Zbrojovka porazila Dunajskou Stredu, branky padaly v první půli

B r n o - O všem podstatném se v utkání Zbrojovky s Dunajskou Stredou rozhodlo v první půli. Roman Fischer a Miroslav Marković postupně zakončili pohledné a rychlé akce, díky čemuž Zbrojovka zvítězila 2:0.

Zbrojovka byla od úvodního hvizdu lepším týmem, zejména v první půli si soupeř nebezpečné šance v podstatě nevytvořil. Zato Brňané hrozili hned, v 6. minutě se odražený míč dostal k Fischerovi a ten tvrdou ranou trefil tyč.

Tentýž hráč vyslal po čtvrthodině hry vtipnou přihrávkou do šance Markoviće, pokus srbského útočníka ovšem gólman vyrazil. V pokračující šanci Marković vybídl Slančíka, jehož volej skončil nad brankou.

Třetí pokus zapsat se do statistik zápasu už ovšem Fischerovi vyšel. Buchta jej našel krásným dlouhým pasem a Roman si už zakončení tváří v tvář gólmanovi vychutnal - 1:0.

Brno dále hrozilo. Serečin po pádu ve vápně volal po penaltě, obdržel ale jen žlutou kartu. Jugas po rohovém kopu unikl pozornosti obrany soupeře a z rohu malého vápna zakončoval těsně vedle. Až pak se osmělili hosté, to bylo v samém závěru první půle - Horváth nicméně v dobré pozici vypálil slabě.

Skóre se tak ještě před pauzou měnilo na druhé straně. Zbrojovka se dostala do přečíslení, Filip Serečin se už už chystal ke střele, pak ale posunul míč na ještě lépe postaveného Markoviće a ten nedal Perneckému šanci - 2:0.

Po změně stran se obraz hry přece jen trochu změnil, soupeř se začal prosazovat a na hřišti se občas i zajiskřilo. V 52. minutě se sám na Doležala řítil Jurčo, brněnský gólman si zákrok dne schoval právě na tuto chvíli a změnu skóre nedopustil. Chladnou hlavu zachoval i při standardkách soupeře, při nichž si na nedostatek práce stěžovat nemusel.

Brňané oživili hru několikerým střídáním, velkou šanci na vstřelení branky měl aktivní Brigant, trefil ovšem pouze gólmana. Chvilku po něm pálil těsně vedle Serečin. V samém závěru měl třetí gól na noze aktivní Hyčka, svůj velmi slušný výkon ale brankou nepodtrhl, míč se pouze otřel o tyč.

Nic to ovšem nezměnilo na výhře Brňanů v poměru 2:0. Další zápasy na nás čekají v úterý, od 12:30 nastoupíme proti Ružomberoku a vzápětí se druhá jedenáctka střetne se Znojmem.

Trenér Kotal hodnotí utkání s Dunajskou Stredou
31.01.2015 | Martin Lísal

B r n o - Další zimní bitva je za námi. Zbrojovka podruhé v řadě neinkasovala, vstřelila dvě branky...
Zbrojovka změří síly s Dunajskou Stredou
30.01.2015 | Martin Lísal

B r n o - Už jen tři zápasy zbývají Zbrojovce do odletu na soustředění. Prvním z nich bude utkání s...