sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6.2018

1 Sokol Lanžhot
6 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

sobota 1.9.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
7.kolo

Trenér Habanec před startem sezóny

Trenér Habanec před startem sezóny

B r n o - Kromě prezentace dresů a nového titulárního partnera se předsezonní tiskovka pochopitelně týkala i nadcházejících ligových bojů. V restauraci Zlatá loď na Náměstí Svobody odpovídali novinářům trenér Svatopluk Habanec a kapitán Petr Pavlík.

27.7.2017 | Martin Lísal

 

Kouč Habanec nejprve zhodnotil letní přípravu. "Ta měla dvě části. První objemnou, zaměřenou na sílu, kondici a vytrvalost. Moc během ní nehráváme, abychom nezvyšovali riziko zranění. Do budoucna to možná trochu poupravíme a zvolíme nějakého lehčího soupeře. Povedlo se nám nabrat to, co jsme chtěli, takže s touto částí jsem byl spokojen. Pak přišly zápasy, kde jsme mohli být spokojení jen s částí. Třeba v Kamenici proti Budějovicím jsme se měli prezentovat úplně jinak. Jde sice jen o přípravu, ale platí, že v každém utkání hrajeme za Zbrojovku a reprezentujeme ji. Na druhou stranu byl zápas poučný v tom, že některým hráčům ukázal rezervy. V posledních třech zápasech už jsme pak směřovali k utkání s Baníkem."

První část konference zakončil Habanec vyřčením předsezonních cílů. "Ve vedení jsme si řekli, že cílem je první polovina tabulky. Chceme zvednout loňské výkony a výsledky. Ta sezona byla startovací a neuspokojivá. Statisticky jsme se zlepšili, ale góly, body a postavení v tabulce, to bylo špatné. Pro hráče je to výzva." Poté již následovaly dotazy přítomných novinářů.

Jak byste zhodnotil změny v kádru?
Odešlo nám pět hráčů - Řezníček, Zavadil, Tashchy, Litsingi a Štohanzl. Přišli Kratochvíl, Koné a Pilík, což zacelilo mezery. Fortesův příchod znamenal zdvojení křídel. Škoda byl náš hráč, měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou nikdo neuplatnil. Proto s ním počítáme dál, navíc jsme s ním prodloužili smlouvu o rok, tedy do roku 2019. Neurovnané vztahy nemáme, jediný problém jsem měl s jeho reakcí, když na jaře nechtěl střídat. To mu ale nemůžu úplně vyčítat, neberu to jako nějaký velký prohřešek. Vyříkali jsme si to. Michal měl minulý podzim velmi dobrý a jeho návrat zvedl konkurenci v týmu.

Jaký je Michalův aktuální stav? A jaká bude jeho role na trávníku?
Michal po návratu tři dny marodil, ale už je v tréninku a je podle mého připraven zápas doskočit. Nerad používám slovo univerzál, ale u Michala tohle platí, může hrát hrot i podhrot.

Považujete kádr za uzavřený?
Momentálně je kádr uzavřený. Ještě bych doplnil odchody Petra Rybičky a Antonína Růska na hostování. Do Znojma pak šel gólman Vlastimil Veselý s tím, že v tom tranferu máme klauzuli ohledně případného návratu.

Jak vidíte celkovou kvalitu ligy a co říkáte na velké přestupy?
Nepřísluší mi to nějak obšírněji hodnotit, každý majitel má svůj pohled. Pro ligu je to určitě dobře, zkvalitní se a může to přinést i více peněz pro menší kluby. Slavia je čitelnější, ale Sparta asi také ví, co dělá. Majitel je zodpovědný za fungování klubu a proto volí trenéra, který by podle mého soudu měl dostat důvěru alespoň dva, tři roky.

Proč byl kapitánem zvolen Petr Pavlík?
Víme, že lidé tady očekávali Honzu Poláka, ten si ale potřebuje hlídat sám sebe. Petr Pavlík má navíc dění na hřišti z pozice stopera před sebou, takže volba byla jednoduchá.

Jak vidíte nejbližšího soupeře, ostravský Baník?
Viděl jsem pár jejich zápasů, používají systém 4-4-2, který už moc týmů nepraktikuje. Mají na to ale vhodné typy, šikovné útočníky, a my se na to musíme nachystat. Nebudeme hledat žádné alibi, je zřejmé, že mají útok lepší než obranu. Některé zápasy v přípravě odehráli až nadstandardně, viz výhra 6:1 se Slováckem. Jen generálka byla špatná. Do zápasu jdeme s cílem vyhrát, žádná omluvenka neexistuje, přejeme si získat tři body.

Jaká je marodka týmu?
Zatím v pořádku, což platí pro celou přípravu, musím to zaklepat. Jen Ashiru podstoupil před sezonou operační zákrok, jinak ty absence a šrámy nepřesáhly pár dní.

Jak si zvykáte na systém 4-3-3?
Předesílám, že už potřetí došlo v přestupovém období k řadě změn a doufám, že to tak nebude dlouhodobě. Mužstvo si musí sednout a fungovat minimálně dva roky s tím, že dojde k jedné, dvěma změnám. Rekonstrukce kádru ale byla nutná. Některé věci jsou jen o sehranosti.

Který odchod vás zvlášť mrzí?
Každý měl svůj důvod. Kuba Řezníček měl vyšší ambice, navíc jsme na tom nebyli tratní. Za dva roky u nás zdvojnásobil svou tržní hodnotu. Borys Tashchy nebyl naším hráčem, jeho případné setrvání nebylo finančně příliš reálné. Pavel Zavadil se chtěl vrátit domů, Litsingiho trápily zdravotní problémy a se Štohanzlem jsme se rozhodli rozvázat smlouvu.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz