Juniorka si připsala šestou domácí remízu v řadě, s Táborskem hrála bez branek

Stále platí, že juniorka Zbrojovky v letošní sezoně v domácím prostředí ještě ani jednou neprohrála. V souboji s Táborskem remizovala 0:0 a na čele tabulky má tři kola před koncem soutěže jednobodový náskok před druhou Slavií Praha.

Brněnský celek se před utkáním rozhodně neukolébával vzpomínkami na podzimní vzájemné střetnutí, v němž Táborsku na jeho půdě nastřílel pět branek. Nicméně role favorita se nezříkal a chtěl po pěti domácích remízách v řadě znovu před vlastními fanoušky naplno bodovat.

Ke kýženému cíli mohl Zbrojovku již po dvanácti minutách hry nasměrovat kapitán týmu Stehlík, jenže v nadějné pozici netrefil míč tak, jak bylo třeba. Pohnout se skóre mohl o pár minut později hlavní tvůrce hry domácích Rostislav Varaďa, ale jeho dalekonosnou ránu brankář hostí Varyš vytěsnil nad.

Přestože se Táborsko prakticky od úvodu bránilo, mohlo jít po půl hodině hry zničehonic do vedení. Brankář Hladký "vyrobil" neskutečnou hrubku, když ani nadvakrát nedokázal zkrotit po malé domů kulatý nesmysl a ten tak neohroženě mířil přímo do brněnské svatyně. Trenér Maléř už schovával tvář do dlaní, když v poslední chvíli Hladký míč dostihl a před brankovou čárou jej odkopl do zámezí.

Dalších velkých příležitostí se fanoušci dočkali až po přestávce, kdy se Brno ještě více tlačilo dopředu, zatímco Jihočeši čekali na případné brejky. Po necelé hodině hry si na roh Matysky naběhl Fall, ale z malého vápna přestřelil. Stejně si počínal na druhé straně hřiště po rychlém protiútoku Kukučka.

Deset minut před koncem se snažil obstřelit skvěle chytajícího Varyše Přerovský, ale táborský gólman mu gólovou radost překazil. Hned vzápětí hosté znovu přešli do brejku a na Štechera zívala odkrytá brána, ale ani jemu nebylo přáno. Zbrojovka v závěru vrhla všechny síly do útoku a výsledkem byla nádherná rána střídajícího Vávry, která orazítkovala břevno. Poté měl ještě velkou šanci Brabec, který si po centru Kršáka mohl vybrat, kam míč umístí, ale znovu minul. Když v nastaveném čase hráči z Tábora zazdili i poslední šanci, v níž postupovali v obrovské přesile proti jedinému bránícímu Brňákovi, bylo rozhodnuto, že se body budou dělit.

Petr Maléř (Zbrojovka Brno): "První poločas jsme se nedostávali moc do šancí. Druhou půlku jsme se vytáhli, postupně dali do hry všechny útočné hráče, které jsme měli, ale gól jsme nedali, takže logicky převládá zklamání."