Juniorka smetla Znojmo a nadále vede ligu!

Š a t o v - Juniorka Zbrojovky si připsala pátou výhru v řadě, v Šatově zdolala domácí Znojmo s přehledem 4:1. Dvě branky si připsal nejlepší střelec soutěže Vávra, zbylé trefy obstarali Brigant a Lutonský.

Zbrojovka nastoupila v brance s Doležalem, do sestavy se po dlouhé absenci vrátil Sedlák. Počasí kopané příliš nepřálo, i tak ale byly k vidění kvalitní momenty.

Znojmo se snažilo zaskočit Brňany aktivní hrou, neuplynula však ani čtvrthodina hry a hosté vedli. Nejprve vystrašil Dolečka z přímého kopu Šumbera, následně znojemský gólman jen vyrazil prudký Brigantův centr a pohotový Stanislav Vávra otevřel skóre utkání.

Po dvaceti minutách hry podržel Zbrojovku dvakrát v rychlém sledu Doležal, když lapil šanci Slavíkovi a Lienerovi. Ve 36. minutě prokázalo Brno, že je efektivnější než soupeř - Milan Lutonský se osamostatnil ve vápně a ranou k tyči vsítil druhý gól.

Zbrojovka si pro soupeře nachystala ještě jeden úder - před pauzou zakončil brejk Tomáš Brigant a zvýšil na tříbrankový rozdíl.

Po změně stran bylo už zřejmé, že na bodovém rozložení se nic nezmění. Zbrojovka v pohodě kontrolovala náskok a měla další náskok. Dvořák se Studeným neuspěli, ale první jmenovaný byl v 53. minutě faulován a nařízenou penaltu proměnil Stanislav Vávra - 0:4.

O kosmetickou úpravu skóre na konečných 1:4 se postaral v 66. minutě Petr Kirschner. Brigant ještě nastřelil břevno, ale na výsledku se již nic nezměnilo. Zbrojovka tak slaví šestou výhru v řadě a zůstává na první příčce.

Příští týden sehrají Brňané dva domácí zápasy, ten druhý s pražskou Slavií ve čtvrtek 22. května zřejmě hodně napoví o titulu. Pražané z druhé příčky ztrácejí na Brno tři body.