Zbrojovka přehrála Kaposvár jasně 3:0

Ve druhém utkání během soustředění v Rakousku vyhráli fotbalisté Zbrojovky po velmi dobrém výkonu nad maďarským Kaposvárem 3:0.

Proti desátému celku loňského ročníku první maďarské ligy nasadil trenér Čuhel všechny fotbalisty, kteří nedostali šanci v úterním duelu se Sarajevem. A ti od začátku zápasu svého soupeře přehrávali. Už ve druhé minutě po Glaserově rohu pálil halfvolejem Král, ale gólmana soupeře neprostřelil. Úspěšnější byl o chvíli později po další Glaserově standardce Šoljič, jenž hlavou otevřel skóre.

Kaposvár sice občas zahrozil nebezpečným brejkem, ale míč byl častěji na brněnských kopačkách. Hlavičkujícímu Halaškovi chyběly centimetry, stejně jako jeho útočnému parťákovi Nekudovi. Po půlhodině hry předvedl parádu Fall, jehož efektní střela nůžkami však brankáře Kaposváru nezaskočila. Přesto Zbrojovka přidala ještě do přestávky další gól, když při nádherné kombinační akci putoval míč od Šoljiče přes Hyčku až k zakončujícímu Halaškovi.

Halaška mohl přidat další trefu i na začátku druhé půle, jenže při jeho střele se blýskl maďarský gólman perfektním zákrokem. V 60. minutě byl na hranici šestnáctky faulovaný Nekuda a z nařízeného trestného kopu poslal míč přesně k tyči Glaser. V dalším průběhu zbrojováci kontrolovali hru a v závěru měli další slibné příležitosti Halaška s aktivním Glaserem.

Petr Maléř (as. trenéra FC Zbrojovka Brno): Byl to možná zatím náš nejlepší výkon v přípravě. Kluky musím pochválit za velké nasazení a i po fotbalové stránce to bylo velice dobré. Hráli hlavně kluci, kteří si měli svým výkonem říct o místo v sestavě a musím uznat, že někteří nám pořádně zamotali hlavu. Ale to je samozřejmě jenom dobře.