní poloviny tabulky čeká teď na Zbrojovku Mladá Boleslav, která je pro leckoho překvapivě čtrnáctá. "Asi nečekali, že na tom budou takhle. Kádr mají kvalitní, nerad bych je ale blíže hodnotil. My se musíme dívat na sebe a pokusit se soupeře porazit. Chceme do toho vlítnout na sto procent a nic nepodcenit, protože i Boleslav bude samozřejmě chtít uspět a dobře se na nás připraví. My musíme být nachystaní líp než oni a musíme chtít vyhrát," burcuje devětadvacetiletý bek.

Ten po svém zimním příchodu z Varny naskočil do všech zápasů. "Vím, že to z mé strany může být lepší. Pracujeme na tom, abychom se směrem dopředu ještě lépe sehráli a pochopili. Záleží taky na průběhu zápasu a zvoleném stylu hry, teď naposledy jsme hráli víc v bloku a chodili do kontrů. Určitě bych mohl být ještě aktivnější, snažím se hlavně zvládat práci dozadu a postupně přidávat věci směrem nahoru," hodnotí Sukup své výkony.

Nabízí se také srovnání s bulharskou ligu, kde Ondra rok a půl působil. "Fotbal je u nás rychlejší, důraznější, víc se běhá. Ale nijak mě to nepřekvapilo, s tím jsem počítal. Za ten rok a půl se toho moc nezměnilo. Liší se třeba taktické posuny, jinak je to prakticky stejné. Ode mne se čeká, že budu hodně aktivní, dopředu i dozadu, a nebudu dělat chyby," pokračoval.

Zatímco na Spartě trenér Pivarník nasadil totožnou sestavu, která zdolala Sigmu, nyní něco takového nebude možné - parťák v defenzivě Lukáš Kryštůfek nemůže pro disciplinární trest nastoupit. "Ale i po Bohemce byla v obraně změna. Kluci, kteří v základu zrovna nehrají, jsou stejně kvalitní na to, aby zapadli. Jsme vyrovnaní nejen v obraně, ale na všech postech. Věřím, že kdo nastoupí místo Lukáše, zvládne to. Všichni musíme v sobotu předvést zodpovědný výkon, nepouštět soupeře do protiútoků. Pak věřím, že zápas zvládneme," uzavřel Sukup.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz