sobota 28.10.2017

0 Zbrojovka Brno
0 Dukla Praha
12.kolo

neděle 5.11.2017

1 Jablonec
0 Zbrojovka Brno
13.kolo

sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11., 18:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12., 15:00

Zbrojovka Brno
Zlín
16.kolo

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

sobota 17.3.

Liberec
Zbrojovka Brno
21.kolo

sobota 31.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

Tomáš Jablonský: Brno chce hrát fotbal, dlouho jsem se nerozhodoval

Tomáš Jablonský: Brno chce hrát fotbal, dlouho jsem se nerozhodoval

B r n o - Začátkem tohoto týdne dělilo Tomáše Jablonského od kabiny na Srbské nějakých deset tisíc kilometrů, nyní už se v ní pomalu zabydluje. Nová posila Zbrojovky dnes absolvovala první trénink, po kterém následoval také první rozhovor.

20.1.2017 | Martin Lísal

 

Tomáš na Srbské naposledy hrál v létě 2015, Zbrojovka tehdy Slavii porazila 1:0 brankou Michala Škody. V letošním utkání v sestavě chyběl a při dnešní obhlídce stadionu tak byl překvapen jeho proměnou. "Ta střecha tu tehdy ještě nebyla, že?" usmíval se při pohledu na krytou tribunu.

V tu chvíli měl za sebou první trénink v tuzemské zimě a s novými spoluhráči, ještě začátkem týdne totiž pobýval s pražskou Slavií na soustředění v Číně.

Tomáši, jak se tvůj přestup upekl?
Bylo to celkem rychlé. Ze Zbrojovky přišla nabídka, která mne potěšila a zaujala. Vím, že Zbrojovka má výborný tým a výborného trenéra, stejně jako výborné zázemí, jak teď poznávám. A výborné fanoušky. Bylo mi v podstatě hned jasné, že bych do Brna přestoupil rád. Lákala mě celková vize, útočná hra pro diváky. Myslím, že je to dobrá cesta, a věřím, že budeme soupeře trápit a začneme vyhrávat.

Jak se cítíš po skončení prvního tréninku?
Po návratu z Číny to přece jen byl docela skok, je tam o nějakých třicet stupňů víc, než tady. Zima je celkem tuhá a musím se s tím poprat. Trénink samotný byl fotbalově zaměřený, protože nás zítra čeká zápas. Všechno je zatím v pohodě, bylo znát, že tým je tu výborný.

Jak se vyrovnáváš s časovým posunem?
To je trošku obtížnější, ale dá se s tím srovnat. Den dva na to stačí, takže teď už jsem si zase zvyknul a je to lepší, než třeba první den po návratu.

Narazil jsi v kabině na nějaké známé tváře?
Dobře znám Honzu Štohanzla, se kterým jsem hrál ve Slavii. Jinak znám spíš starší kluky - Řezňu, Honzu Poláka, Dušana Melichárka, Pavla Zavadila. V naší lize se známe tak nějak všichni, to je bez problémů.

A město jako takové znáš?
Mám tu poměrně dost známých, takže celkem ano. Že bych se tu vyznal bez navigace, to zatím asi ne, ale postupně se poznáváme (úsměv).

Jak to budeš mít v Brně s bydlením?
Bydlení už řeším s předstihem. Včera jsem absolvoval prohlídku, dnes a v pondělí jdu na další. Věřím, že co nejdřív najdu nějaký super byt, co nejblíže ke stadionu (úsměv).

Vybavíš si některý ze zápasů proti Zbrojovce, ještě v dresu soupeře?
Hodně jsem jich odehrál za Jablonec, tehdy se nám na Brno docela dařilo. Vybavím si i zápas, ve kterém se loučil Ríša Dostálek, ten jsme vyhráli 4:3. Se Slavií jsme tu ale prohráli, obecně vím, že pražské týmy tu dolují body těžko. Naposledy jsem proti Brnu hrál v Edenu před rokem.

V kariéře jsi hrával i za Slovan, zaregistroval jsi už tehdy, že fanoušci Slovanu a Brna spolu mají nadstandardní vztahy?
Ano, vím o tom, že fanoušci drží spolu. Pamatuju si, že když jsem tam hrál, zahlédl jsem i brněnské vlajky. A když jsem pak přijel do Brna, byly tu zase ty slovanistické. Myslím, že je to jenom ku prospěchu, že je fanouškovská základna zase o něco větší.

Není tajemstvím, že jedním z tvých koníčků je i hudba. Nepřesvědčili tě kluci v kabině ke zpěvu?
Ne, zatím jsem nezpíval a doufám, že ani nebudu muset (smích). Hudbě se věnuju, mám ji rád, ale to je spíš muzika pro holky, ne do kabiny (smích).

A propos, jakým způsobem jsi přišel k přezdívce Baggio?
Ta pochází ještě z dětství, mám ji asi od osmi let. Každý jsme měli někoho na dresu, já právě Roberta Baggia. On tehdy hrál zrovna jako z partesu, já asi taky (smích). A přezdívka se udržela, ještě teď mi tak kamarádi říkají, Tome mi neříká skoro nikdo.

Zítra tě čeká první zápas, co od něj očekáváš? Přece jen na sehrání a poznání spoluhráčů času mnoho nebylo.
To ne, ale na sehrání bude čas v Turecku, kde hrajeme tři zápasy. Ještě předtím další tři na umělce, takže zápasů je dost. Jde teď hlavně o to poznat se na hřišti, kde kdo běhá, jak se chová. Vím, že tu chceme hrát útočný fotbal, tím se pan Habanec netají a já věřím, že se toho budeme držet a přijdou i výsledky, které na podzim nebyly. Jsem přesvědčený, že je to správná cesta, i proto jsem se vůbec nerozhodoval a hned věděl, že chci do Brna jít. Útočný fotbal pro diváky mě lákal. Zápas jako takový bude asi náročnější právě v tom, že máme za sebou jen jeden společný trénink, ale musíme se s tím poprat. Není to nic, co by se nedalo zvládnout.

Poslední otázkou se vrátíme ještě do Číny. Pro tuzemské kluby to je poměrně nezvyklé, jak to soustředění s odstupem hodnotíš?
Opravdu to bylo trochu nezvyklé a zvláštní, nic podobného jsem zatím neabsolvoval. Samotný pobyt byl dobrý, podmínky tam byly příjemné, ale cesta tam je až moc dlouhá. Nějakých třináct, čtrnáct hodin v letadle. Z osobního hlediska bych klidně zůstal i doma, protože liga začne za chvíli a minimálně ze začátku ještě bude tuhá zima.

Díky za rozhovor a ať se daří!
 

Aktuality

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

29.8.2017

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.8.2017

Kijanskas v repre

Zbrojovák Tadas Kijanskas byl nominován do litevské reprezentace pro kvalifikační zápasy se Skotskem (1. září) a ve Slovinsku (4. září).

16.8.2017

Výjezd do Olomouce

Zbrojovka se ve 4. kole představí v Olomouci, také na tento zápas se můžete vypravit s naším partnerem TOP1TAXI. Cena výjezdu je 390 Kč (včetně vstupenky), sraz je u Kavárny Bohéma ve 14:30, odjezd ve 14:45. Rezervace zařídíte na mailu rezervace@top1taxi.cz, případně přes telefon 734 574 110 a 14011.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz