Bravo! Juniorka zvítězila na Spartě 2:1

P r a h a - Co se nepovedlo "áčku", to dokázala juniorka - v boji celků ze špičky tabulky zvítězila na hřišti Sparty 2:1 a stáhla tak náskok Pražanů na jediný bod. Brňané navíc díky výhře prodloužili sérii bez porážky na devět zápasů.

Zbrojovka nasadila hráče širšího kádru "áčka" Slančíka, Keresteše či Moukanzu, Sparta zase Pamiće. Od úvodu utkání bylo znát, že na sebe narazily dva z nejlepších týmů letošní sezony. Hra se přelévala ze strany na stranu a nechyběla jí myšlenka. První střelecký pokus měl na svědomí Pospíšil, Vorel ovšem zakročil. Po čtvrthodině hry blýskalo na druhé straně, Kitanović s Miskovićem několikrát nebezpečně pálili, obrana Zbrojovky ale každý pokus dokázala zblokovat a byl z toho jen rohový kop.

Podobný průběh hry byl k vidění i po zbytek první půle - nadějné momenty, které se ovšem nedařilo dotáhnout do konce, případně nedůrazné střelecké pokusy zneškodnili jisté gólmani. Branku jsme tedy v úvodním dějství neviděli.

Po změně stran se oba týmy nadále snažily o překonání obrany soupeře, aktivnější v tomto ohledu byla Zbrojovka. Možná i díky tomu přišla v 56. minutě zasloužená odměna - po rohovém kopu se odraženého míče po zblokované střele zmocnil Miroslav Keresteš, napřáhl a povedenou ranou otevřel skóre utkání.

Brno přiložilo pod kotlem, Sedlákův pokus musel vyrazit Vorel a po rohovém kopu střílel těsně vedle Krška. Chvilku poté prošel po levé straně hřiště Moukanza, odcentroval a Přichystalův pokus Vorel opět vyrazil na rohový kop.

Zbrojovka se snažila aktivní hrou znemožnit soupeři ofenzivní manévry, vědoma si hesla, že nejlepší obranou je útok. V 71. minutě byl blízko druhému gólu Keresteš, z přímého kopu pálil těsně nad branku. Veselý měl práci v podobě zneškodnění několika centrů, nejnebezpečnějším momentem Sparty byla Šímova hlavička nad v 73. minutě.

Zbrojovce se útočná snaha vyplatila. V 76. minutě převzal dlouhý míč Donneil Moukanza, zbavil se obránce a polovysokou ranou zvýšil na 2:0. Zdálo se, že Zbrojovka dokráčí v klidu k vítězství, to ale odmítl šest minut před koncem po rychlém přenesení hry a centru z pravého křídla David Surmaj, který "koníčkem" snížil na 1:2.

Hostům bylo rázem horko, Sparta hned vzápětí zahrávala rohový kop, po závaru mířil nad branku Pešek. Odpovědět mohl Štrombach, který vzápětí odvážným průnikem donutil Vokouna k faulu. Přímý kop zahrával opět velmi dobře Keresteš, míč zastavila až pravá Vorlova tyč.

Těsně před finálním hvizdem kopala standardku i Sparta, Peškovu ránu nicméně Veselý lapil bez problémů. Hned poté rozhodčí zápas ukončil a Zbrojovka se mohla radovat ze zisku cenných tří bodů a prodloužení úspěšné série zápasů bez porážky. Druhou Spartu stáhla na jediný bod.

Richard Dostálek (Zbrojovka Brno): "Vezeme body ze Sparty, kde letos ještě nikdo nevyhrál, navíc jsme už devět zápasů v řadě neprohráli. Zápas patřil k nejlepším, které letos byly v soutěži k vidění, z obou stran byl povedený. My byli efektivnější než soupeř a proto jsme uspěli. Hráči z širšího kádru áčka, kteří s námi byli, předvedli dnes suverénně nejlepší výkon ze všech zápasů, ve kterých nám pomáhali."