sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

VIDEO: Hůř jsme začít nemohli, štvalo po utkání Lutonského

VIDEO: Hůř jsme začít nemohli, štvalo po utkání Lutonského

B r n o - Jako ve špatném snu si zřejmě připadali hráči Zbrojovky během prvního poločasu sobotního zápasu s Mladou Boleslaví. Hosté se prosadili hned z první akce a další dva góly přidali během úvodní půlhodiny. Rázem tak bylo po zápase. Trojitý úder musel vstřebávat také levý obránce Milan Lutonský.

10.3.2018 | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO: Jaroslav Drápal (FOTEX)

 

„Boleslav se hned na začátku dostala k míči po naší špatné rozehrávce, kdy skončil balon u nohy jejich obránci. Už ve druhé minutě jsme z toho dostali gól. Hůř už jsme to utkání začít nemohli,“ hodnotil Luty první ze dvou tref boleslavského Valenty.

Že by však ze strany Brna došlo ke ztrátě koncentrace, to odmítl. „Nemyslím si, že by to někdo z nás podcenil. Chtěli jsme hrát aktivně dopředu jako každý zápas, ale díky prvnímu gólu byla Boleslav na koni a byli u všeho rychleji. My už se jim nedokázali vyrovnat v soubojích ani v rozehrávce a z toho plynuly další chyby, po kterých jsme dostali další dva góly,“ hledal příčiny těžké porážky.

Připravenost brněnského beka po celý zápas prověřoval především agilní Konaté. „Všimli jsme si, že se moc nevrací dozadu, takže když jsem se vytáhl dopředu a ztratili jsme míč, tak bylo těžké ho honit zpátky. Je to hodně rychlý hráč,“ komentoval svoje souboje s africkým rychlíkem.

Ve druhém poločase už se pak síly na hřišti poměrně vyrovnaly. „Věděli jsme, že už to bude těžké, ale každý z nás si uvědomoval, že ten první poločas byl hodně špatný. Chtěli jsme tak aspoň ve druhé půlce Boleslav nějak přehrát a vytvořit si nějaké šance, což si myslím, že se nám ze startu i povedlo,“ hodnotil výkon Zbrojovky ve druhém dějství. „Bazy tam měl střelu, která ale neprošla, Škoďák hlavičkoval nad. Kontaktním gólem bychom se třeba aspoň dostali do hry a do nějakých dalších akcí. Takto to ale bylo složité.“

Porážka mrzí o to více, že následovala po vydařeném utkání na Letné. „Asi bychom radši prohráli na Spartě a dnes doma vyhráli. Takto máme ze dvou zápasů jen jeden bod, dnešní ztráta tu remízu devalvuje. My musíme ze zbylých zápasů vyhrát alespoň čtyři nebo pět utkání. Musíme zase začít vyhrávat doma a pak se nebudeme muset ohlížet na nikoho dalšího,“ stanovil jasné cíle brněnského týmu do poslední třetiny ligového ročníku.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz