Juniorka otočila zápas s Plzní a zvítězila 3:1

Rosický dům je pro Zbrojovku zatím nedobytným hradem. Dokázala zde otočit i druhý zápas, doposud neporaženou Plzeň nakonec zdolala 3:1, o což se svými góly postarali Vávra, Hyčka a Jukl.

Mistrovská Zbrojovka v minulé sezoně Plzeň ani jednou neporazila, uhrála dvě remízy. A v úvodu duelu se zdálo, že i letošní měření sil skončí dělbou bodů. Na hřišti se toho v úmorném vedru mnoho nedělo, z klidu vybočil jen Juklův pokus do středu branky.

Postupem doby však oba týmy přidaly na aktivitě a první půle nakonec nabídla řadu pěkných fotbalových momentů. Vávra po Krškově kolmici přestřelil, vzápětí hlavou z malého vápna netrefil branku.

Na druhé straně se Veselý blýskl skvělým zákrokem proti nebezpečné ráně Hamerníka. Šance střídala šanci, Švihořík na brankové čáře reflexivně vytrčil ruku proti hlavičce Zezuly a zabránil tak pohromě. Udeřilo naopak na druhé straně - po rohovém kopu a následném zmatku sice Veselý jednu ránu zneškodnil, na pokus Michala Růžičky byl ovšem již krátký - 0:1.

Ještě do půle se o vyrovnání snažil zejméma Vávra a nakonec byl úspěšný. Jeho sólo ještě gólem neskončilo, ale po Kuncově přiťuknutí se domácí útočník nadvakrát prosadil a typickým gólem do šatny tak srovnal na 1:1.

Ve druhém poločase už bylo na hřišti po většinu doby jedno mužstvo. Hned ve 47. minutě napřáhl z hranice vápna Alois Hyčka a Švihořík míči v cestě do sítě nezabránil - 2:1.

Obrana Brna působila oproti úvodní půli jako vyměněná, do šance pustila jen Mlynaříka, ale jeho pokus byl zablokován a individuální Hvězdova akce skončila na dobře zformované obraně. Naopak před Švihoříkem se toho dělo dost a dost. Vávrův volej skončil nad brankou, stejně tak Fallova rána a Černý po rohovém kopu mířil taktéž mimo tyče.

Pojistky se Zbrojovka dočkala v 74. minutě. David Jukl se precizním způsobem ujal exekuce přímého kopu a hostující gólman se za míčem jen ohlédl - 3:1. Zbytek utkání byl kouskován častým střídáním, Zbrojovka si vedení pohlídala a Plzeň tak poprvé v sezoně nebrala body.