Juniorka porazila Příbram a udržela naději na titul

B r n o - Juniorka Zbrojovky poslední letošní zápas zvládla, brankami Kunce a Vávry zdolala Příbram 2:0. Díky tomu se Brňané vrací do čela tabulky - druhá Slavia má ale na programu ještě zápas s Baníkem. Pokud v něm neboduje, zůstane titul Zbrojovce.

Ta dnes vyhrála v Liberci pohodově 3:0, naši junioři tak nastupovali do utkání s vědomím, že jen výhra je udrží ve hře o titul. Čtvrtá Příbram navíc patří k nejsilnějším soupeřům, v podzimní části dokázala Zbrojovku zdolat 4:3.

Domácí tým ale svou úlohu zvládl. Nadějná Krškova rána ještě v síti neskončila, v 9. minutě se ovšem k výstavní střele odhodlal Tomáš Kunc a trefil přesně horní roh branky - 1:0.

Hosté mohli odpovědět poměrně záhy, Kdolského samostatný průnik nicméně bravurně zlikvidoval Veselý. Řezáč po půlhodině hry v další šanci přestřelil a pak už hrála opět Zbrojovka.

Konkrétně se o slovo přihlásil kanonýr Stanislav Vávra. Míč dopravil do sítě hned dvakrát. První branka nebyla uznána pro ofsajd, situace ze 36. minuty už ale pravidlům neodporovala a střela po zemi znamenala pro Brno dvoubrankové vedení.

Po změně stran měla Zbrojovka mírnou převahu a soupeře mnoho do zakončení nepouštěla. Další gól mohl přidat Vávra, na Kuncův centr ovšem nedosáhl. Brňané tak nakonec zvítězili 2:0 a vrátili se na čelo tabulky.

O tom, kdo se stane mistrem, rozhodne čtvrteční zápas Slavie s Baníkem. Pražskému týmu stačí získat jediný bod a může se radovat z titulu. Hraje se od 15 hodin.