Juniorka si zastřílela v Táboře

Ve 14. kole juniorské ligy čekal na Zbrojovku tým Táborska. Utkání se z provozních důvodů hrálo právě na stadionu v centru regionu a Zbrojovka v něm výsledkově dominovala - zvítězila 5:0. Dvakrát se trefili Traore a Jurdík, pro kterého to byly první soutěžní góly v brněnském dresu.

Dobrou zprávou pro fanoušky Brna (a trenéra "áčka" Čuhela) bylo už to, že na trávník poprvé po zranění vyběhl Lamine Fall. A nakonec těch příjemných zpráv bylo víc, ale nepředbíhejme.

V první půli zápas totiž nijak jasně nevypadal, domácí hrozili a brankář Veselý si celkem zachytal, jednou mu pomohlo břevno. Na straně druhé byl aktivní Traoré, z dálky zkoušel štěstí Varaďa, ale z gólu se nakonec radoval až Milan Jurdík, který na sklonku poločasu vsítil po Přerovského příhře za obranu svou první brněnskou branku.

Ve druhé půli už byla více znát kvalita hostujícího celku, který diktoval tempo hry a postupně navyšoval náskok. Při zranění Janoščina se na jeho místo posunul Michna, do zálohy nastoupil střídající Farmačka a hru oživil. Ne že by domácí byli bez šancí, ale Veselý byl pevně rozhodnut nekapitulovat, a tak míče padaly jen za Varyšova záda.

V rozmezí tří minut se dvakrát prosadil Traore, čtvrthodinku před koncem pak dokázal druhou branku vsítit také Jurdík. Před koncem ještě na konečných 5:0 pro Zbrojovku upravil Stehlík. Vzhledem k poměru šancí byl výsledek možná pro domácí krutý, nic to však nemění na faktu, že Zbrojovka si další výhrou upevnila první příčku tabulky.