Juniorka zahájila soutěž remízou. V Jihlavě smazala dvougólové manko

J I H L A V A - Dvojitý úder domácích po odehrané půlhodině postavil juniory Zbrojovky hned v prvním kole před složitý úkol. Ti však nesložili zbraně a dvěma góly Marka Vintra dokázali stav utkání vyrovnat. Daleko nebyl ani zisk všech bodů. Dominik Janošek ale své šance v závěru nevyužil a Juniorka tak nový ročník své soutěže začíná remízou.

Zbrojovka, v jejíž sestavě nechyběli i hráči áčka, začala zostra a do vedení mohla jít již po pěti minutách. Ondřej Vintr se dostal k zakončení na úrovní penaltového puntíku, bránu ale minul. Brno drželo míč častěji, hráči Jihlavy ale také dokázali zahrozit. Obrana Zbrojovky musela být v permanenci při závaru vzniknuvším z nepovedeného zakončení Kolčavy.

Do té doby největší šance hry přišla po odehrané půlhodině, kdy Halouska musel skočit pod nohy unikajícímu Svobodovi a zmařit tak jeho nájezd. Obrana Brna si však nadále vybírala slabší chvíle a v další příležitosti již Halousku překonal ranou na zadní tyč Záviška. Otřesená Zbrojovka brzy inkasovala podruhé. Hned o čtyři minuty později našel Rychetník v ideální pozici Svobodu a ten střelou mezi Halouskovy nohy zvýšil vedení domácích na 2:0.

Zbrojovce nezbývalo, než ve druhé půli pokračovat v aktivitě, kterou se navzdory obdrženým brankám prezentovala v poločase prvním. Tentokrát již brněnský tlak přinesl své ovoce. Marek Vintr si v 54. minutě narazil míč s Janoškem a tvrdou ranou dostal Zbrojovku zpět do hry. Vyrovnání přišlo po další čtvrthodině. Marek Vintr si tentokrát vzal na starost exekuci nařízeného pokutového kopu a nemýlil se.

Brno po srovnání sahalo i po třech bodech. Proti Sedlákově ráně musel pohotově zasahovat domácí gólman Kolář a Janoškova hlavička minutu na to bránu těsně minula. Dominik Janošek se do zakončení dostal ještě jednou, dvě minuty před koncem. Kolář ale již změnu skóre nepřipustil a Zbrojovka si tak na úvod Juniorské ligy dělí s Jihlavou po bodu.