Junioři po výborném výkonu porazili Spartu Praha

B r n o - Spartě patřila před 9. kolem Juniorské ligy vedoucí příčka v tabulce, Zbrojovka ale rivala porazila rozdílem třídy. O branky se postarali dvakrát David Štrombach a jednou Václav Klán.

Mladí Zbrojováci začali utkání proti vedoucímu celku tabulky výborně a od prvních minut na hřišti dominovali. Hosté se jen zřídkakdy dostávali na polovinu soupeře a tato převaha nakonec vyústila ve vedoucí branku. Ve 23. minutě se na levé straně protáhl Sokol, jenž předložil míč do vápna Klánovi, jehož ránu sice obrana Sparty ještě zastavila, míč se ale odrazil k volnému Davidu Štrombachovi, který neměl problém jej dorazit do odkryté části brány.

Domácí byli i nadále jednoznačně lepším týmem a ve 31. minutě si připravili další obrovskou šanci. Pospíšil si naběhl za obranu soupeře na dlouhý pas, po kterém se dostal do vápna a našel v něm volného Krištofa, jeho ránu z 10 metrů ovšem dokázal hostující gólman vyrazit. Hosté vážněji zahrozili až v samotném závěru první půle. Sáčkův oblouček nalezl za domácí obranou Čavoše, jenž dokázal přehodit vyběhnutého Záleského. Avšak radost z vyrovnávající branky hostům překazil asistent rozhodčího, který odmával ofsajd. První poločas tedy skončil výsledkem 1:0.

Tým trenéra Richarda Dostálka ve druhé půli pokračoval ve kvalitním výkonu z té první a zanedlouho se domácí radovali z druhé branky v Kabeleho síti. Štrombach předložil v 54. minutě u půlící čáry míč skvěle hrajícímu Sokolovi, ten přesprintoval bránícího hráče Sparty, ukázkově předložil míč do vápna Václavu Klánovi a ten se nemýlil!

Sparťané se po druhé inkasované brance ještě snažili s utkáním snažili něco udělat, domácí obrana v čele s kapitánem Malíkem ale pracovala na jedničku. Dlouhou dobu si ani jedno mužstvo nevypracovalo větší šanci, až se Zbrojovce podařilo definitivně rozhodnout. Weber zahrával v 75. přímý kop a po jeho centru se míč v hostujícím vápně odrazil k Davidu Štrombachovi, jenž bez problémů prostřelil Kabeleho a připsal si již druhou branku v utkání!

Brňané svého soupeře ani v závěru nepustili do výraznějšího tlaku a výsledek měli pod kontrolou. Za zmínku stojí zákrok hostujícího Novotného, který minutu před koncem velmi tvrdě dojel rozehrávajícího Záleského a mohl být rád, že mu rozhodčí Peřina udělil jen žlutou kartu. Domácí juniorce to ovšem vadit nemuselo. Zbrojovka porazila vedoucí tým tabulky, Spartu Praha, a posunula se na čtvrté místo tabulky s tříbodovou ztrátou na vedoucí Příbram.