sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Trenér Habanec před startem sezóny

Trenér Habanec před startem sezóny

B r n o - Kromě prezentace dresů a nového titulárního partnera se předsezonní tiskovka pochopitelně týkala i nadcházejících ligových bojů. V restauraci Zlatá loď na Náměstí Svobody odpovídali novinářům trenér Svatopluk Habanec a kapitán Petr Pavlík.

27.7.2017 | Martin Lísal

 

Kouč Habanec nejprve zhodnotil letní přípravu. "Ta měla dvě části. První objemnou, zaměřenou na sílu, kondici a vytrvalost. Moc během ní nehráváme, abychom nezvyšovali riziko zranění. Do budoucna to možná trochu poupravíme a zvolíme nějakého lehčího soupeře. Povedlo se nám nabrat to, co jsme chtěli, takže s touto částí jsem byl spokojen. Pak přišly zápasy, kde jsme mohli být spokojení jen s částí. Třeba v Kamenici proti Budějovicím jsme se měli prezentovat úplně jinak. Jde sice jen o přípravu, ale platí, že v každém utkání hrajeme za Zbrojovku a reprezentujeme ji. Na druhou stranu byl zápas poučný v tom, že některým hráčům ukázal rezervy. V posledních třech zápasech už jsme pak směřovali k utkání s Baníkem."

První část konference zakončil Habanec vyřčením předsezonních cílů. "Ve vedení jsme si řekli, že cílem je první polovina tabulky. Chceme zvednout loňské výkony a výsledky. Ta sezona byla startovací a neuspokojivá. Statisticky jsme se zlepšili, ale góly, body a postavení v tabulce, to bylo špatné. Pro hráče je to výzva." Poté již následovaly dotazy přítomných novinářů.

Jak byste zhodnotil změny v kádru?
Odešlo nám pět hráčů - Řezníček, Zavadil, Tashchy, Litsingi a Štohanzl. Přišli Kratochvíl, Koné a Pilík, což zacelilo mezery. Fortesův příchod znamenal zdvojení křídel. Škoda byl náš hráč, měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou nikdo neuplatnil. Proto s ním počítáme dál, navíc jsme s ním prodloužili smlouvu o rok, tedy do roku 2019. Neurovnané vztahy nemáme, jediný problém jsem měl s jeho reakcí, když na jaře nechtěl střídat. To mu ale nemůžu úplně vyčítat, neberu to jako nějaký velký prohřešek. Vyříkali jsme si to. Michal měl minulý podzim velmi dobrý a jeho návrat zvedl konkurenci v týmu.

Jaký je Michalův aktuální stav? A jaká bude jeho role na trávníku?
Michal po návratu tři dny marodil, ale už je v tréninku a je podle mého připraven zápas doskočit. Nerad používám slovo univerzál, ale u Michala tohle platí, může hrát hrot i podhrot.

Považujete kádr za uzavřený?
Momentálně je kádr uzavřený. Ještě bych doplnil odchody Petra Rybičky a Antonína Růska na hostování. Do Znojma pak šel gólman Vlastimil Veselý s tím, že v tom tranferu máme klauzuli ohledně případného návratu.

Jak vidíte celkovou kvalitu ligy a co říkáte na velké přestupy?
Nepřísluší mi to nějak obšírněji hodnotit, každý majitel má svůj pohled. Pro ligu je to určitě dobře, zkvalitní se a může to přinést i více peněz pro menší kluby. Slavia je čitelnější, ale Sparta asi také ví, co dělá. Majitel je zodpovědný za fungování klubu a proto volí trenéra, který by podle mého soudu měl dostat důvěru alespoň dva, tři roky.

Proč byl kapitánem zvolen Petr Pavlík?
Víme, že lidé tady očekávali Honzu Poláka, ten si ale potřebuje hlídat sám sebe. Petr Pavlík má navíc dění na hřišti z pozice stopera před sebou, takže volba byla jednoduchá.

Jak vidíte nejbližšího soupeře, ostravský Baník?
Viděl jsem pár jejich zápasů, používají systém 4-4-2, který už moc týmů nepraktikuje. Mají na to ale vhodné typy, šikovné útočníky, a my se na to musíme nachystat. Nebudeme hledat žádné alibi, je zřejmé, že mají útok lepší než obranu. Některé zápasy v přípravě odehráli až nadstandardně, viz výhra 6:1 se Slováckem. Jen generálka byla špatná. Do zápasu jdeme s cílem vyhrát, žádná omluvenka neexistuje, přejeme si získat tři body.

Jaká je marodka týmu?
Zatím v pořádku, což platí pro celou přípravu, musím to zaklepat. Jen Ashiru podstoupil před sezonou operační zákrok, jinak ty absence a šrámy nepřesáhly pár dní.

Jak si zvykáte na systém 4-3-3?
Předesílám, že už potřetí došlo v přestupovém období k řadě změn a doufám, že to tak nebude dlouhodobě. Mužstvo si musí sednout a fungovat minimálně dva roky s tím, že dojde k jedné, dvěma změnám. Rekonstrukce kádru ale byla nutná. Některé věci jsou jen o sehranosti.

Který odchod vás zvlášť mrzí?
Každý měl svůj důvod. Kuba Řezníček měl vyšší ambice, navíc jsme na tom nebyli tratní. Za dva roky u nás zdvojnásobil svou tržní hodnotu. Borys Tashchy nebyl naším hráčem, jeho případné setrvání nebylo finančně příliš reálné. Pavel Zavadil se chtěl vrátit domů, Litsingiho trápily zdravotní problémy a se Štohanzlem jsme se rozhodli rozvázat smlouvu.

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz