Junioři po výhře v Českých Budějovicích zůstávají v čele své nadstavbové skupiny

Junioři Zbrojovky navázali na domácí výhru se Slavií a další tři body vezou ze hřiště Českých Budějovic. Hráči domácího Dynama sice šli po dvanácti minutách hry do vedení, poločasovou pauzu ale dvěma trefami orámoval Marek Vintr, po něm se trefil ještě Filip Holman a na konečných 1:4 upravil po bratrské spolupráci Ondřej Vintr. Brno tak tři kola před koncem soutěže zůstává na prvním místě tabulky nadstavbové skupiny B.

Juniorka nastupovala do utkání s Českými Budějovicemi s vědomím toho, že pro návrat do čela své nadstavbové skupiny musí přivést domů do Brna plný bodový zisk. Domácí Dynamo na tři pokusy v nadstavbové části na domácím hřišti ještě nezvítězilo a získalo pouhé dva body za dvě remízy. Proti Zbrojovce ovšem Budějovice zahájily lépe, když navzdory úvodní aktivitě Zbrojovky vyzráli ve 12. minutě domácí hráči na brněnskou ofsajdovou past a Erik PUCHEL otevřel skóre.

Když se zdálo, že branka Jihočechů otupila tlak Zbrojovky, udeřil po půlhodině hry Marek VINTR. Ten mohl hned po třech minutách dokonce zvrátit utkání na stranu Zbrojovky, tentokrát ale gólman Dubljanič dokázal jeho obstřel vyrazit na roh. Brankář domácích musel před střídáním stran zasahovat ještě několikrát, skóre ale zůstalo neměnné.

I po pauze pokračovalo v aktivitě směrem dopředu především Brno. Své šance nedokázali proměnit Filip Holman ani Ondřej Vintr, druhou branku dobře chytajícímu Dubljaničovi tak musel v 55. minutě vstřelit opět Marek VINTR.

Nápor Zbrojovky po hodině hry gradoval a Dynamo inkasovalo v rozmezí třinácti minut od druhé branky ještě dvakrát. Dvougólové vedení dal Brnu technickou ranou Filip HOLMAN, definitivně pak odpor domácích zlomil čtvrtým zásahem Ondřej VINTR po přihrávce od svého dvojčete Marka. Zbrojovka tak i přes úvodní potíže nakonec pohodlně dokráčela k další výhře v nadstavbové části a se třinácti body z šesti odehraných zápasů zůstává první o bod před druhou Jihlavou. Ta se v Brně představí již v neděli.