Juniorka neudržela dvougólové vedení, s Jihlavou jen remizovala

B r n o - V chladné nedělní dopoledne čekal juniorku souboj s Jihlavou, na kterou před zápasem ztrácela jediný bod. Zbrojovka v utkání rychle vedla o dvě branky, soupeř však pohotově snížil a v závěru zápasu dokázal dokonce vyrovnat. Týmy tak po remíze 2:2 berou po jednom bodu.

Zbrojovka vstoupila do zápasu výborně a již po pěti minutách se dostala do vedení. Jakub Přichystal výborně potáhl míč středem pole, navedl si jej na střelu a přesnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu. Domácí v aktivitě pokračovali i nadále a ve 21. minutě přišla odměna v podobě druhé branky. Tentokrát to byl Ladislav Krejčí, jenž si parádně naskočil na centr z přímého kopu a hlavou zamířil přesně. Ani ne v polovině prvního poločasu tak již Zbrojovka vedla o dvě branky.

Uplynulo ovšem jen šest minut a hosté se dočkali kontaktní branky. Centr z pravého křídla propadl k Daníčkovi, který nekompromisním volejem nedal Floderovi v brněnské bráně žádnou šanci. Zbrojovka měla i v závěru poločasu optickou převahu, do větší šance se jí ovšem dostat nedařilo. Naopak, na druhé straně musel po rychlém brejku Jihlavy zasahovat gólman Floder, jenž vyrazil míč mimo tři tyče. Po 45 minutách souboje ve velice chladných podmínkách tedy platilo vedení Brna 2:1.

Do druhé půle vstoupila lépe Jihlava, která mohla po několika minutách hry vyrovnat. Za domácí obranu se dostal jeden z jejích hráčů, skvěle však zareagoval gólman Floder, jenž včas vyběhl a míč ve skluzu odehrál do bezpečí. Vysočina byla ve druhém poločase i nadále aktivní, dlouho ovšem narážela na dobře připravenou obranu Brna.

Jihlava svou aktivitu přece jen přetavila v gól ani ne deset minut před koncem. Po Vrzalově centru zakončoval Demeter, s jeho ranou si však ještě dokázal Floder reflexivním zákrokem poradit. U dorážky byl ale jako první Daníček, který neměl problém vstřelit svůj druhý gól zápasu. Vysočina i v závěru dokázala Brno zatlačit, tentokrát se ale již prosadit nedokázala. Utkání tak skončilo remízou 2:2. Zbrojovka se díky dnešnímu výsledku bodově dotáhla na pátou Ostravu, ta má ale zítřejší utkání s Olomoucí k dobru.