sobota 5.5.2018

0 Zbrojovka Brno
3 Jablonec
27.kolo

neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5., 16:00

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Tomáš Jablonský: Parta je tu dobrá, teď to musíme stmelit i na hřišti

Tomáš Jablonský: Parta je tu dobrá, teď to musíme stmelit i na hřišti

S i d e - Tomáš Jablonský se tři týdny po svém příchodu do Zbrojovky v týmu již pevně usadil. Naskočil doposud do všech přípravných zápasů, před odletem do Turecka si stihl dořešit i bydlení.

7.2.2017 | Martin Lísal

 

Tome, jak proběhla adaptace v Brně?
Všechno je v pořádku. Řekl bych, že v Brně je výborná parta, kluci jsou super a vzali mě celkem rychle. Teď to jen musíme stmelit i na hřišti.

Na nedostatek herního vytížení si nemůžeš stěžovat, jak jsi zatím spokojen s výkony týmu?
Naskočil jsem zatím do všech zápasů, ale ty zimní na zmrzlé umělce moc nepočítám. To jsou spíš kondiční zápasy, sehrávání je v takových podmínkách těžší. Zápas proti Těreku na přírodní trávě jsme neodehráli úplně špatně, mrzí mě hlavně standardky. Dostáváme z nich pořád góly, to musíme zlepšit.

Co se standardek týče, na tréninku se často dostáváš k jejich exekuci. Troufl by sis na ně i v utkání?
Jasně, ale máme tady Pavla Zavadila, který je kope nadstandardně. Kam je chce dát, tam je kopne - takových kopáčů v lize moc nepotkáte. Na takové úrovni určitě nejsem. Rád bych byl, ale je za tím spousta práce i talent. Jen kdyby nebyl na hřišti, můžu to kopnout třeba já.

Dnes vás čeká utkání s ruským Tosnem, poměrně neznámým soupeřem. Jak si vlastně zjišťujete informace o tom, s kým v přípravě hrajete?
Servis dostáváme od trenérů, kteří je mají nastudované a řeknou nám třeba, jak hrají. Styl poznáváme až při té hře. Víme třeba, když za ně hraje někdo známý, někdo z nás tam má kamaráda, díváme se na postavení v tabulce. Co vím ze svých zkušeností, tak ruské týmy - vyjma elitních pět, šest mančaftů - hrají silově, jsou urputní a mají hru založenou na agresivitě a osobních soubojích. Technicky a takticky bychom je ale měli přehrávat a věřím, že to tak bude.

Občasným koloritem podobných zápasů bývají i vyjpaté emoce, zažil jsi to někdy na vlastní kůži?
Osobně naštěstí ne, ale vím, že existují takové typy horkokrevných týmů. Nemám to moc rád. Teď jsem se takhle těšil na istanbulské derby, mělo to náboj, ale bylo to až moc agresivní, nebylo to moc o fotbale.

Liší se nějak aktuálně probíhající soustředění od těch, které už máš za sebou?
Ani ne, ten průběh je podobný, týmové zvyky a rituály také.

Nemohl jsem si nevšimnout, že poslední dny máš docela smůlu na různé soutěže a sázky.
To je pravda (smích). Nejprve jsem prohrál ve trefování malých branek a potom v bagu, musel jsem na sebe prozradit něco osobního. Doufám, že už mě to potkávat nebude.

Na pokoji bydlíš s Petrem Pavlíkem, další posilou do defenzivy. Byla to jasná volba?
Když se rozdělovaly pokoje, řekli jsme si, že jsme stejně staří a půjdeme spolu.

A co bydlení v Brně, povedlo se ti vyřešit?
Ano, ještě před odletem už jsem dostal klíče od nového bytu, takže po návratu můžu začít se zařizováním a zabydlím se. Byt je v Lískovci, naproti Campusu. Jsem rád, odpadla mi starost.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz