Krutá lekce z efektivity! Juniorka podlehla Karviné 1:5

B r n o - Junioři Zbrojovky dále čekají na první ligové body. Po prohře na Slavii nestačili doma na Karvinou, které podlehli 1:5. Základ k výhře položili hosté v první půli, v níž vytěžili ze čtyř střel na bránu tři góly.

Zbrojovka nastoupila do utkání i se třemi hráči "áčka" - v brance se objevil Veselý, v poli Weber s Kučerou. Zbrojováci měli v první půli míč častěji na kopačkách, hrozili zejména přihrávkami za obranu. Při jedné z nich zastavil Růska přísný ofsajd, chvilku poté Ondřej Vintr ztroskotal na Pastornickém.

Na druhé straně pak soupeř předvedl, co to znamená vysoká efektivita. Ve 20. minutě využil dobré přihrávky a trochy prostoru ve vápně Ostap Sas, který poslal Karvinou do vedení. Také další střely na brněnskou bránu byly gólové - ve 38. minutě proměnil penaltu po faulu Sokola Behan, tentýž hráč pak v závěru půle využil zmatků v obraně a zajistil Karviné tříbrankový náskok. Mezi tyto trefy se vklínila i šance Zbrojovky - Weber obešel dva protihráče, na jeho střelu ale dosáhl Pastornický.

Zbrojovka reagovala do druhé půle střídáním, slezský soupeř ovšem hrál chytře, dobře bránil a do karet mu hrála také občasná zbrklost Brněnských. Po hodině hry přece jen vykřesal jiskru naděje Weber, který snížil na 1:3. Pohříchu to však byla poslední radost domácích.

Karvinští nadále dobře a zodpovědně bránili, pro otupení brněnského tlaku využili i všech možností střídání. V posledních deseti minutách se navíc dostávali čím dál častěji do šancí. V jedné z nich neuspěl Nimely, další už ale střídající Kania a Smrž dokázali využít, čímž dali výsledku podobu debaklu.