Juniorka absolvovala krutou lekci z produktivity. Vítěznou sérii uťali Letenští

Dvě inkasované branky v každém poločase, k tomu ještě červená karta. Po sérii pěti výher přišla na hřišti Sparty studená sprcha. Porážku alespoň zmírnil deset minut před koncem gól Kršky.

Úvod utkání nasvědčoval tomu, že se brněnská juniorka poveze na vítězné vlně i nadále. Již v 8. minutě si totiž hosté dokázali vypracovat šanci, po níž mířil do tyče Vávra. I druhá velká šance o tři minuty později patřila Zbrojovce. Sám na brankáře se řítil Glaser, na Kotěru však nevyzrál.

Jak si s šancí poradit ukázal Zbrojovce domácí Štěpán Hájek, který ve 21. minutě poslal Spartu překvapivě do vedení. Zbrojovka se snažila o rychlou odpověď, ale dalekonosné rány Glasera postrádaly přesnost. I přes územní převahu brněnských udeřila opět Sparta. Vlastimil Veselý vyrazil nebezpečný centr pouze k domácímu Peškovi, který před poločasem navýšil náskok Pražanů na 2:0.

Jakýkoliv odpor Zbrojovky ve druhé půli zlomil po necelé hodině hry Aganspahic třetí brankou. A bylo ještě hůř! Unikajícího Hájka nedovoleně zastavil Hanuš a musel předčasně do sprch. Z následného přímého kopu pak Jakub Beneš svou druhou brankou zvýšil již na 4:0.

Zbrojovka se snažila alespoň o čestný úspěch. V 70. minutě v dobré příležitosti Lutonský přestřelil, o deset minut později se však hosté dočkali. Na konečných 4:1 upravil skóre dorážkou David KRŠKA.

Sparta se tak v tabulce dostala o bod před svého dnešního soupeře a vystřídala jej na druhém místě. Zbrojovka má však na kontě o jeden odehraný zápas méně.