V úvodním utkání s Hradcem Zbrojovka podlehla

Ú s t í n a d O r l i c í - Náročný čtvrteční program dnes čeká na Zbrojovku, dvakrát změří síly s Hradcem Králové. V úvodním duelu byli nakonec šťastnější Východočeši, brankou v závěru zvítězili 1:0.

Bezmračný den, vysoké teploty a probíhající hrubá fáze přípravy - to vše dohromady nachystalo hráčům obou týmů náročnou zkoušku. V dresu Zbrojovky naskočili poprvé Zoubele a Košťál, vpředu se s obranou soupeře bil Chrien.

V úvodním poločase byl nebezpečnější Hradec - nechával Zbrojovku držet míč a vyrážel k nebezpečným protiútokům. Gólman Hladký si na nedostatek práce stěžovat nemohl. V závěru poločasu hrozilo i Brno, v dobré pozici se ocitl Chrien, na Ottmara ovšem nevyzrál.

Ve druhé půli se Zbrojovka zlepšila, prim v útočném snažení hrál Zoubele, jehož pokusy se mezi tyče těsně nevešly. Oba poločasy "rozdělila" občerstvovací přestávka, které hráči beze zbytku využili.

V samém závěru zlomil bezbrankovou remízu Hradec. Súkenník vypálil, Hladký míč vyrazil a obrana si neporadila s prudkou dorážkou Jana Pázlera - ten ranou pod břevno rozhodl o výhře Hradeckých.