Zbrojovka zakončila kondiční soustředění remízou s Myjavou

U h e r s k ý B r o d - Ve druhém přípravném utkání narazila Zbrojovka na Myjavu, s devátým celkem slovenské ligy nakonec remizovala 2:2. Všechny góly padly v první půli, za Zbrojovku mířili přesně Petr Buchta a Michal Škoda.

Brňané nasadili do utkání další dva juniory - Sedla a Pospíšila, pro různé šrámy naopak nenastoupili Chrien, Frelih a Schuster, dle původního plánu do hry ještě nezasáhl Zoubele. Mimo zůstali také Fall a jeden z gólmanů, tentokrát to byl Vlastimil Veselý.

Úvod utkání Zbrojovce hrubě nevyšel, hned v první minutě přišlo zaváhání v defenzivě, které potrestal Peter Sládek. Brňané se naštěstí nenechali zlomit a převzali iniciativu. Trpělivě útočili, získávali standardku za standardkou a z jedné z nich udeřili. V 17. minutě usměrnil míč po skvěle načasovaném výskoku do sítě Petr Buchta.

Brňané byli častěji na míči, Myjava však nesložila zbraně a Danielův pokus prosvištěl okolo Melichárkovy branky. Na druhé straně se ovšem skóre měnilo, důrazný Michal Škoda přetlačil obránce soupeře a poslal Brno do vedení.

Po půlhodině hry zvedla Myjava hlavu - Daniel pálil vedle, ve 42. minutě se pak urodilo vyrovnání. Předcházela mu poměrně sporná situace - faul na bránícího hráče a ještě hraní rukou, sudí ovšem nepískl a nekoncentrovanosti obrany využil pro svou druhou branku Peter Sládek.

Na hřišti se po většinu utkání poměrně jiskřilo a výše zmíněný moment to pochopitelně nevylepšil. Na druhou stranu měl zápas - vzhledem k tomu, že Zbrojovka do něj vstupovala po týdenní dřině - solidní úroveň. Ještě před pauzou zahrávala Myjava hodně nebezpečnou standardku, Kóňa ovšem trefil pouze zeď.

Do druhé půle oba týmy prostřídaly, Zbrojovka nasadila takřka kompletně novou jedenáctku - zůstali jen Malík a Lacko. Čerstvá krev v podobě juniorského kvarteta dělala Myjavě problémy. Přichystal si několikrát narazil míč se Slančíkem a zaměstnával obranu soupeře.

Hodně vidět byl také Pospíšil, v závěru napálil odražený míč prudce na branku, gólman míč s námahou vytěsnil na roh. Tamtéž skončila Klánova hlavička a utkání tak skončilo remízou 2:2. Soupeř po změně stran mnoho šancí neměl.

Po utkání zamířil týmový autobus do Brna, na hráče nyní čeká den volna a k tréninku se znovu sejdou v pátek.

Trenér Kotal hodnotí soustředění a duel s Myjavou
25.06.2015 | Martin Lísal

U h e r s k ý B r o d - Po utkání s divizním Uherským Brodem čekalo na Zbrojovku první ostré...