V souboji mistrů juniorka potvrdila domácí sílu a zdolala Slavii

B r n o - Ani v Líšni juniorka Zbrojovky neslevila ze svých domácích standardů a také na pátý pokus doma naplno bodovala. V souboji mistrů dvou posledních ročníků porazila Slavii 1:0, jediný gól vstřelil v 72. minutě Duda.

Brňané doma doposud vyprovodili čtyři soupeře s celkovým skóre 15:0, nyní je ovšem čekal obhájce trofeje - pražská Slavia. Hrálo se navíc v Líšni za deštivého počasí. I tak ale Zbrojovka nakonec domácí bilanci potvrdila.

Duel i díky těžkému terénu začal opatrně. K vidění bylo několik standardních situací, z té nejslibnější Krška mířil mimo branku. Nebezpečnější byla první možnost hostí, při níž Kuchta pálil těsně vedle.

V dalším průběhu bylo znát, že soupeři nechtějí udělat chybu, k níž není na zmáčeném pažitu nikdy daleko. Jedno zaváhání brněnské obrany mohl potrestat Prošek, Záleský ovšem včas vyběhl a skvěle načasovaným skluzem míč vypíchl do bezpečí.

Po změně stran zvýšila Zbrojovka tempo a byla lepším celkem. Dlouho se ovšem nedokázala prosadit a kombinační akce končily buď nepřesností, nebo zásahem pozorné obrany pražského celku.

Až v 72. minutě přišel zlomový moment celého zápasu. Dominik Duda, který byl na hřišti sotva dvacet minut, dostal sladkou odměnu v podobě centru do ideální pozice a z penaltového puntíku míč umístil k tyči Soukupovy branky.

Kdo by čekal, že po úvodní brance se domácí zatáhnou a Slavia se začne hnát za vyrovnáním, byl by překvapen. Zbrojovka nepolevila v tempu a náskok bránila ideálním způsobem - snažila se Slavii nepůjčit míč.

Vybojovala několik rohových kopů, dobře kombinovala a v samém závěru měl stoprocentní šanci na pojištění náskoku Fojtík. Branku minul, mrzet jej to ale nemuselo - Brňané doma i na pátý pokus udrželi nulu a brali všechny body.

Ohlasy trenérů

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "Dnes jsme vybojovali cenné vítězství, kluci si hrábli na dno sil a musím je pochválit. První půle byla poměrně opatrná, byli jsme si vědomi síly soupeře i faktu, že má v týmu pětici zkušenějších hráčů, z nichž někteří měli ligové zkušenosti. Po pauze jsme už byli lepším týmem, kromě gólu měli i další šance a naše vítězství z tohoto pohledu hodnotím jako zasloužené."