sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Tomáš Došek o rozlučce: Je skvělé se zase potkat s klukama tady v Brně

Tomáš Došek o rozlučce: Je skvělé se zase potkat s klukama tady v Brně

Do zápasu aktivně nastupoval, po jednom z centrů se hlavou položil do míče a orazítkoval tyč. Typickým pohybem a holou hlavou nenechal diváky dlouho přemýšlet nad tím, kdo je na hřišti. Tomáš Došek ve Zbrojovce strávil pět sezón. V útoku svého času „řádil“ především se svým holohlavým kolegou Alešem Bestou. Vyhlášený vtipálek byl vstřícný k novinářům i tentokrát a humor jej rozhodně neopustil.

5.6.2018 | Jakub Sabol. FOTO: Vlastimil Homola

 
Tomáši, hrajete ještě fotbal?

Ano, nastupuji ve čtvrté slovenské lize za FC Slovan Hlohovec.

Pořád nastupujete v útoku?

No jasně, kde jinde? Rok dozadu to šlo, nastřílel jsem přes dvacet branek. Teraz mi to tam moc nepadá, dal jsem asi jen dvanáct gólů. Oni tam na Slovensku mají menší brány než tady, to je pak ťažké.(úsměv) Nohy mě už moc neposlouchají, takže stojím před bránou, kluci mě trefují a já zakončuji hlavou. Zítra hrajeme s prvním týmem, za který hrají dvacetiletí borci z béčka Spartaku Trnava. Těm už moc nestačím. Trenér mě tady vážil, mám asi deset kilo nadváhu. (úsměv)

Mluvíte tak trochu československy, že?

Vždycky když přijedu do Čech, tak mluvím slovensky a na Slovensku zase obráceně.

Jak jste se jako Západočech ocitl v Hlohovci?

Hrával jsem za Slavoj Koloveč, to je kousek od Plzně. Pak se nám narodilo dítě a žena se chtěla vrátit na Slovensko.

Takže si můžete připsat další zahraniční angažmá.

(smích)No určitě. Místní mi říkají zlatá česká tvrdá koruna.

Na koho jste se nejvíc těšil?

Abych řekl pravdu, tak jsem vůbec netušil, kdo tady bude. Nakonec se to sešlo skvěle. Koukal jsem, jak některým narostlo bříško. Parádní figuru má Patrik Siegl, ten se udržuje. Střešťa mě překvapil, vypadá dobře. Tomáš Okleštěk je pořád vysmátej a pro mě je velké překvapení, že si pořídil dítě. Truska klasicky hraje na sto procent, ten nikdy neprohrává. A Švanci je šoumen no, taková role mu svědčí. Kluci jsou v pohodě, rád je vidím.

Vy jste byl také šoumen.

Ne, já ne. Co se mi narodilo to dítě, tak jsem takový. Jak jen to říct? Klidnější.

Pořád Vás fotbal živí?

Nějaké peníze mi dávají, jinak mi majitel klubu dává práci u něj ve firmě. Jezdím s dodávkou a rozvážím zboží. V Plzni jsem vlastnil posilovnu, ale kvůli stěhování na Slovensko jsme ji prodali.

Jak se daří vašemu dvojčeti Lukášovi?

Brácha u mě byl minulý týden na návštěvě. Trochu přibral, má asi 105 kilo.(smích) Chrápe a nic nedělá. Asi šetřil víc než já. Byl na operaci s kolenem, takže fotbal už vůbec nehraje.

Těší Vás, že si na vás vzpomněli?

Je to super se zase potkat v Brně. Dneska jsem tu s rodinou, takže jedu hned domů, abych zítra v tom zápase nebyl unavený. Když jsem tu, tak mě napadá, že bych tu mohl oslavit narozeniny. Mám je v září a vždycky někam jedu s kamarády. Byli jsme v Plzni, v Praze, tak teď asi udělám něco v Brně. Půjdeme na pivo a tak.

Jaké to je po letech vstoupit na brněnský trávník?

Je pravda, že chvíli jsem se rozkoukával. Změnilo se to tu, támhle ta tribuna je úplně nová. Musím říct, že to tady vypadá moc hezky. Škoda že kluci spadli.

Sledujete výsledky Zbrojovky?

Ano, vždycky v neděli po zápase si pouštím sestřihy. Brno jsem párkrát viděl i v televizi. Klukům to tam moc nepadalo, hodně remizovali. Když hrajete o záchranu a doma moc nevyhráváte, tak je to těžký. Je škoda, že v takovém velkém městě a na tak pěkném stadionu bude liga chybět. Já ale doufám, že za rok zase postoupí.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz