Zbrojovka v odvetě poháru zvítězila 4:0 a zahraje si čtvrtfinále

B r n o - Úkol splněn, Zbrojovka doma zdolala Žižkov 4:0 a postoupila do jarního čtvrtfinále. K postupu nasměroval Brno krásným gólem Lutonský, ve druhé půli vedení navýšili Kroupa, Fischer a Glaser. Dalším soupeřem Brňanů bude pražská Slavia.

Po opatrném úvodu utkání se urodily hned dvě velké šance během 8. minuty. Nejprve se za obranou zjevil Markovič, ale polovysokou ranou Boháče nepřekonal, z protiútoku se snesl míč na nohu Michala Škody – exbrněnský útočník ale zamířil jen do tyče.

Pak duel opět upadl do průměru, ze kterého vybočila Markovičova klička, na střelu měl ovšem srbský útočník poměrně těžkou pozici a Boháče tak nepřelstil. Hosté se prezentovali standardkou, po které kapitán Šťastný hlavičkoval vedle branky.

Oba soupeře sužovaly nepřesnosti v rozehrávce, řada míčů končila neškodně v zámezí. Až ve 40. minutě pohladil duši brněnského fanouška Milan Lutonský – z rohu velkého vápna vyslal krásně zatočenou střelu, která zapadla přesně do horního rohu žižkovské branky. 1:0, náskok soupeře byl umazán.

Do druhé půle Zbrojovka nasadila Zavadila a navíc záhy navýšila náskok. Míč se dostal na nohu Karla Kroupy, který prudkou ranou propálil Boháče a zařídil Zbrojovce postupové vedení.

V tu chvíli stačil Žižkovu stále k postupu jediný gól, to však za dalších šest minut změnil Roman Fischer. Ve vápně se dostal k odraženému míči a v těžké pozici jej dokázal nasměrovat do sítě – 3:0. Pro brněnského záložníka to byl jeho první gól v novém působišti.

Chvilku poté mohl kontrovat nováček na hřišti Sivrić, ale radost mu překazil pohotovým zákrokem Avdić. Zvýšit vedení Zbrojovky naopak chtěl Kroupa, po Hyčkově průniku vyvolal ve vápně soupeře solidní zmatek, ale míč do sítě neusměrnil.

V následujících minutách se Zbrojovka snažila o rychlé akce, zkoušela i netradiční řešení standardních situací a poklidně směřovala k postupu. Náskok navíc ještě zvýšil Petr Glaser, který byl faulován ve vápně Hejným a sám se ujal úspěšné exekuce pokutového kopu – 4:0. Chvilku poté se do vápna prosmýkl Janotka, odcentroval a obrana Žižkova zvládla následný závar jen s vypětím všech sil – zakončovali postupně Fischer a dvakrát Kroupa.

Na výsledku se ovšem nezměnilo již nic. Zbrojovka porazila Žižkov 4:0 a může se těšit na jarní čtvrtfinále, ve kterém čeká pražská Slavia.

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "V první půli bylo znát, že nasazení hráči nejsou tak sehraní, možná na nás trochu dolehla nervozita, protože pohárová matematika byla jasná a inkasovaný gól by nám situaci hodně zkomplikoval, čehož si hráči byli vědomi. Přečkali jsme Škodovu šanci, první gól nám pomohl a ve druhé půli už jsme byli lepším celkem. K tomu přispělo i nasazení Pavla Zavadila. Jsme rádi, že se nám utkání povedlo zvládnout."
Oči jsem nezavíral, usmíval se autor
30.10.2013 | Martin Lísal

Oči jsem nezavíral, usmíval se autor "postupové" trefy...

B r n o - V duelu se Žižkovem nastoupil od začátku i útočník Karel Kroupa. A právě on v 52. minutě...