sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

Vraštil před Boleslaví: Věřím, že to bude dobrý zápas

Vraštil před Boleslaví: Věřím, že to bude dobrý zápas

B r n o - Lukáš Vraštil nastoupil proti Jablonci poprvé na jaře v základní sestavě, aby nahradil vykartovaného Jakuba Šurala. S nejvyšší pravděpodobností si start zopakuje i dnes proti Mladé Boleslavi.

22.4.2017 | Martin Lísal

 

Konečně mu tak vyjde duel proti bývalému klubu, na který se těšil už na podzim - tehdy mu ovšem start zhatila nemoc. "Těším se i teď, budu správně nahecovaný a snad ne přemotivovaný," usmíval se. "S kluky od soupeře se znám. Nejvíc si asi rozumím se Standou Klobásou, kterého ale do hry nejspíš nepustí zranění."

Vraštil může před utkáním sloužit spoluhráčům také jako zvěd. "Něco jsem proti klukům na tréninku odehrál, tak trochu vím, co od nich čekat. Ale hlavně krajní hráče si chci ještě zmapovat, musím se připravit co nejlépe. Kádr mají nabitý velkými jmény, i když se jim jako týmu asi nedaří tolik, jak by si představovali. Potřebují zabrat, my taky, oba týmy navíc chtějí hrát fotbal. Věřím, že to bude dobrý zápas," prorokuje Vraštil.

Zbrojovka si minulou výhrou posílila sebevědomí. "Dali jsme si nějaké cíle, je před námi ještě šest zápasů a chceme se dostat co nejvýš, nechceme se dívat pod sebe. Každý, kdo nastoupí, podá maximální výkon a půjdeme za tím, abychom zopakovali hru i výsledek z minulého utkání," hlásá talentovaný obránce.

Na pravé straně jsem už hrával

V této snaze ovšem bude on i spoluhráči postrádat vykartovaného Kubu Řezníčka. "Je to ztráta, ale k fotbalu to patří a musíme ho nahradit, nic s tím neuděláme. Pro mě osobně to je jedno, já když nacentruju, někdo musí ve vápně být a uklidit to tam," smál se Vraštil. Proti Boleslavi se plánuje zapojovat do ofenzivy více. "Naposledy jsem se dopředu tolik nepouštěl, do útoku jsem se nedostával tolik, jak bych měl. Osahal jsem si to, do obrany si teď můžu víc věřit, stavět na tom a zlepšit se i do ofenzivní fáze."

Je vcelku pochopitelné, že pro stopera je přesun na kraj obrany poměrně náročný, Lukášovi v tom ale pomohly zkušenosti z dřívějška. "Hrával jsem na pravé straně v Ústí i v reprezentaci. Celý týden jsem se na to připravoval, tak složité to tedy zase nebylo. Na tom postu je trochu víc běhání, ale já se cítil dobře," potvrzoval.

Třiadvacetiletý stoper se také vyjádřil k hlavnímu tématu posledních dní - nahraným pádům. "Je to takový nešvar, co se tu rozmohl. Já s tím moc nezmůžu, mohu se soustředit, abych neudělal faul, ale když ho neuděláte a rozhodčí pískne, neuděláte nic. Je to vizitka hráče a rozhodčího. Mělo by se to víc trestat, jiná cesta asi není," dumal Vraštil.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz