Dokonalý obrat přinesl tři body - juniorka zvítězila v Liberci

F r ý d l a n t - Tenhle tým se nevzdává! Juniorka Zbrojovky prohrávala v Liberci již 0:2, dokázala ale duel otočit a vybojovala tak cenné tři body. Brankově se o výhru 3:2 zasloužili Klán, Přichystal a Brigant.

I v tomto utkání nasadili oba kouči do hry členy širšího kádru "áčka". Za Zbrojovku vyběhli do boje Lutonský, Klán a Brigant.

V úvodu se Zbrojováci usadili na útočné polovině, první větší šanci měl nicméně na frýdlantském hřišti Slovan - Marcos Calazans vnikl do vápna a střílel těsně vedle levé Halouskovy tyče.

Zbrojovka se důrazněji připomněla o chvilku později. Bednář dobře odcentroval a Tomáš Weber ranou bez přípravy těsně minul branku. To mohlo hosty mrzet v 19. minutě - Kaiser svým centrem trefil ruku jednoho z bránících hráčů a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Tomáš Ďubek.

Gól Liberec nabudil, Halouska musel zakročit proti Frimmelově ráně. Zbrojovka se snažila o odpověď, Hroššo ale centry s přehledem likvidoval. A ve 44. minutě bylo ještě hůř - Liberec rychle zakombinoval a osamocený Lukáš Kaiser propálil Halousku podruhé.

V samém závěru půle naštěstí přišel kontaktní gól. I Zbrojovka se dočkala pokutového kopu, který proměnil ve svou první soutěžní trefu za Zbrojovku Václav Klán. Poločasový výsledek tedy zněl 2:1 pro domácí celek.

Tento stav však neměl dlouhého trvání. Hosté do druhé půle vlétli, jako kdyby o pauze požili zázračný elixír. Brigant pronikl na levé straně do vápna a předložil nabídku, kterou Jakub Přichystal neodmítl a srovnal svým osmým letošním gólem na 2:2.

Opařený Liberec kontroval až v 55. minutě, Kaiser z úhlu tvrdě vypálil, Halouska se nicméně blýskl efektním zákrokem. S pomocí spoluhráčů vyřešil i závar ve vápně o deset minut později a vzápětí zpovzdálí sledoval úchvatný slalom Lutonského, zakončený ranou do tyče.

Skóre se měnilo až v 75. minutě. Po nepřesné rozehře Liberce vyšachovalo trio Zbrojováků Hrošša a Tomáš Brigant měl poměrně snadnou práci - 2:3.

Výhru mohl v závěru definitivně pojistit střídající Štrombach. Pláchl obraně, zbavil se posledního dotírajícího zadáka kličkou na střed, finální střelu ovšem lapil Hroššo. I tak ale Brňané dotáhli zápas k výhře a vzali si tak zpět body, které ztratili minulý týden s Mladou Boleslaví.