Zbrojovka zlomila Líšeň až po přestávce

B r n o - Na pátý pokus výhra. Zbrojovka zakončila hektický den utkáním s třetiligovou Líšní, po bezbrankové první půli se prosadili Petr Buchta a Daniel Přerovský. Zbrojovka díky jejich gólům zvítězila 2:0.

V mrazivém podvečeru nasadila Zbrojovka od začátku v brance Veselého, který ovšem podle očekávání mnoho práce neměl a zaměstnanější byl jeho protějšek (a kolega) Doležal. Tempo diktovala Zbrojovka, od začátku se do soupeře zakousla, převaha ovšem nebyla plodná a konsolidovaná obrana Líšně většinou dokázala nebezpečí zažehnat.

Jedním z nejživějších Zbrojováků byl uzdravený Keresteš, jehož dvě poměrně povedené střely musel likvidovat Doležal, jeden z pokusů skončil těsně vedle. Pokud Keresteš zrovna nestřílel, tak centroval či přihrával. V další velké šanci se ocitl Pašek, jen těsně nedosáhl na střílený centr. A když v závěru půle nadvakrát nepropálil Doležala Serečin, skončila první půle bez gólu.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, snad jen šancí ubylo. Na hřiště se dostali i testovaní hráči Čtvrtníček a Radek Buchta. Gólman Doležal působil jistým dojmem, připisoval si zákrok za zákrokem. Až po hodině hry zlomil bezbrankový stav Petr Buchta, míč do sítě usměrnil hlavou. Chvilku poté pálil jeho jmenovec - a staronový spoluhráč - Radek, jeho štiplavý pokus byl tečován a posléze zpacifikován.

Ani další šance gólem neskončily, neuspěl Pašek, vedle skončila hlavička Čtvrtníčka. Až v 80. minutě rozjel další gólovou akci Brigant, posunul míč na Hyčku a jeho centr uklidil do sítě Daniel Přerovský - 2:0.

Takový byl i konečný výsledek, nic na tom nezměnil ani Brigantův průnik a závěrečných deset minut.

Trenér Kotal postrádal při utkání s Líšní více kreativity
21.01.2015 | Martin Lísal

Trenér Kotal postrádal při utkání s Líšní více...

B r n o - Když Zbrojovka dohrála svůj zápas s Líšní, schylovalo se k osmé hodině a možná i otrlý...