B R N O - Hráči Zbrojovky v prvním testovacím zápase před novou sezonou nedokázali využít herní převahy, když ve druhé půli museli dohánět skóre a na konečných 1:1 srovnal po Lutonského přihrávce jeden ze zkoušených hráčů, Matej Jakúbek.

Papírově i zeměpisně domácí Brno nasadilo v Žebětíně hned kvarteto testovaných hráčů. V útoku se objevil Irvingly van Eijma, který naposledy působil v nizozemském Waalwijku a na kontě má i jeden reprezentační start za Curaçao. Na křídlech operoval již známý Alvin Fortes a Rajmund Mikuš (ročník 1995, naposledy působil v Novém Mestě nad Váhom).

Do druhé půle pak zasáhl středový záložník Matej Jakúbek (ročník 1995). Mimo hru zůstali kromě dříve zmíněných hráčů ještě Tomáš Brigant, Jakub Přichystal, Petr Rybička a Mihailo Jovanović. Zatímco pro Zbrojováky se jednalo o první letošní zápas, soupeř se již ve třech duelech představil.

Brno zahájilo utkání aktivně. A právě jedna z možných nových tváří ve zbrojováckém dresu, Nizozemec Alvin Fortes, se staral v úvodní dvacetiminutovce hostům o zábavu nejvíce. Nebezpečnou ranou po pětadvaceti minutách se prezentoval také jeho krajan Irvingly van Eijma.

Nakonec to však byli hosté ze Slovenska, kdo se prosadil jako první. Na průnikovou přihrávku si naběhl Gešnábel a čtyři minuty před poločasem otevřel skóre. Stav 0:1 byl s ohledem na dění na hřišti pro Zbrojovku poměrně krutý.

Obměněná sestava Brňanů ale brzy po půli dokázala zareagovat, prsty v tom mělo trio střídajících hráčů. Dominik Janošek chytře vyslal do průniku Lutonského, ten se dokázal ve vápně prodrat přes obránce a přihrávkou pod sebe našel Mateje Jakúbka. Jeden z testovaných hráčů už neměl problém srovnat na 1:1.

Zbrojovka ve druhé půli ještě znásobila svou převahu a aktivní byl znovu především Lutonský, ani jeho pohyb ale ke druhé brance nevedl, když obrana Vionu zachytávala náběhy brněnského křídla. Neujal se ani volej stejného hráče, tlak Brna zejména v závěru gradoval, z řady střel už ale v síti neskončila žádná. Brňané tak na úvod přípravy remizovali 1:1.

Trenér Habanec si v úvodní přípravě pochvaloval tempo i častou střelbu
01.07.2017 | Martin Lísal

Trenér Habanec si v úvodní přípravě pochvaloval tempo...

Ž e b ě t í n - Zbrojováci vykročili do letošní sezony remízou. Na hřišti v Žebětíně remizovali se...