sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Tréma spadla po prvním gólu, líčí premiant Halouska

Tréma spadla po prvním gólu, líčí premiant Halouska

B r n o - Pavel Halouska se dočkal. Ve své druhé přípravě s "áčkem" se dvacetiletý gólman postavil mezi tyče - a hned dvakrát během tří dní. Premiéru si odbyl s Karvinou (2:2) a zúčastnil se také přestřelky s Baníkem (3:5).

25.1.2016 | Martin Lísal

 

Chvilku nic, pak hned dvojitá porce. "Ale dalo se to zvládnout. Hráči to samozřejmě mají náročnější, ale já se těšil a chystal se na to. Zápas s Baníkem byl hodně divoký, už dlouho jsem nedostal pět gólů, což je nepříjemné. Ale s většinou se moc nedalo dělat, šibenice, penalta. I přes tu porci jsem se v bráně cítil líp, než proti Karviné," přehrával si Halouska zpětně utkání s Baníkem. V něm si zachytal dosyta, několik dalších šancí zneškodnil.

V duelu s Karvinou dostal talentovaný brankář gól po pěti minutách hry. Inkasovat v premiéře takhle rychle, to asi nebylo nic příjemného. "Ale paradoxně tím ze mě spadla tréma a bylo to lepší. Gólů je škoda, ale na konci jsme dokázali bojovat a zápas alespoň zremizovat. O tom, že nastoupím, jsem se dozvěděl v úterý, tedy den před utkáním," vzpomínal Halouska. Hodně důležitý byl například zákrok v úvodu druhé půle, kdy vychytal Lingrův samostatný únik.

Dvojí premiéra se dost možná neobejde bez příspěvku do klubové kasy. "Uvidíme, něco jsem měl už za to, že jsem byl na lavičce, takže i teď nejspíš něco přijde.

Dušan mi hodně radí a pomáhá

Nejmladší člen gólmanského minitýmu si na své parťáky dle svých slov nemůže stěžovat. A není divu, vždyť takový Dušan Melichárek toho má za sebou opravdu hodně, včetně předkola Ligy mistrů. "Je to velká škola. Dušan mi hodně radí, když může, tak pomůže, opravuje chyby, za což jsem rád. Je to fakt dobrej kluk," vykládá Halouska, který má i díky svému věku specifické povinnosti. "Nosím klukům vodu, jinak toho ale moc není. V kabině jsou letos i mladší borci," usmívá se.

Po hektickém týdnu čeká na Zbrojovku (a tím pádem i Halousku) několik tréninků, ve čtvrtek pak odlet do Turecka. "S prvním týmem jsem byl v létě v Kaprunu, zimní soustředění ale zažiju poprvé. V Turecku jsem také ještě nebyl," vykládal.

I jinak je pro Halousku sezona hodně odlišná od těch předcházejících. Za juniorku neodchytal ani zápas, často jezdil s áčkem jako dvojka, v osmi duelech strážil bránu Líšně. "Zkušeností zatím nemám tolik, abych mohl myslet na místo v áčku. Teprve je musím získat, na což je třetí nebo druhá liga ideální," ví gólman, kterému mnoho neschází do dvou metrů.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz