JUNIORKA: Přestřelka v Jihlavě skončila remízou 3:3

J i h l a v a - Pořádnou porci gólového koření nabídlo utkání Juniorské ligy mezi Jihlavou a Zbrojovkou. Brňané vedli 2:0 a 3:2, soupeř ale dokázal srovnat a duel tak nakonec skončil divokou remízou 3:3.

Oba týmy si vyměnily útočné pozdravy hned v úvodu utkání - domácí Mešanović se ke střele v dobré pozici nakonec nedostal, to Šural svou snahu dotáhl až k prvnímu pokusu, na jehož konci byl ovšem zákrok Vejmoly.

Zbrojovka - v sestavě s Kaščákem, Jugasem, Šumberou a Slančíkem - byla o něco aktivnější a šla také do vedení. Právě Šimon Šumbera se v 18. minutě ujal exekuce přímého kopu a přesně mířenou ranou otevřel skóre utkání.

Po půlhodině hry byla radost Brňanů ještě větší, svou první trefu ve zbrojováckém dresu si připsal Fabián Slančík. Euforii ovšem zdusil o dvě minuty úspěšnou dorážkou Muris Mehanović - 1:2. Takové bylo i skóre po první půli, což nezměnila ani solidní Přichystalova možnost, úspěšnější byl tentokrát gólman Vejmola.

Ve druhé půli Zbrojovce vedení dlouho nevydrželo, Muris Mehanović se prosadil tentokrát hlavou a ve 49. minutě srovnal. Mohl zkompletovat i hattrick, v úniku ale na Halousku nevyzrál a na řadě tak bylo zase Brno.

V šestnáctce se ocitl osamocený Jakub Přichystal a nečinilo mu problém vsítit třetí gól hostujícího celku. Ani to ale nebyl konec divokému zápasu. V 75. minutě bohužel dostal hodně prostoru Bojan Spirkoski a po úniku nedal Halouskovi šanci - 3:3.

V závěru se ještě do dobré pozice dostal Sedlák, branku ale minul. Duel tak skončil remízou 3:3, díky čemuž Zbrojovka prodloužila sérii bez prohry na pět zápasů.

Ohlasy trenérů

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "Vzhledem k průběhu utkání jsme si měli odvézt z Jihlavy tři body, nemohu tedy být s utkáním spokojený. První poločas měl z naší strany dobré tempo, kontrolovali jsme míč a měli jsme vést větším rozdílem."